המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה 0.18% ומדד ת"א 90 עלה בשיעור של 0.73%. מקרב הסקטוריאליים: מדד הבנקים בלט כשעלה כ – 0.70%

מערכת ספונסר 08/04/2021 12:12

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של 0.18%, ת"א 125 עלה בשיעור של 0.32% ומדד ת"א 90 עלה 0.73%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הבנקים והביטוח בלטו כשעלו 0.68%, ת"א טכנולוגיה עלה 0.3%, הנפט והגז עלה 0.27%. בגזרת הירידות: מדד הביומד ירד 0.53%, מדד התקשורת ירד 0.21%.

מניות הבינלאומי, לאומי, איי.סי.אל, פועלים, דיסקונט ואנלייט אנרגיה, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעליה. מניות נייס וטבע ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית אלוט שעלתה 5.36%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: אוגווינד, דנאל, ראדא, אודיוקודס, גב ים, דמרי וג’נסל.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית גילת שירדה 3.74%, ואחריה ירדו מניות פרשמרקט, טבע, אקסיליון, דלק רכב, קמטק, אזורים ואורמת טכנו.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.61 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח שבוע המסחר במגמה מעורבת ובאירופה תמונה דומה.

ראדא מודיעה על הזמנות חדשות בהיקף של 24 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2021. רוב ההזמנות החדשות יסופקו כבר במהלך השנה הנוכחית.

נלה דיגיטל הודיעה על הסכם עקרוני לרכישת מותג וחנות וירטואלית נוספים. הצדדים הסכימו עקרונית על רכישת חנות ומותג בתחום מוצרי טיפוח לגברים, ובסך הכל מדובר בשלושה מותגים פרטיים ושלוש חנויות וירטואליות לממכר מוצרים באמזון ארה"ב.

TipRanks הישראלית השלימה גיוס של 77 מיליון דולר. את הגיוס הוביל תאגיד הטכנולוגיה Prytek. עד כה גייסה החברה 99 מיליון דולר במהלך 9 שנות פעילותה. בעקבות הגיוס החברה תכפיל את מספר העובדים שכרגע עומד על 60.

הלמ”ס: "ציפיות המנהלים לחודש אפריל מצביעות על המשך התאוששות המשק". מאזני הציפיות לחודש הבא במרבית ענפי המשק עלו לעומת החודש הקודם. האופטימיות נובעת בין היתר מהציפייה של העסקים להמשך הסרת המגבלות ובעקבות החגים בתחילת אפריל.

מסקירת לאומי: ”לא צפויה בקרוב חזרה להיקף האבטלה שהיה טרם המשבר”. קרן המטבע עדכנה כלפי מעלה גם את תחזית הצמיחה של ישראל ל - 2021, שעומדת כעת על 5%, בדומה לתחזית לאומי.

סונוביה ממנה את יגאל זיתון למנכ”ל החברה. מייסד החברה שוקי הרשקוביץ: "זיתון מצטרף לסונוביה בשלב מסחור הטכנולוגיה והתחלת מכירות מובילות בעולם ויוביל לקידום הפיכתה לחברה גלובלית מובילה בשוק הטקסטיל".

נקסטייג’ מתחילה לפתח תרופות פסיכדליות. החברה גייסה 1.2 מיליון ₪ לפעילות ראשונה בישראל בתחום סמי ההזיה, ותקים חברת בת שתעסוק בתחום, המוערך במיליארדי דולרים.

שחר אושרי, מנכ”ל כלל ביטוח אשראי, ימונה ליו”ר קבוצת אחים נאוי. יעדיו הם חיזוק הממשל התאגידי בחברה לצד הפיתוח העסקי, האצת צמיחת החברה ותוצאותיה, על רקע ניסיונו ומעורבותו במימון חברות בכל הסקטורים.

הרשות להגנת הצרכן מטילה קנס של 6.75 מיליון ₪ על בזק. על פי הנטען, החברה הטעתה צרכנים בעסקה לרכישת חבילת אינטרנט, כאשר רוכשי חבילת הגלישה "TOP100" לא קיבלו את מהירות ההורדה המינימלית עליה שילמו ואשר הובטחה להם.

מהנדס עיריית ת”א, אודי כרמלי, בכנס בשיתוף לשכת שמאי המקרקעין: ”בשנים הבאות תהיה עלייה גדולה בהיתרי בנייה בהתחדשות עירונית בת”א. אנחנו לא שוללים התחדשות עירונית של בניינים בודדים. נראה עוד פרויקטי תמ"א 38 בשנתיים - שלוש הבאות".

 ישראל קנדה זכתה במכרז במתחם ”בית הנערה” בהוד השרון. החברה קיבלה הודעה לפיה ההצעה שהגישה בסכום של 511 מיליון ₪ היתה הגבוהה ביותר במכרז. במתחם המשתרע על פני 34 דונם, יוקמו 450 דירות.

 הכשרת הישוב גייסה כ - 260 מיליון ₪ בהרחבת שתי סדרות אג”ח. החברה זכתה בביקושים בסך כ - 400 מיליון שקל בשלב המוסדי. הריבית המשוקללת נקבעה על כ - 1.9%. השלב הציבורי יתקיים בימים הקרובים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה