אבוג’ן: חברת הבת ביומיקה השיגה תוצאות פרה קליניות חיוביות במחקר לטיפול במלנומה

BMC128, תרופה בפיתוח מבוססת חיידקים חיים, שיפרה באופן מובהק פעילות נוגדת גידול נגד מלנומה בעכברים; ניסוי ראשון להוכחת היתכנות בבני אדם צפוי בהמשך השנה

חדשות ספונסר 13/04/2021 15:00

א+א-

חברת הביו פרמבטיקה ביומיקה, חברת בת של אבוג’ן הדואלית, הודיעה היום על תוצאות פרה-קליניות חיוביות של תרופה בפיתוח BMC128 במסגרת תכנית האימונו-אונקולוגיה של החברה, כנגד מלנומה. במחקרים אלה בדקה ביומיקה את BMC128, המאגד ארבעה זני חיידקים חיים, במודל עכברים למלנומה.

 

ד"ר אלרן חבר, מנכ"ל ביומיקה, אמר: "אנו נרגשים מאוד מתוצאות המחקר המציגות את יעילות BMC128 בטיפול בסוגים נוספים של גידולים סרטניים מוצקים. תוצאות פרה-קליניות חיוביות אלה מעידות על הפוטנציאל של BMC128 להפוך לתרופה הטובה מסוגה בטיפול בגידולים סרטניים מוצקים, ומסייעות בתיקוף הגישה המחשובית של ביומיקה לתכנון תרופות. אנו מצפים לפרסם עדכונים נוספים ככל שנמשיך ונתקדם לקראת הניסוי הקליני הראשון להוכחת היתכנות בבני אדם."

 

הטיפול ב-BMC128 בשילוב עם מעכבי נקודות-בקרת חיסון (ICI) שיפר באופן מובהק את הפעילות נוגדת הגידול והוביל לתגובה מוגברת של גידולי מלנומה לטיפול באמצעות נוגד-PD1, כפי שבא לידי ביטוי בשיעור תגובה אובייקטיבי (ORR) משופר ובאחוזי עיכוב צמיחת הגידול (TGI). הקבוצה שטופלה בנוגד-PD1 בלבד לא הראתה כל תגובה.

 

הקבוצה השנייה, שטופלה בשילוב של BMC128 ונוגד-PD1, הציגה תגובה כוללת של 13%. אחוז ה-TGI גדל ב-100% בקבוצה שקיבלה את הטיפול המשולב של BMC128 ונוגד-PD1 בהשוואה לקבוצה שטופלה בנוגד-PD1 בלבד. התגובה ל-BMC128 תאמה את הפרופיל האימונולוגי נוגד-הגידול הרצוי. BMC128 שינתה את אופן התגובה למעכבי נקודות-בקרת חיסון, והובילה להפעלה של המערכת החיסונית כך שהפכה גידולים-קרים לגידולים-חמים.

 

תוצאות חיוביות אלה מצטרפות לנתונים פרה-קליניים קודמים ביחס לשילוב BMC128 עם ICI במודל סרטן שד בעכברים, אשר הציגו פעילות נוגדת גידול מובהקת שהתבטאה בעלייה של קרוב ל-50% ב-ORR. התוצאות הנוכחיות מציגות את פוטנציאל היישום של BMC128 ואת הרלוונטיות שלה לטיפול במגוון סוגים של גידולים מוצקים.

 

התכנית האימונו-אונקולוגית של ביומיקה מתבססת על ההנחה שמיקרוביום המעי משפיע על יעילות הטיפול האימונותרפי לסרטן, ובפרט שימוש בתרופות ממשפחת ICI הכוללים מעכבי PD-1 או PD-L1 ו-CTLA-4, כפי שפורסם בספרות המדעית.

 

לאחרונה דווח כי השתלת מיקרוביום צואתי שיפרה את התגובה אצל מטופלים העמידים לטיפול ב-ICI  עם זאת, החיידקים הספציפיים האחראים לתגובה זו, אינם ידועים בשלב זה. BMC128 הנו מאגד חיידקי, שזוהה ונבחר באמצעות ניתוח פונקציונלי מפורט של מיקרוביום תוך שימוש ב-PRISM, פלטפורמה חישובית של ביומיקה המאפשרת ניתוח מיקרוביום ברזולוציה גבוהה, המונעת על ידי פלטפורמת הבינה המלאכותית של אבוג’ן, MicroBoost AI.

 

כפי שדווח בעבר, ביומיקה החלה לייצר את BMC128 בתהליכי ייצור בהיקף נרחב תחת תקני ייצור נאותים (GMP), כהכנה לקראת ניסוי קליני ראשון להוכחת היתכנות בבני אדם, שצפוי להיערך מאוחר יותר השנה.

 

מר עופר חביב, יו"ר ביומיקה ונשיא ומנכ"ל אבוג’ן, אמר: "אנו גאים בתוצאות עליהן מדווחת היום ביומיקה. תוצאות אלה תומכות ביכולות הביולוגיה המחשובית שפותחו על ידי אבוג’ן וביומיקה, אשר חזו מראש שהחיידקים המרכיבים את BMC128 יוכלו לשפר את היעילות של מעכבי נקודות-בקרת חיסון בגידולים מוצקים. אנו מצפים לתיקוף אותן יכולות חיזוי מחשוביות בתוכניות נוספות של ביומיקה להפרעות במערכת העיכול, כגון IBD ו- IBS."

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה