קנאביס

פנאקסיה צופה הכנסות של כ- 19 מיליון ש”ח ברבעון הראשון של 2021

מדובר בגידול של מעל לכ- 56% בהשוואה לרבעון המקביל ושל 12% לעומת הרבעון הרביעי 2020; החברה מציגה צמיחה על פני 14 רבעונים ברציפות

חדשות ספונסר 12/04/2021 09:47

א+א- 1

יצרנית מוצרי הקנאביס הרפואי פנאקסיה פרסמה היום אומדן הכנסות לרבעון הראשון לשנת 2021. על פי הערכות החברה, הכנסותיה המאוחדות (לא סקורות) לרבעון הראשון לשנת 2021 צפויות להסתכם בסכום שלא יפחת מ- 19 מיליון ש"ח.

 

היקף ההכנסות המוערך ברבעון הראשון לשנת 2021 משקף את המשך מגמת הצמיחה בפעילות החברה ומהווה גידול של מעל ל- 56% בהשוואה להכנסות הרבעון המקביל אשתקד, שהסתכמו בכ- 12.2 מיליון ש"ח. בהשוואה להכנסות הרבעון הרביעי לשנת 2020, שהסתכמו בסך של כ- 17 מיליון ש"ח, משקפות ההכנסות המוערכות ברבעון הראשון של השנה צמיחה דו ספרתית של מעל ל- 12%.

 

ברבעון הראשון לשנת 2021 נמשכת מגמת העלייה בהיקף הכנסות החברה ממכירת מוצרים מבוססי קנאביס רפואי, הנובעות, להערכת הנהלת החברה, הן מגידול בהכנסות מהשוק המקומי והן מתחילת הכנסות מיצוא, בעיקר מיצוא מוצרי החברה לגרמניה שהחל בסוף הרבעון הרביעי של 2020.

 

ברבעון הראשון של 2021 נבחרה החברה כספק מוצרי קנאביס רפואי על ידי ממשלת קפריסין והחלה החברה ביצוא של מוצריה לקפריסין. המוצרים נמכרים על ידי פנאקסיה ישירות לממשלת קפריסין, אשר מעבירה אותם לבתי המרקחת לצורך ניפוקם כנגד מרשם רופא.

 

כמו כן, ברבעון הראשון של השנה נבחרה החברה כספק ראשי בתוכנית הניסיונית של ממשלת צרפת לאסדרת ענף קנאביס רפואי במדינה, ללא תמורה, לצד ענקיות קנאביס בינלאומיות כטילריי ואורורה. בסוף מרץ 2021 יצאה התוכנית לדרך והחל ניפוק סדיר למטופלים, עפ"י מרשם רופא, של מוצרי פנאקסיה ב- 42 בתי מרקחת ברחבי צרפת.

 

יצוין כי נתוני ההכנסות לרבעון הראשון לשנת 2021 מבוססים בשלב זה על הערכות הנהלה בלבד ועדיין אינם מבוקרים או סקורים, וכי בשלב זה צופה החברה הפסד תפעולי משמעותי לרבעון הראשון לשנת 2021, אשר נובע בעיקר מהוצאות שיווק והנהלה וכלליות, בעיקר בקשר עם המשך רישום רגולטורי של מוצרי החברה במדינות שונות והתאמתם לדרישות שוקי היעד, בניית תשתית מסחרית ומשפטית בקשר עם הכניסה לשווקים מחוץ לישראל, רישוי מוצרים חדשים בישראל וכיו"ב.

 

דדי סגל, מנכ"ל פנאקסיה ישראל, מסר: "אנו גאים לסיים את הרבעון הראשון של שנת 2021 עם הכנסות שיא וצמיחה דו ספרתית ביחס לרבעון הקודם והמקביל אשתקד. תוצאות הרבעון משקפות את הפירות הראשונים במימוש אסטרטגיית היצוא של פנאקסיה, עם תחילת מכירות של מוצרי הפרימיום שלנו בגרמניה ובקפריסין.

 

מדובר בשני שווקים מעוטי שחקנים, אשר כמקובל ברב מדינות אירופה, מוסדרים על ידי רגולציה מחמירה ומחייבים הנפקת מוצרי קנאביס רפואי למטופלים על פי מרשם רופא למותג ספציפי. אנו ממוקדים בהעמקת החדירה ברבעונים הבאים לשווקים אלה ולשווקים נוספים באירופה, לצד התמקדות בייצור מוצרים למגזר הפרימיום לשוק המקומי."

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    חברה נוראית

    מוצרי פרימיום? הבדיחה על חשבון החולים בארץ

    מטופל 13/04/2021 10:51