המסחר בבורסת ת”א ננעל במגמה מעורבת

מדד ת"א 35 ירד 0.32% ומדד ת"א 90 עלה בשיעור של 0.11%. מקרב הסקטוריאליים: מדד הביומד בלט כשצלל כ - 1.60%, מדד הנדל"ן זינק כ – 2.70%

מערכת ספונסר 19/04/2021 17:49

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה מעורבת. מדד ת"א 35 ירד בשיעור של 0.32%, ת"א 125 ירד בשיעור של 0.24% ומדד ת"א 90 עלה 0.11%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הביומד הוביל את הירידות כשצלל 1.61%, ומדדי התקשורת והטכנולוגיה ירדו בשיעור דומה. מדד הבנקים ירד 0.15%, מדד הביטוח ירד 1.31%. בגזרה החיובית: מדד הנדל"ן זינק 2.69%, מדד הנפט והגז עלה 0.72%.

מניות דיסקונט, אנלייט אנרגיה, קבוצת דלק ונייס, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעליה. מניות לאומי, פועלים, איי.סי.אל וטבע, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית קבוצת דלק שעלתה 7.70%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: אפי נכסים, אזורים, פתאל החזקות, אקוואריוס מנוע, אשטרום קבוצה, הכשרת הישוב וארפורט סיטי.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אורמת טכנו שירדה 5.43%, ואחריה ירדו מניות אקסיליון, אקופיה, קמטק, גילת, ראדא, ג’נסל ויוחננוף.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.87 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח שבוע המסחר בירידות קלות, באירופה מגמה מעורבת.

נגיד בנק ישראל פרופ’ אמיר ירון, הותיר את הריבית ללא שינוי: "עדיין קיימים אתגרים למשק, לכן, הוועדה תמשיך לנהל מדיניות מוניטרית מאוד מרחיבה לאורך זמן, תוך שימוש במגוון כלים ככל שיידרש, כולל כלי הריבית".

 אלקטרה צריכה נכנסת לתחום הטיולים ורוכשת את זכיינית מותג קולומביה. החברה רוכשת 50.1% בחברת סער יזמות, זכיינית קולומביה בישראל, לפי שווי של 130 מיליון ₪. תמורת העסקה עומדת על 80 מיליון ₪, מחציתם בתשלום ישיר לבעלי החברה והשאר להשקעה בחברה.

 גילת קבלה הזמנות בהיקף של יותר מ - 20 מיליון דולר. חברת הבת של גילת, Wavestream, נבחרה לספק מערכות מגברי מצב מוצק עבור מפעילת לוויין מובילה לתמיכה ב - gateways של קבוצת לוויינים במסלול לווייני נמוך.

ברבעון הראשון של 2021 ירד יצוא הסחורות ב - 14.1% בחישוב שנתי. יבוא הסחורות עלה ב - 18.7% בחישוב שנתי; הגירעון המסחרי בשלושת החודשים הראשונים של השנה הסתכם ב - 24.6 מיליארד ₪ לעומת 17.6 מיליארד ₪ בתקופה המקבילה אשתקד.

קבוצת א. ליבנטל – "לוינסקי עופר" וחברת צבי צרפתי רכשו פרויקט במרכז באר שבע. החברות פועלות בשיתוף עם העירייה להקמת מתחם שיכלול שטחי מגורים, תעסוקה, מסחר ומלונאות והן מבקשות להגדיל את זכויות הבניה מ - 50,000 מ"ר ל - 90,000 מ"ר.

מסקירת לאומי: "בטווח הקצר מחירי הנפט ישמרו על סביבת המחירים הנוכחית. אם שיחות הגרעין בווינה יבשילו להסכם שיסיר את הסנקציות מאיראן, הדבר עלול להביא לעליית היצע בטווח הבינוני ולהכביד על עליית מחירי הנפט".

מידרוג מעלה את אופק הדירוג של תמר פטרוליום משלילי ליציב. השינוי נובע מהתייצבות הפרופיל הפיננסי של החברה, שמושפע מהמשך הגידול בצריכת הגז הטבעי במשק, צפי לגידול בכמויות הייצוא וחתימה על הסכם המכר בנפרד בין השותפים.

קוויק והדרן המשווקת טלפונים סלולריים כשרים חתמו על הסכם שיתוף פעולה. הדרן מחזיקה בנתח שוק של כ - 2/3 משוק הסמארטפונים הכשרים בציבור החרדי בישראל. תהיה אחראית על שיווק, פרסום וקידום מכירות אקטיבי של שירותי החברה.

ריט 1: ביקושים של כ - 400 מיליון ₪ בשלב המוסדי בהרחבת אג”ח. החברה הודיעה כי תגייס כ - 177 מיליון ₪ במחיר המשקף תשואה של 0.58% צמודה למדד במח"מ של כ - 8 שנים.

קבוצת אקסטל מדווחת על מכירות בהיקף של כחצי מיליארד דולר מתחילת 2021. היקף המכירות המיוחס לחברה באותה תקופה עומד על 400 מיליון דולר; "קונים פוטנציאליים מזהים עתה את ההזדמנות בשוק הנדל"ן בארה"ב".

ליקסור, מנהלת קרנות הסל השלישית בגודלה באירופה מגיעה לתל אביב ורושמת למסחר קרן סל ראשונה. בחודשים הקרובים יירשמו למסחר קרנות סל נוספות של ליקסור.

כלל ביוטכנולוגיה: Pi-Cardia השלימה גיוס הון של 27 מיליון דולר. 12 חודשים אחרי גיוס במסגרתו הועברו לחברה 15.5 מיליון דולר, הושלם הגיוס והחברה קיבלה 11.5 מיליון דולר נוספים.

פארמוקן דיווחה כי הושלמו התנאים לרכישת פעילות הקנאביס של קנזון באירופה: "העסקה תאפשר לייצר, לשווק ולהפיץ במדינות שונות באירופה את סדרת המוצרים הייחודית של פארמוקן אשר לאור מגבלות רגולטוריות לא ניתן לשווקם בישראל".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה