IPO

שותפות המו”פ שור טק של דני נוה ועדי צים יוצאת להנפקה בבורסה בת”א

שור-טק משקיעה בטכנולוגיות בעולמות הביטוח והפיננסים וביצעה עד כה השקעה בשתי חברות בתחום; תנסה לגייס 36 מיליון ש"ח; נוה וצים התחייבו להשקיע 20% מהסכום

חדשות ספונסר 21/04/2021 10:27

א+א-

שור טק, שותפות מו"פ חדשה להשקעה בטכנולוגיות של עולמות הביטוח והפיננסים יוצאת להנפקה בבורסה בת"א. השותפות רוצה לנצל את התנופה של המהפכה הטכנולוגית בעולמות הפיננסים והביטוח בישראל, כשחברות הזנק ישראליות כמו למונייד, היפו ונקסט, הפכו לחדי קרן בתוך 4-5 שנים בלבד מיום הקמתן.

 

בין בעלי המניות של השותף הכללי נמצא דני נוה, שיכהן כיו"ר דירקטוריון השותפות. נוה צבר 25 שנות ניסיון בתפקידי מפתח הן במגזר הציבורי והן בעסקי. כיהן עד לאחרונה כיו"ר כלל ביטוח. בתקופת פעילותו במגזר הציבורי כיהן נוה כשר הבריאות, ח"כ ומזכיר הממשלה,

 

בעל מניות נוסף היא "חוף צים" מקבוצת עדי צים שמאגדת בתוכה מספר חברות פיננסים, נדל"ן, ביטוח ומסחר ביניהן חברת אס.אר. אקורד הציבורית שמעניקה אשראי חוץ בנקאי ונסחרת לפי שווי של 860 מיליון ₪. עוד נמנים על בעלי המניות חברת ליאור תמר וקרן טוגדר בניהולו של שוקי כהן שרת.

 

שור-טק השקעות מכוונת ליעד גיוס של 36 מיליון שקל ותשלים אותו גם במינימום הנדרש של כ-25 מיליון שקל. השותף הכללי – נוה וצים התתחייבו לרכוש 20% מהיקף ההנפקה הסופי שייקבע.

 

שור-טק מתכננת להשקיע בין 1-4 מיליון דולר בכל חברת מטרה. עד כה השקיעה השותפות בשתי חברות שהיא מעריכה שיש להן פוטנציאל לחולל שינוי בשוק הביטוח, וזאת כחלק מהאסטרטגיה להשקיע בחברות שהשלימו את השלב הפיתוח הטכנולוגי ושנמצאות בנקודת פריצה עסקית ויכולת ליצור הכנסות משמעותיות.

 

החברה הראשונה בה ביצעה החברה השקעה בהיקף של 2 מיליון דולר היא VESTOO, שעל בסיס בינה מלאכותית יודעת להעריך בצורה אובייקטיבית את סיכוני תיק ביטוח ולתמחר אותו לשוק ההון, כאלטרנטיבה למבטחי משנה. נוסף על פיתוח מודל הסיכון, Vesttoo בונה פלטפורמה דיגיטלית שתעביר את תהליך העברת הסיכון לאוטומטי ודיגיטלי במלואו. מדובר בשוק פוטנציאלי ענק ש- Vesttoo מתכוונת לפעול בו ואף חתמה לאחרונה על מספר הסכמים שמייצרים לחברה הכנסות בסדרי גודל של מיליוני דולרים, בין חברות ביטוח אמריקאיות לגופים פיננסים בינלאומיים

 

ההשקעה השנייה, גם היא בהיקף של 2 מיליון דולר היא בחברת GEOX שפיתחה טכנולוגיה מבוססת בינה מלאכותית –AI וראייה ממחושבת – Machine vision לביטוחי נכסים. ההשקעה שביצעה שור טק היא חלק מסבב השקעה בהיקף של ארבעה מיליון דולר. GEOX חתמה לאחרונה על הסכם תנאי השקעה (TERM SHEET) של שני מיליון דולר נוספים עם קרן השקעות בינלאומית גדולה המנהלת מיליארדי דולרים, ואשר רואה בטכנולוגיה של GEOX סינרגיה לתחומי פעילותה.

 

לשתי החברות טכנולוגיה מוכחת והכנסות מהסכמים עם מבטחים ושחקנים פיננסים בינלאומיים. את ההנפקה הצפויה מובילה אר.אי. חיתום ובצד המשפטי עוה"ד איתי ברפמן ועדי רון ממשרד עורכי הדין ד"ר זאב הולנדר ורו"ח דלויט.

 

כמנכ"ל השותפות יכהן רן צרור, עו"ד ורו"ח בהכשרתו, מנהל השקעות מנוסה ששימש בעברו כראש המטה של מנכ"ל ונשיא טבע העולמית וכן ניהל את יחידת Post Merger Integrations במטה החברה, בנוסף לתפקידים אחרים ביחידות הפיתוח העסקי. רן צרור ישב ומכהן כיום בדירקטוריונים של חברות ציבוריות ופרטיות.

 

בתפקיד סמנכ"ל הכספים והפיתוח העסקי יכהן דורון גדליהו, רו"ח בהכשרתו אשר הקים את קהילת הפינטק והאינשורטק FINnovation ופיקח על חברות ביטוח וקרנות פנסיה במחלקת הפיקוח ברשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון.

 

בתפקיד היועץ הטכנולוגי ישמש אביחי קרפל שהיה סמנכ"ל טכנולוגיות בבנק לאומי ובעל ניסיון של 20 שנה בהובלת פרויקטים חדשניים ביחידת 8200. השותפות מביאה עמה ערך מוסף נוסף בדמות גופי רנגן, יועץ המתמחה בהשקעות בחברות אינשורטק בסיליקון וואלי.

 

השותפות בוחרת לשפר את האטרקטיביות למשקיעים בכך שהחליטה שלא תגבה כלל דמי ניהול בשנה הראשונה ובכך שהורידה משמעותית את דמי הצלחה מאקזיטים ל- 14% בלבד, בעוד הממוצע בשוק הוא 20% ויותר עם דמי ניהול מהשנה הראשונה. 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה