יוניבו החלה בגידול מסחרי בחוות עמית

החברה קבלה רישיון לחווה שיאפשר לה לגדל באופן מסחרי מעל ל-50 אלף גידולים בשלבי הצמח השונים; החברה נערכת לשתילה בימים הקרובים וצופה קציר ראשון ברבעון השלישי של השנה

חדשות ספונסר 11/04/2021 14:53

א+א-

חברת יוניבו המחזיקה בבעלותה מפעל המייצר מוצרי קנאביס רפואי ומוכרת מוצרים בתקינת IMC-GMP לכ-138 בתי מרקחת בישראל מדווחת כי החלה בגידול מסחרי בחוות עמית הנמצאת בבעלותה לאחר שקיבלה מהיק"ר רישיון לעיסוק והחזקה של סם מסוכן, אשר מאפשר לחוות עמית לעסוק בריבוי וגידול של קנאביס, לרבות מגנטיקות ייחודיות של החברה, באופן מסחרי. היתרון המרכזי בהפעלת חוות עמית מאפשר לחברה שליטה בכל שרשרת הערך, החל משלב הערך, אשר תתרום לאיכות המוצרים, להיקף שלהם ולזמינותם.

 

הרישיון מאפשר לחווה לגדל באופן מסחרי מעל ל-50 אלף גידולים בשלבי הצמח השונים והחברה צפויה להשלים שתילה של כ-5,000 צמחים בימים הקרובים וצופה קציר ראשון במהלך הרבעון השלישי של שנת 2021.

 

חוות עמית הינה חווה החולשת על כ- 15 דונם וברשותה, בין השאר, טכנולוגיות אשר למיטב ידיעת החברה, הינן מהמתקדמות בשוק ומתקן ייבוש בסטנדרט של חדרים נקיים, אשר מאפשרים לחווה גידול מבוקר, של גנטיקות ייחודית לחברה, ברמת איכות גבוהה.

 

עם קבלת הרישיון, החברה השלימה למעשה את השליטה בכל שרשרת הערך, החל משלב הריבוי והגידול ועד לשלב ההפצה, וזאת בתוך כשלוש שנים מיום תחילת פעילותה. חוות עמית תחל לגדל באופן מסחרי, בין היתר, גנטיקות ייחודיות של החברה במטרה להפיצן בישראל ולשווקים נוספים בעולם בכפוף לקבלת האישורים הנדרשים לייצוא.

 

גולן ביטון, מנכ"ל יוניבו: "לאור המכירות החודשיות של יוניבו בכ-138 בתי מרקחת בכל הארץ, לחברה הכרות מעמיקה עם המטופלים והמוצרים הנרכשים על ידם. על כן, נגדל בחוות עמית, מהמתקדמות בעולם, רק את הגנטיקות המתאימות למוצרים אלו, בעיקר עבור ייצור מוצרים עתירי THC ועל מנת להיות בתקן האירופאי שנוכל לספק מוצרים ברמת איכות קנדית.

 

הפעלת חוות עמית תסייע לנו בגמישות תפעולית, הגדלת נתח השוק, תנאי סחר מול ספקים, תספק יתרון תחרותי מול מוצרים איכותיים מחו"ל ואנו מצפים שתשפיע לחיוב על שורת ההכנסות והרווחיות הגולמית בטווח הארוך."

 

לאחרונה דיווחה החברה על חתימת מזכר הבנות לרכישת שליטה (51%) בגרין זון פארמה. למיטב ידיעת החברה, גרין זון מפעילה מתחם בעיר בצפון הארץ הכולל בית מרקחת המוכר היום מוצרי קנאביס רפואי, מרכז הכוונה למטופלים בתחום הקנאביס הרפואי ובית מסחר פעיל המפיץ מוצרי קנאביס רפואי לבתי מרקחת באזור הצפון, וכן פעילות מכירת קנאביס רפואי באון-ליין, ללקוחות, עד הבית. הנהלת גרין זון מסרה כי נכון להיום הפעילות שלה רווחית והתזרים השוטף שלה הינו חיובי.

 

 

 

יוניבו הציגה בשנת 2020 הכנסות של כ-34 מיליון שקל, רווח גולמי בסך 12.2 מיליון שקל, בהשוואה להפסד גולמי אשתקד, EBITDA של 4.5 מיליון שקל ומעבר לרווח, זאת בהשוואה להפסד כ-11.8 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנה שעברה. עוד עולה מהדוח כי ההון העצמי של החברה, נכון ל-31.12.20, עומד על כ-37.2 מיליון שקל ויתרת המזומנים על כ-21 מיליון שקל.

 

יוניבו מפיצה את סל מוצריה בכ-138 בתי מרקחת השייכים לרשת סופר פארם וכן בתי מרקחת פרטיים המנפקים קנאביס רפואי באופן ישיר מבית המסחר שנמצא בבעלות מלאה של החברה – לאורך כל שנת 2020 וכן לתוך 2021 החברה מרחיבה את מספר בתי המרקחת המוכרים את מוצרי החברה.

 

החברה פועלת להגדיל את נגישות מוצריה באופן מתמשך על ידי התקשרויות חדשות עם בתי מרקחת חדשים וכן מקבלת היזון חוזר באשר למוצרים הנמכרים ובהתאם, מייצרת מוצרי קנאביס רפואי באיכות GMP על פי דרישות השוק.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה