יציבות בפתיחת המסחר בתל אביב, מדד הבנקים עולה 0.5%

המדדים המובילים נסחרים סביב רמות הבסיס; אורמת יורדת 4.5% על רקע פער ארביטראז; אייסקיור עולה 8.5%; עליות שערים באירופה; ירידות של עד 0.4% בחוזים העתידיים

מערכת ספונסר 06/04/2021 12:12

א+א-

הבורסה המקומית נפתחה ביציבות אחרי מגמה חיובית שנרשמה אמש בניו יורק, כאשר החוזים העתידיים מצביעים לפי שעה על פתיחה מעורבת. הבורסות באירופה הושבתו אתמול לרגל חג הפסחא, והמסחר באסיה מתנהל כעת במגמה מעורבת. גם בורסת תל אביב רשמה אתמול עירוב מגמות; מדד ת"א 35 עלה 0.07%, ת"א 90 ירד 0.84%.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי על מדד ת"א 35 וכן בפער שלילי בדולר רציף. מבין מניות המדד בולטות היום מניית נובה שחוזרת בפער חיובי של 1.83%, מניית סאפיינס בפער חיובי של 1.51%, מניית אורמת טכנו בפער שלילי של 4.54% ואופקו הלת’ בפער שלילי של 1.89%.

 אינטרקיור דיווחה אתמול על מזכר הבנות עם קאן לרכישת BETTER כנגד הקצאת כ - 10.4% בחברה. לפי ההסכם, תרכוש החברה 100% ממניותיה של קאן, שתכלול את פעילות Better בישראל ובעולם, למעט פעילות חברת הבת אוסטרליה.

אגף הכלכלנית הראשית שירה גרינברג: "במהלך משבר הקורונה נרשמה עלייה בפערים המגדריים בשיעורי התעסוקה. יחד עם זאת, לאחר הסגרים, נשים חזרו לעבוד בשיעורים גבוהים יותר מגברים וכך סגרו את הפער המגדרי שנפתח במהלכם".

בית ההשקעות IBI מפרסם סקירה לפיה "סין חוזרת בהדרגה לאסטרטגיית הצמיחה של טרום המשבר. אם תימשך מגמת הצמיחה הנשענת על ענפי השירותים, תהיה לכך השפעה ממתנת על מחירי הסחורות. סימנים ראשונים לכך נצפו בשבועות האחרונים".

מנכ”ל פרטנר איציק בנבנישתי מתפטר מתפקידו. אחרי שש שנים הודיע הבוקר בנבנישתי לדירקטוריון החברה על רצונו לפרוש; מועד סיום כהונתו טרם נקבע, ודירקטוריון החברה ימנה ועדה לאיתור מנכ"ל חדש.

אחרי רבעון חזק ברשתות שיווק המזון, צופים ב - IBI התמתנות בביקושים ברבעון הבא: "קמעונאיות המזון נהנו גם ברבעון זה מרוח גבית בחסות הקורונה; מגמות חיוביות שימשיכו ללוות את הענף הן ריבוי משקי בית בישראל ומגמת הבישול הביתי".

LG מפסיקה את פעילות הסלולר שלה ברחבי העולם. החברה לוקחת צעד אחורה מייצור וממכירת טלפונים ותתמקד בגידול בענפי המכוניות החשמליות,, IOT ופתרונותB2B .

הסייבר הישראלי מציג שיא חדש: 1.5 מיליארד דולר ב-90 יום. היקף ההשקעות מציב את הסייבר הישראלי במקום השני בעולם בחלוקת ההשקעות אחרי ארה"ב. בישראל נמצאים 50% מחדי הקרן בסייבר העולמי.

השכר הממוצע בינואר עלה ב - 10.5% לעומת ינואר 2020 והגיע ל - 11,953 ₪. מספר המשרות ירד ב - 15.4% ועמד על 3.196 מיליון. השכר הממוצע בהייטק עמד על 25,598 ₪. בעקבות חזרת עובדים לשוק העבודה, השכר הממוצע ירד ב - 3.5% מהחודש שעבר.

סבוריט השלימה תהליכי מו”פ לתחליף ביצה ממקורות צמחיים. החברה בוחנת דרכים נוספות להמשך פיתוח עסקי של המוצר החדש, ובין היתר נבחנת העברת הפעילות לחברת בת. שוק תחליפי הביצים העולמי הוערך בשנת 2020 בכ - 1.4 מיליארד דולר.

 נאוי קיבלה ממעלות דירוג ilA-1 להנפקת ניירות ערך בהיקף של עד 40 מיליון ₪: "בהתאם לתחזיות להתאוששות כלכלית משנת 2021, אנו מניחים חזרה למסלול צמיחה וחזרת תיק האשראי של החברה לרמות מלפני פרוץ המשבר ואף מעבר לכך בשנתיים-שלוש הקרובות".

מספנות ישראל מעדכנת כי לקוח מענף קידוחי הנפט מגדיל את היקף פעילותו מול החברה. התמורה המוערכת בתקופת ההסכם עומדת על 36 מיליון ₪ לפחות. הכנסות החברה מלקוח זה עמדו ב - 2020 על 20 מיליון ₪.

מסקירת פועלים: "הפתיחה המהירה של המשק צפויה להביא למדדי מחירים גבוהים. מאות אלפי ישראלים לא יצאו מהארץ והגדילו את הצריכה בישראל. בד בבד רואים גל השקעות של ענקיות בטכנולוגיה בישראל; מעריכים שהצמיחה ברבעון השני של השנה תהיה גבוהה מאוד".

אולמד סולושנס מעריכה צמיחה של כ - 28% במכירות החברה ברבעון הראשון 2021. המכירות המוערכות של החברה בתקופה זו צמחו לעומת התקופה המקבילה אשתקד בשיעור של כ - 28%. המכירות הסתכמו לסכום כולל של 2.7 מיליון ₪.

הצלחה לחברת הטכנולוגיה סונוביה בניסוי חסינות מים לבדים. הניסוי נערך בשיתוף ובפיקוח של ספק אירופאי לבדים חסיני מים. שוק תרכובות הכימיה להקניית תכונות חסינות מים מוערך בכ - 800 מיליון דולר בשנה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה