אנרגיה ירוקה

אקופיה התקינה מערכות רובוטיות לניקוי פאנלים סלולריים בארה”ב

ההתקנה התבצעה באתר של ענקית האנרגיה AES הפועלת ב-15 מדינות בעולם; אקופיה עובדת כיום מול AES על התקנה של פרויקט נוסף בצ׳ילה

חדשות ספונסר 21/04/2021 12:12

א+א- 2

חברת אקופיה העוסקת בפיתוח, מכירה ותחזוקה של פתרונות רובוטיים לניקוי מתקנים סולאריים הודיעה היום על סיום התקנה באתר של ענקית האנרגיה האמריקאית AES, שבבעלותה אתרים סולארים רבים בארה"ב ובעולם.

 

AES היא חברת Fortune 500, הפועלת בתחום האנרגיה בכ-15 מדינות ברחבי העולם ומעסיקה עשרות אלפי עובדים. הכנסות החברה עומדות על מאות מיליארדי דולרים ומניותיה נסחרות בבורסת NYSE לפי שווי של 19 מיליארד דולר. מטה החברה נמצא בווירג’יניה, ארה"ב.

 

בשדה של חברת AES, הותקן רובוט ה-T4, המיועד לניקוי לוחות סולאריים במתקנים עוקבים מסוג Single Axis Trackers) SAT). רובוט ה-T4 מנקה את שורת הלוחות הסולאריים באמצעות סיבוב של פיסות בד רכות מסוג מיקרו-פייבר, ויצירת זרמי אוויר מבוקרים בכדי לדחוף את חלקיקי האבק החוצה מהלוחות הסולאריים.

 

פעולת הניווט של הרובוט מתבצעת באמצעות שימוש בחיישנים ורכיבים טכנולוגיים נוספים, המאפשרים לרובוט לזהות את גבולות הלוחות הסולאריים, תוך תזוזה בין מרווחי הלוחות וניווט בצורה אופטימאלית ויעילה, ובכך הופך את ניקוי הלוחות לאוטונומי לחלוטין ולא מצריך כוח עבודה או מפעילים. הרובוטים מופעלים גם הם בעזרת אנרגיה סולארית ולא עושים שימוש במים.

 

לדברי לאונרדו מוראנו, נשיא AES אנרגיות מתחדשות, "הטמעה של טכנולוגיות חדשניות הוא יתרון תחרותי משמעותי לחברה כ-AES שהינה מובילה בתחום הסולרי. ההתקנה של המערכות הרובוטיות המתקדמות של אקופיה מבטיחה יצור חשמל אופטימלי לאורך כל השנה, ואנו סמוכים ובטוחים שהמערכות של אקופיה ישמרו ואף יגדילו את היתרון התחרותי של AES ואת כלכליות הפרויקטים".

 

לדברי ז׳אן סממה, מנכ״ל אקופיה, ״תחילת ההפעלה המסחרית באתר בקליפורניה הינה אבן דרך נוספת בחדירה לאמריקה הצפונית והלטינית אחרי שמונה שנים של פעילות ענפה בעיקר בהודו ובמזרח התיכון. זוהי גאווה גדולה להיות חלק מנבחרת הספקים של ענקית האנרגיה AES המתהדרת בשיתופי פעולה עם החברות המובילות בתחום כדוגמת Siemens".

 

לאקופיה מעל MW 2,700 פרויקטים מותקנים ברחבי העולם, נתון זה מהווה שלב חשוב בהתקדמות החברה בדרך למימוש חזונה. אנחנו רואים בכך הבעת אמון בפתרונות שפיתחנו, ואנחנו כבר עובדים מול AES על התקנה של פרויקט נוסף בצ׳ילה.״

 1. מניות בכתבה
 2. אקופיה

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  אקופיה

  לדעתי זה אוזכר בתשקיף, ההודעה היום זה שהם ממש התחילו בהפעלה מסחרית
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  Tomerpeleg 21/04/2021 10:15

 2. 2
  אקופיה

  איך זה שאין אזכור על זה במאיה ?
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  יואב1997 21/04/2021 09:45