שחר אושרי, מנכ”ל כלל ביטוח אשראי, ימונה ליו”ר קבוצת אחים נאוי

אושרי יתרום לחיזוק הממשל התאגידי בחברה לצד הפיתוח העסקי, צמיחת החברה ותוצאותיה על רקע ניסיונו ומעורבותו במימון מאות חברות בכל הסקטורים

חדשות ספונסר 08/04/2021 11:24

א+א-

שחר אושרי (56) צפוי להתמנות ליו"ר קבוצת אחים נאוי, הפועלת בתחום האשראי החוץ בנקאי. לאושרי ניסיון רב שנים בתחום האשראי הבנקאי והחוץ הבנקאי ושימש במהלך השנים במספר תפקידי מפתח בתחום.

 

בתפקידו האחרון משמש כמנכ"ל כלל ביטוח אשראי והביא לשיפור בתוצאות החברה, לאחר ביצוע שינוי ארגוני. אושרי היה אמון על פיתוח הפעילות עם מחזיקת המניות בחו"ל, תאגיד ATRADIUS. לפני כן, שימש במשך עשור כמשנה למנכ"ל עסקי מסחרי בבנק דקסיה ישראל והוביל את הפיכת הבנק "לבנק של הרשויות המקומיות" ולמממן המוניציפלי הראשון בישראל.

 

לאושרי תואר ראשון ושני במנהל עסקים בהתמחות במימון, ניהול והתנהגות ארגונית של אוניברסיטת בר אילן. בסיום התואר, החל אושרי את דרכו המקצועית בבנק לאומי כמנהל מחלקת עסקים ולאחר מכן מונה לסגן מנהל סניף וניהל תיק אשראי בהיקף של כ-1.4 מיליארד ש"ח ותיק השקעות בסך של כ-700 מיליוני ש"ח. לאחר מכן שימש כמנכ"ל במפעל למוצרים תעשייתיים ובחברה למימון ושירותים פיננסיים חוץ בנקאיים וניהל את פעילויות החברות הללו הנאמדות בכ-100 מיליון ש"ח.

 

המינוי כפוף לאישור אסיפת בעלי המניות של החברה, לאחר שמינויו אושר בוועדת התגמול דירקטוריון החברה, וכן כפוף לקבלת אישור הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון.

 

דורי נאוי, מנכ"ל ובעל שליטה בקבוצת אחים נאוי מסר כי, "אני שמח על הצטרפותו של שחר לקבוצה ובטוח שיתרום לה רבות הן באמצעות הידע והניסיון שצבר במהלך השנים והן בתחום הפיתוח העסקי. הקבוצה הינה המובילה בתחום האשראי החוץ בנקאי ונוקטת בצעדים משמעותיים להגדלת פעילותה תוך מתן דגש לאיכות תיק האשראי וטיובו."

 

שחר אושרי, הצפוי להתמנות ליו"ר קבוצת אחים נאוי מסר כי, "אני שמח להצטרף לקבוצה המובילה בישראל בתחום האשראי החוץ בנקאי ואני סמוך ובטוח כי דירקטוריון החברה והנהלתה ימשיכו להובילה לצמיחה ויצירת ערך לבעלי המניות של החברה."

 

לקבוצת אחים נאוי העוסקת במימון חוץ בנקאי, הון עצמי העומד על כ-601 מיליון ש"ח (כ-30.3% מסך המאזן), לעומת כ-535 מיליון ש"ח אשתקד. הכנסות החברה בשנת 2020 הסתכמו לכ-136 מיליון ש"ח עם רווח נקי של כ-74 מיליון ש"ח, לעומת הכנסות של כ-155 מיליון ש"ח ורווח נקי של כ-52 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד.

 

כמו כן, יתרת תיק אשראי לקוחות, נטו נכון לסוף 2020 הינה כ-1.816 מיליארד ש"ח, לעומת 2.450 מיליארד ש"ח בסיומה של 2019 והחברה נסחרת בשווי של 747 מיליון ש"ח.

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה