ניק לניר בראון, מנכ"ל איירטאצ' סולאר קרדיט: שי שחר

אנרגיה ירוקה

איירטאצ תמכור מערכות ניקוי רובוטיות לפאנלים סולאריים ל- RENEW ההודית

החברה תמכור רובוטים בהיקף של כ-2.5 מיליון דולר ותספק שירותי תפעול ל-25 שנה בהיקף מוערך של כ-5.1 מיליון דולר; התקנת הרובוטים צפויה להסתיים עד תחילת שנת 2022

חדשות ספונסר 25/04/2021 12:12

א+א-

חברת איירטאצ’ סולאר, שהשלימה לאחרונה הנפקה ראשונית בבורסה בת"א (IPO), מעדכנת היום כי חתמה על הסכמי אספקה, התקנה, תפעול ותחזוקה עם ענקית האנרגיות המתחדשות ההודית, חברת ReNew Power, למכירה של רובוטים לניקוי יבש של פאנלים סולאריים לשלושה שדות סולאריים באיזור רג’אסטן בהודו.

 

ההיקף הכספי של מכירת הרובוטים, צפוי להסתכם בכ-2.5 מיליון דולר. בנוסף, ההסכם כולל גם שירותי תפעול ותחזוקה ל-25 שנים, שלהערכת החברה עשויים להניב הכנסות נוספות בסכום כולל של כ-5.1 מיליון דולר ארה"ב, כך שההיקף הכולל של העסקה עשוי להצטבר לכ-7.6 מיליון דולר.

 

ניק לניר בראון, מנכ"ל איירטאצ’ סולאר: "אנו שמחים לעדכן על הסכם משמעותי עם חברת הענק ההודית ReNew Power, שמפעילה כיום מעל 100 פרויקטים בהודו בתחום הסולארי והרוח, ונמצאת בתהליך של צמיחה מואצת, הממצבת אותה כשחקנית מרכזית בהודו בתחומי פעילותה.

 

ההסכם הינו נדבך משמעותי באסטרטגיה של איירטאצ’ להרחיב את פעילותה בהודו, מדינה שאותה סימנה החברה כשוק יעד מרכזי שלה. השוק ההודי הינו השלישי בגודלו בעולם בתחום הסולארי ונמצא בצמיחה אדירה, כאשר בשנת 2019 הוא נאמד בכ-42 ג’יגה ואט, והצפי הוא שבשנת 2025 הוא יגיע להיקף של כ-175 ג’יגה ואט.

 

אנו רואים בהסכם עם ReNew Power הבעת אמון חשובה מאד במוצרים ובשירותים של איירטאצ’, ונמשיך במקביל לפעול להגדלת מעגל הלקוחות שלנו, בישראל ובחו"ל".

 

חברת ReNew Power היא אחת משלושת החברות היזמיות המובילות בתעשייה הסולארית בהודו. החברה מתכננת, בונה, מחזיקה ומתפעלת פרויקטים של הפקת חשמל בתחום הסולארי ובתחום הרוח ונהנית כיום משיעורי צמיחה גבוהים. ל- ReNew Power פרויקטים פעילים בהיקף של 5.4 GW ובנוסף 4.4 GW שלגביהם נחתמו חוזים מחייבים.

 

נכון להיום מתפעלת ReNew Power מעל 100 פרויקטים הפזורים ב-8 מדינות בהודו. הכנסות ReNew Power בשנת 2020 הסתכמו בכ-681 מיליון דולר. להערכת החברה, להסכם עם ReNew Power עשויה להיות השפעה חיובית בכל הקשור להרחבת פעילותה בהודו.

 

על פי ההסכמים בין הצדדים, איירטאצ’ תספק, תתקין ותתחזק עבור המזמין מערכות ניקוי רובוטיות לפרויקטים שונים הנמצאים בשלבי ייזום והקמה, כאשר אופן ביצוע ההזמנות בפועל מצד ReNew Power יעשה על-ידי הוצאת צווי תחילת עבודה עבור פרויקטים ספציפיים. בהקשר זה, עם החתימה על ההסכמים יוצאו צווי תחילת עבודה לאספקה והתקנה בהיקף של כ-0.84 מיליון דולר. על פי לוח הזמנים שהוסכם, התקנת כלל הרובוטים בשדות אלו צפויה להסתיים עד תחילת שנת 2022.

 

בהמשך לפרסום בדו"ח השנתי של איירטאצ’ ובין היתר בהמשך לחתימה על ההסכם האמור עם ReNew Power, בכוונת החברה להאיץ את תוכנית הפיתוח שלה בהודו. דירקטוריון החברה אישר ביום 13 באפריל 2021 הקמת אתר ייצור בהודו, בנוסף לאתר הייצור בישראל.

 

בחודש החולף עדכנה איירטאצ’ כי חתמה על הסכם מסגרת עם שותפות, הנמצאת בבעלות חברת משק אנרגיה הציבורית, למכירה של רובוטים לניקוי יבש של פאנלים סולאריים לשדות בהיקף מצטבר של עד כ-300 מגה ואט. להערכת החברה, ההיקף הכספי של מכירת הרובוטים עשוי להגיע לעד כ-2.5 מיליון דולר.

 

בנוסף, ההסכם כולל גם שירותי תפעול לעד כ-23 שנים אשר להערכת החברה עשויים להניב הכנסות נוספות בסכום כולל של עד כ-5 מיליון דולר, כך שההיקף הכולל של העסקה עשוי להצטבר לכ-7.5 מיליון דולר.

 

ההסכם שנחתם עם ReNew, יחד עם ההסכם שנחתם לאחרונה עם משק אנרגיה בהיקף שעשוי להגיע ל 2.5 מיליון דולר, מביא את סך ההסכמים שעליהם חתמה החברה מתחילת שנת 2021 ועד היום לכ-5.0 מיליון דולר (לא כולל תחזוקה), בהשואה ל 2.0 מיליון דולר בשנת 2020 כולה. 

 

חברת איירטאצ’ סולאר השלימה במרץ השנה הנפקה ראשונית לציבור (IPO) וגייסה כ-61 מיליון שקל. החברה הוקמה על ידי יניר אלוש המכהן כיו"ר החברה, והחלה את פעילותה ב-2017. החברה עוסקת בפיתוח, ייצור, שיווק, תפעול ותחזוקה של פתרונות רובוטיים לניקוי יבש (ללא מים) של פאנלים פוטו-וולטאים, המשמשים את שוק האנרגיה הסולארית. מטה הפעילות של החברה ומפעל הייצור ממוקמים באזור תעשייה הר טוב א’ בבית שמש, והיא פעילה ומוכרת את מוצריה ושירותיה בישראל ובהודו.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה