קנאביס

שיח מדיקל ופלנטארק יפתחו יחד מוצרים להגנה מפני מזיקים בקנאביס

שתי החברות יפעלו לפיתוח ומסחור מוצרים מבוססי טכנולוגיית RNAi להגנה מפני מזיקים ולהשפעה על תכונות הצמח

חדשות ספונסר 07/04/2021 12:12

א+א-

חברת פלנטארק ביו, חברת ביוטכנולוגיה ישראלית העוסקת במחקר ופיתוח בתחום איתור גנים ורכיבים ביולוגיים לשיפור תכונות בצמחים מגוונים, המיועדים בעיקר לשימוש בתעשיית החקלאות, מודיעה היום על שיתוף פעולה אסטרטגי עם חברת שיח מדיקל גרופ, בבעלות משפחת שריד, לביצוע מחקר ופיתוח משותף לצורך פיתוח ומסחור מוצרים מבוססי טכנולוגיית RNAi להגנה מפני מזיקים בצמח הקנאביס ולהשפעה על תכונות הצמח.

 

שיח מדיקל גרופ מחזיקה 6.9% מהחברה שהשלימה הנפקה בבורסה בתל אביב בתחילת השנה לפי שווי של כ-60 מיליון ש"ח. ההסכם עם שיח מצטרף להסכמים נוספים של החברה עם כימיקלים לישראל לפיתוח תכשירי RNAi לשיפור תנובה ביבול של קנולה, סויה ואורז ועם גדות אגרו לפיתוח תכשיר לקטילה של חדקונית הדקל.

 

במסגרת ההסכם נקבע כי החברות תנהלנה יחד ובבלעדיות את פיתוח המוצרים בתחום הקנאביס בלבד. כמו כן, נקבע מנגנון חלוקת רווחים בין החברות.

 

להערכת פלנטארק היקף הנזקים הפוטנציאלי של יבולי קנאביס כתוצאה ממחלות ומזיקים הינו משמעותי ומגיע לסך של עשרות מיליוני ש"ח בשנה בישראל לבדה. כמו כן קיימת דרישה גוברת לזני קנאביס בעלי תכונות מושבחות, ולכן הצורך בפתרונות מסוג זה הכרחי. ע"פ Market Data Forecast היקף שוק הקנאביס העולמי צפוי להגיע ל-44.4 מיליארדי דולרים בשנת 2025.

 

יישומי RNAi הינם מוצרים ביולוגיים ירוקים, אשר ע"י השפעה ממוקדת על גנים ספציפיים גורמים להשפעה על היבול, עמידות למחלות או קטילה של מזיקים. מולקולות ה RNAi למעשה משתקות תפקוד של גנים ספציפיים של הצמח או המזיק, וכך למעשה מושגת ההשפעה על תכונה מסויימת או קטילתו של המזיק.

 

אלדד משולם, מנכ"ל משותף בפלנטארק ביו מסר כי "טכנולוגיית ה- RNAi צפויה להיות המהפכה הירוקה הבאה והחברה הציבה לה כיעד להיות מובילה עולמית בתחום ולעמוד בראש מהפכה זו. ההסכם עם שיח מצטרף להסכמים הקיימים של החברה עם כימיקלים לישראל וגדות בתחום ה-RNAi שמוכיחים את עצמם. אנו מאמינים כי הפיתוח לקנאביס בעל פוטנציאל גם לאור צמיחה מהירה של שוק הקנאביס העולמי והיקף הנזקים הגוברים והולכים וגם לאור הרגולציה בתחום הקנאביס אשר אינה מאפשרת שימוש בחומרי הדברה כימיים במוצרים רפואיים".

 

שי אברהם שריד, מנהל הפיתוח של חברת שיח מדיקל גרופ מסר: "אחד מיעדי החברה שלנו הוא גידול בצורה ירוקה וידידותית לסביבה ככל האפשר. אנו מאמינים שבעזרת השימוש ב-RNAi נצליח לגדוע התפתחות מזיקים בקנאביס, ולגדל תוצרת בריאה, הדירה ואיכותית יותר בדרך ביולוגית לחלוטין.

 

בזכות בסיס המידע הגני הרחב שמחזיקה חברת פלנטארק ביו, ובזכות הטכנולוגיה והצוות המדעי המיוחד של החברה, אנו יכולים כבר היום לאתר את הביטויים הגנטיים של התכונות עליהן אנו מעוניינים להשפיע ולטייב אותם בהתאם לדרישות הרגולציה, השוק והרפואה, לכיוונים שעד היום נחשבו בלתי נגישים בשיטות גידול סטנדרטיות.

 

אני סמוך ובטוח כי השותפות עם פלנטארק תסייע לשיח מדיקל להוביל את תחום הגידול המדויק, בצורה היעילה ביותר, תוך שמירה על המטופלים והסביבה."

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה