יום המסחר בתל אביב הסתיים בעליות שערים, ביומיט טסה 23%

תל אביב 125 עלה 0.7%; סייברוואן זינקה 9% אחרי שדיווחה על פיילוט עם חברת המשאיות IVECO; אנרג’יקס טיפסה 5.6%; אייסקיור ממשיכה לזנק, עלתה 7.7%

חדשות ספונסר 11/04/2021 16:04

א+א-

יום המסחר הראשון בשבוע המסחר המקוצר של יום העצמאות, הסתיים בעליות שערים על רקע השיאים החדשים שנקבעו בוול סטריט בסוף השבוע, כאשר דאו ג’ונס ואס.פי 500 קבעו שיאים חדשים. בגזרה המקומית נמשכים הנסיונות להרכיב ממשלה, כאשר לנתניהו נותרו 23 ימים להשלמת המשימה.

 

מדד תל אביב 35 עלה 0.65%, תל אביב 125 הוסיף 0.73%, מדד הבנקים טיפס 0.7%, מדד הנפט התחזק 0.45% ומדד הנדל"ן עלה 1%. מבין המדדים הסקטוריאליים בלט מדד הביומד בעליה של 1.6%.

 

את מחזורי המסחר הגדולים ריכזו מניות בנק לאומי בעליה של 0.96%, מניבים ריט טיפסה 2.2% במחזור ער, ואנלייט אנרגיה זינקה 4.4% ללא דיווח. מחזור המסחר במניות הסתכם היום ב-770 מיליון ש"ח בלבד, מחזור דליל ואופייני לימי ראשון ומחזור המסחר באג"ח הגיע ל-1.66 מיליארד ש"ח.

 

במדד תל אביב 125 בלטו היום בעליות מניות אנרג’יקס, שטיפסו 5.6% לאחר שהחברה דיווחה כי קבוצת CPV שאת רכישתה השלימה בינואר 2021, חתמה על הסכם מכירת חשמל בפרויקט אנרגיית הרוח Rogue’s wind שבפנסילבניה, למכירת מלוא החשמל, הזמינות ותעודות אנרגיה מתחדשת של הפרויקט ההיקף של כ-150 מיליון דולר. ראדא טיפסה 5.6% ואוגווינד הוסיפה 5.2%.

 

מנגד, אלוט ירדה 3.5% על רקע פער ארביטראז’ איתו חזרה הבוקר מסוף השבוע בניו יורק, קמטק ירדה 2.8% גם היא בשל פער ארביטראז’. פרשמרקט נחלשה 2.3%.

 

חברת הטכנולוגיה סייברוואן, הודיעה כי תתחיל בשיתוף פעולה עם ענקית המשאיות האיטלקית IVECO, אחת משלוש יצרניות המשאיות הגדולות באירופה, במסגרתו תבחן היתכנות להטמעת מערכת SaverOne כחלק אינטגרלי ממערכות הבטיחות במשאיות. המניה זינקה 9%

 

ALD תספק פתרונות אבטחת סייבר לחברת בקוז האנגלית בכ- 13.8 מיליון שקל. מדובר בחלק מפרויקט כולל המוערך ב-68 מיליון ש"ח על פני 3 שנים. החברה תקבל תשלום גם על שירותי תמיכה בהיקף של 2.7 מיליון ש"ח לשנה ומצפה כי הפרויקט יחל ברבעון הבא.

 

שותפות הפודטק ביומיט טסה היום 23%, לאחר שהחברה הודיעה על חתימת מזכר הבנות להקמת חברה משותפת בשליטת השותפות, עם צד ג’ לפיתוח, ייצור ושיווק של בשר דג מתורבת על בסיס הטכנולוגיה שפיתחה ביומיט.

 

פוקס מביאה את פליינג טייגר מדנמרק לישראל. החברה קיבלה זיכיון בלעדי להפעלת רשת חנויות בישראל ואתר און ליין; תקופת הזיכיון תהיה ל-5 שנים עם אופציה להארכה ל-5 שנים נוספות. מניית פוקס עולה בעקבות פרסום ההודעה בשיעור של 2.3%.

 

חברת הקנאביס הרפואי שיח מדיקל עדכנה היום על חתימת הסכם מסגרת לייצוא קנאביס ללקוח באוסטרליה בהיקף של 2 טון בשנתיים הקרובות. החברה מסרה כי היא מעריכה שההכנסות הצפויות במידה ויושלם ייצוא מלוא הכמות הצפויה, מסתכמות לעשרות מיליוני ש"ח. המניה עלתה 6%.

 

השבוע לא יתקיים מסחר ביום רביעי בשל יום הזכרון לחללי צה"ל ובחמישי לא יהיה מסחר לרגל חגיגות יום העצמאות.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה