יו”ר ועד עובדי בזן על הכוונה לסגור את המתחם בחיפה: ”דורשים שהעובדים יהיו חלק מרכזי בשיח”

לקריאה הצטרף יו"ר מועצת העובדים: "נציגות העובדים לא תישאר אדישה להחלטות חד צדדיות של הממשלה ותעשה שימוש בכל הכלים שעומדים לרשותה על מנת להבטיח את עתיד העובדים"

מערכת ספונסר 26/04/2021 16:52

א+א- 1

חנן סונטג, יו"ר וועד עובדי בזן ודורון ניסן, יו"ר מועצת עובדי בזן מתייחסים היום להחלטה המסתמנת של ועדת המנכ"לים על פינוי מתחם בזן בחיפה בתוך עשור: "לא נקבל כל החלטה על עתידם של עשרות אלפי עובדי בתי הזיקוק והמפעלים הפטרוכימיים במפרץ חיפה, בלי שישמעו את קולנו וישתפו את ציבור העובדים בתהליך קבלת ההחלטות. אנו קוראים לראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו לדאוג לעתידם של עשרות אלפי עובדים מסורים שעובדים סביב השעון בכל ימות השנה, למען תושבי ישראל".

עוד הדגישו: "אנו דורשים שציבור העובדים הנאמן של בתי הזיקוק בחיפה ושל כל שאר המפעלים הפטרוכימיים במפרץ יהיה חלק מרכזי בשיח על עתיד התעשייה הפטרוכימית באזור מפרץ חיפה. נציגות העובדים לא תישאר אדישה להחלטות חד צדדיות של הממשלה ותעשה שימוש בכל הכלים שעומדים לרשותה על מנת להבטיח את עתיד העובדים. בזמן שמשבר הקורונה גרם גם למשבר כלכלי ותעסוקתי, לא ברור לנו כיצד הוחלט להמליץ על סגירת מתחם בז"ן ולפגוע באלפי עובדים ובפרנסה של עשרות אלפי אנשים אשר מועסקים בבתי הזיקוק והמפעלים הפטרוכימיים במפרץ חיפה".

בזן מצדה הודיעה כי: "ישנם פרויקטים ארוכי טווח אשר מהווים תנאי בסיסי וראשוני לכל דיון רציני, בהם, הקמת אתרי אחסון תזקיקים ובניית נמל תזקיקים חדש בחיפה. בזן מקווה כי המשך העבודה הממשלתית בנושא יהיה מקצועי, מבוסס נתונים ועובדות, מתוך הבנה את המשמעות הכלכלית שיש לעמידה בהתחייבויות חוזיות, עם חשיבה ארוכת טווח".

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    הוא לא קרא את הדוח

    הם החליטו לא להחליט והסתפקו בהצהרה כללית לא מחייבת. סוג של סולם לרדת מהעץ. הכל נדחה לעשר שנים וגם זה לא מחייב אף אחד.
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    קוויאר 26/04/2021 18:44