עליות בתל אביב, המדדים המובילים מטפסים 0.35%

קמטק מזנקת 5.7%; או.פי.סי עולה 3.75% על רקע כניסה לתחום טעינת רכבים חשמליים; ראדא נחלשת 3.2%; פתיחה מעורבת באירופה; יציבות בחוזים העתידיים בניו יורק

מערכת ספונסר 13/04/2021 10:25

א+א- 3

הבורסה המקומית נפתחה בעליות שערים, למרות ירידות קלות שנרשמו אמש בניו יורק, כאשר החוזים העתידיים מצביעים לפי שעה על יציבות בפתיחה. הבורסות באירופה ננעלו אתמול בירידות מתונות, ובאסיה כעת עליות של רוב המדדים המרכזיים. בורסת תל אביב רשמה אתמול ירידות; מדד ת"א 35 ירד 0.80%, ת"א 90 ירד 040%.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער חיובי על מדד ת"א 35 וכן בפער חיובי בדולר רציף. מבין מניות המדד בולטות היום מניית לייבפרסון שחוזרת בפער חיובי של 2.27% ומניית נייס בפער חיובי של 1.57%. מניית איי.סי.אל חוזרת בפער שלילי של 0.43%.

הבוקר דיווחה או.פי.סי אנרגיה על הסכם לרכישת מניות ג’ינרג’י, הפועלת בתחום טעינת רכבים חשמליים. בשלב הראשון צפויה או.פי.סי לרכוש 51% ממניות ג’ינרג’י, תמורת 67 מיליון ₪.

רשות התחרות פרסמה שורת תיקונים מקלים לתנאי המיזוג בין בזק לבין יס ומנמקת: "מאז הטלתם של התנאים למיזוג, גברה והשתפרה התחרות בשווקי התקשורת השונים".

 סאפיינס הכריזה על חלוקת דיבידנד בסך של 20.2 מיליון דולר, 0.37 דולר למניה. המנכ"ל רוני על-דור: "חלוקת הדיבידנד, שהינו הגבוה ביותר ששולם לבעלי מניות סאפיינס, משקפת את הביצועים הפיננסיים".

שירות התעסוקה הודיע כי דמי האבטלה מסוף יוני יהיו נמוכים יותר ולתקופה קצרה יותר. בשירות קוראים לאמץ מודל חדש שיעודד חזרה לעבודה: "הארכת הזכאות לדמי אבטלה הייתה חיונית לשעתה, אך הפכה לחסם בפני חזרה לעבודה".

לראשונה בישראל הוקמה לשכת שירותי מחשוב בנקאיים. הקמת הלשכה תוזיל משמעותית את שירותי המחשוב לבנקים ואגודות אשראי ובכך יוסר אחד החסמים החזקים לכניסת שחקנים חדשים ולהקמת גופים פיננסים נוספים בישראל.

הגירעון התקציבי ירד מעט בחודש מרץ, לראשונה מאז התפרצות הקורונה. הגירעון המצטבר ב - 12 החודשים האחרונים עומד על כ - 169.4 מיליארד ₪, המהווים כ - 12.1% אחוז מהתוצר. גביית המיסים בחודש מרץ הסתכמה בכ - 30.7 מיליארד ₪.

גיוסי שיא של 5.37 מיליארד דולר נרשמו בהיי טק הישראלי ברבעון הראשון. הסכום שגויס ברבעון הראשון זינק ב- 89% לעומת הרבעון הרביעי 2020, והוכפל בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. יותר ממחצית מהסכום גויס ב - 20 עסקאות הגדולות מ - 100 מיליון דולר כל אחת.

סיפיה תספק מערכת ניטור נהג לשני דגמי רכב של יצרן גדול בסין. מספר דגמי הרכב בהם זכתה סיפיה גדל פי 5 בשנה החולפת. החברה נערכת להנפקה בתל אביב לפי שווי של 600 מיליון ₪.

החברות הציבוריות חסכו 8% מעלות השכר בשנה החולפת בשל החל”ת. בתחומים שצמחו בשנת הקורונה גדלה עלות השכר ב - 9%, אולם שיעור הגידול בהכנסות שלהם היה 7%. בענפים נפגעים כמו מלונאות, ירדה עלות השכר ב - 11% במקביל לירידה של כ - 12% בהכנסות.

חברת ורטיקל פילד תגייס 20 מיליון דולר בבורסה הקנדית. הגיוס נעשה לפי שווי של 100 מיליון דולר לפני הכסף. החברה צפויה להשתמש בכספי הגיוס לצורך צמיחה וחדירה לשווקים חדשים.

הבורסה תאפשר לשותפויות חיפושי הנפט להשקיע בפרויקטים של אנרגיה מתחדשת. ההשקעה באנרגיה ירוקה תתאפשר בתנאי שעיקר פעילות השותפות יישאר בתחום חיפושי הנפט והגז, כך שסך היקף ההשקעה באנרגיה מתחדשת לא יעלה על 25% משווי כל נכסי השותפות.

עלייה חדה של 29% חלה ברכישת דירות ברבעון הרביעי של 2020. כמות הדירות הנרכשות היא גבוהה ביותר מאז הרבעון הראשון של 2016. הגידול בעסקאות בשוק החופשי הקיף את כל האזורים, כולל ת"א והמרכז שרשמו ירידות ברבעון הקודם.

ג’נסל מגייסת כ - 47 מיליון שקל ממשקיעים מוסדיים בינלאומיים. החברה תקצה כ -3% ממניותיה לקבוצת משקיעים מוסדיים בהובלת קבוצת הבנקאות הגלובאליתBNP . בהנפקה השתתפה גם TDK היפנית שזוהי השקעתה השנייה בחברה.

מסקירת פועלים: "גל של הנפקות ואקזיטים של חברות היי-טק ישראליות בהיקפים חסרי תקדים. ההשקעות הגדולות מהעולם מתורגמות בסופו של יום בעיקר להוצאות שכר והטבות לעובדים, והן אחד הגורמים המרכזיים שפועלים לייסוף השקל".

בית הדין לתחרות נתן היתר זמני לפעילות שב”א ומס”ב. ההיתר ניתן בתנאים עליהם המליצה הממונה על התחרות, הכוללים הפרדה חלקית של החברות באמצעות הפרדת מנכ"לים ופונקציות ניהוליות בחברות.

סאטקום זכתה במכרז לאספקת שירותים לגוף ממשלתי במערב אפריקה. החברה תספק מערכות לווין והתקנת HUB בהיקף של 700 אלף דולר ובנוסף תיתן גם שירותי תחזוקה ל -HUB בהיקף של 130 אלף דולר לתקופה של 28 חודשים.

באטמ חתמה על שיתוף פעולה אסטרטגי בתחום הרשתות הווירטואליות. חברת הבת טלקו סיסטמס וחברת albis-elcon הגרמנית יציעו את פתרון ה -NFV של הקבוצה ללקוחות Tier-1.

פנאקסיה צופה הכנסות של כ - 19 מיליון ₪ ברבעון הראשון של 2021. מדובר בגידול של מעל ל - 56% בהשוואה לרבעון המקביל, ושל 12% לעומת הרבעון הרביעי 2020. החברה מציגה צמיחה על פני 14 רבעונים ברציפות.

 

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  הפוך, יום שלישי |26|חוזים חיוביים ו

  השלמות פה |13|
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  האנליסט הסבלני 13/04/2021 10:28

 2. 2
  ובמילה אחת - היום יום חמישי.

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  gil_am 13/04/2021 10:25

 3. 3
  יש מצב אני אכתוב את הסקירה |35|

  המסחר ייפתח על רקע החוזים העתידיים שכרגע יציבים ולקראת סוף שבוע ארוך בארצנו. ארביטראז חיובי קל ובנקים בשווקים ובארצנו סביב שיאים. משב רוח חיובי היום לאחה"צ ובמניות במיד קאפ מעבר לים יכול להשרות מצב רוח אופטימי לקראת הסגירה וביום ראשון. מצד שני, התפתחות פקק בחיפה ושיחות עם איראן ומלחמת הצללים נמצאת ברקע. שלחנו את קשבנו אטוק לעדכן יחד עם דויד 10. |135| |410|
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  האנליסט הסבלני 13/04/2021 09:44