סגירה ירוקה בתל אביב, אורמת זינקה 7.2%

תל אביב 35 עלה 0.94%; דלק קבוצה נפלה 8% במחזור הגדול בשוק; פרוטליקס זינקה 13.8% על רקע פער ארביטראז’; מניות הבנקים טיפסו; ביומיט פוד טסה 34.1%

חדשות ספונסר 18/04/2021 16:11

א+א-

יום המסחר הראשון בבורסה בתל אביב אחרי חופשת יום העצמאות הסתיים בעליות שערים, בדומה למגמה בשוקי העולם בסוף השבוע כאשר המדדים בארה"ב הגיעו לשיאים חדשים ועל רקע הסרת המגבלות בישראל ביניהן חזרה מלאה ללימודים של תלמידי בתי הספר ללא קפסולות וביטול חובת עטיית מסיכות בשטח פתוח. 

 

מדד תל אביב 35 עלה 0.94%, תל אביב 125 הוסיף 0.8%, מדד הבנקים טיפס 1.5%, מדד הנדל"ן התחזק 1.3% ואילו מדד הנפט ירד 2.4% בניגוד למגמה. מבין המדדים הסקטוריאלים בלט מדד הביומד בירידה של 1.3%. 

 

את מחזורי המסחר הגדולים ריכזו מניות דלק קבוצה בירידה של 8% אחרי דיווחים לא רשמיים בעיתונות הכלכלית לפיהם הקבוצה ששבעלות יצחק תשובה חתמה על הסכם לקבלת הלוואה של עד 200 מיליון שקל המיועדים לפירעון החוב שלה. עוד בלטו מניות מזרחי טפחות שעלו 1.6% במחזור ער ומניית לאומי שהוסיפה 1.3%. מחזור המסחר במניות הסתכם היום ב-840 מיליון ש"ח ומחזור המסחר באגח הגיע ל-1.5 מיליארד ש"ח.

 

במדד תל אביב 125 בלטו היום בעליות מניות אורמת שזינקו 7.2% על רקע פער הארביטראז’ שנוצר בימים בהם לא התקיים מסחר בארץ, ישראל קנדה טיפסה 5.8% ללא דיווח ושיכון ובינוי הוסיפה 5.37%. מנגד, ג’נסל נפלה 3.7%, אקוואריוס מנועים נחלשה 3.6% וראדא ירדה 3.2% גם היא על רקע פער ארביטראז’.

 

אלביט מערכות זכתה בחוזה של 1.65 מיליארד דולר עם משרד ההגנה היווני. החברה דיווחה כי החוזה הוא להקמה והפעלה של מרכז אימון הטיסה הבינלאומי של חיל האוויר היווני נחתם במסגרת הסכם בין משרד הביטחון הישראלי ומשרד ההגנה היווני לתקופה של 20 שנה. המניה עלתה 1%.
 
רובוגרופ דיווחה היום על התקשרות עם חברת אספרנזה, ארגון ללא מטרות רווח בהונג קונג, בהסכם להכנסת CoderZ League שפיתחה החברה ומבוססת על פלטפורמת קודרז לבתי ספר בהונג קונג. מניית החברה עלתה 2.7% אחרי ההודעה.
 
סונוביה הודיעה כי היא מחדשת את מכירת מסיכות המגן במדינות האיחוד האירופאי. החברה התאימה את החומרים הפעילים במסכות שלה לאלה המותרים לשימוש באיחוד האירופי והבדים שטופלו על ידי החברה נמצאו יעילים גם נגד המוטציה הבריטית של הקורונה. המנייה הגיבה בעליה של 3.2%.
 
 
 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה