כפיר נבון, מנכל סופרגז קרדיט: אלדד רפאלי

אנרגיה ירוקה

סופרגז נכנסת לתחום אגירת האנרגיה עם חברת Impact Projects

שיתוף הפעולה בין החברות יתרכז בקידום הקמת מתקני אגירת חשמל מבוססי רשת בישראל; המתקנים יוקמו במסגרת חברה ייעודית שמבנה האחזקות בה יהיה 75% לסופרגז ו-25% לאימפקט

חדשות ספונסר 04/04/2021 12:12

א+א-

חברת סופרגז אנרגיה, שבשליטת קבוצת אלקו, מרחיבה את תחומי פעילותה ונכנסת לתחום אגירת האנרגיה. החברה התקשרה במזכר הבנות עם חברת Impact Projects לקידום הקמתם של מתקני אגירת חשמל עצמאיים מבוססי רשת (Stand Alone Storage) בישראל.

 

הצדדים יפעלו לאיתור שטחים מתאימים לצורך ייזום והקמה של מתקני אגירה הצפויים לסייע בקליטת עודפי חשמל ממערכת ההולכה הארצית ולתת מענה לזמני עומס קריטיים. מתקני האגירה יוקמו במסגרת חברה ייעודית משותפת אשר מבנה האחזקות בה יהיה 75% לסופרגז ו-25% לאימפקט.

 

חברת Impact Projects בבעלותם של איתי רוכמן ומשה קריגר, היא חברה יזמית הפועלת בין היתר, במשק החשמל והאנרגיה. איתי רוכמן ומשה קריגר הם היזמים והמנהלים של תחנת הכוח אותה מקדמת חברת ריינדיר אנרגיה שנמצאת בבעלת של רוכמן וקריגר יחד עם סימנס, וקבוצת הפניקס.

 

במהלך שנת 2020 רכשה חברת רפק אנרגיה מרוכמן וקריגר 10% מחברת ריינדיר אנרגיה בתמורה כוללת של 22 מיליון שקל. תחנת הכוח אותה מקדמת ריינדיר אנרגיה מיועדת לקום במרכז הארץ על מנת לענות לביקוש החשמל הגבוה באזור זה, זאת בהתאם למדיניות של מוסדות התכנון ועל מנת להביא להפחתה בשימוש בדלקים מזהמים בהליך ייצור החשמל בישראל.

 

הכניסה לתחום אגירת האנרגיה תואמת את התוכנית האסטרטגית שאימצה סופרגז לשנים הקרובות, במסגרתה מעוניינת החברה להמשיך ולבסס את מעמדה כספקית אנרגיה רב תחומית ותאפשר לה לפעול למימוש תכנית זו. להערכת סופרגז, יחד עם חזרתה לעולם הסולארי ולצד המשך פיתוח פעילות הליבה בעולמות הגפ"מ, הגז הטבעי והקוגנרציה, תחום האגירה ייצור הזדמנויות משמעותיות נוספות למנועי צמיחה עבור החברה בארץ ובחו"ל.

 

כפיר נבון, מנכ"ל סופרגז אנרגיה: "כניסת סופרגז לתחום אגירת האנרגיה כחברה יזמית מובילה, תואמת את אסטרטגית ארוכת הטווח של החברה להפוך לשחקן משמעותי במשק האנרגיה בישראל. החברה תהיה פעילה בשנים הקרובות כיזם מוביל במגוון רחב של תחומי ליבה בשוק המקומי. תחום אגירת האנרגיה צפוי לצמוח בשנים הקרובות וסופרגז תהיה שחקן משמעותי בו. מצאנו ב-Impact Projects רוח יזמית והבנה עמוקה בעולם האנרגיה בכלל ובמשק החשמל בפרט אשר תואם את התכניות העתידיות שלנו".

 

מטעם Impact Projects נמסר כי "פעילות אגירת אנרגיה הינה המשך טבעי וסינרגטי לייצור חשמל בגז טבעי אותה מקדמת ריינדיר אנרגיה, ואין ספק כי שילוב ניסיון הייזום של בעלי Impact Projects, יחד עם הידע המקצועי, הניסיון רב השנים, והמובילות של סופרגז במשק האנרגיה, יניב פיתוח מואץ של תחום אגירת האנרגיה לטובת משק חשמל מתקדם ויעיל יותר".

 

בחודש מרץ האחרון פרסמה סופרגז את תוצאותיה הכספיות לשנת 2020. ההכנסות השנתיות הסתכמו בכ-560 מיליון שקל, הרווח הנקי השנתי עלה לכ-68.1 מיליון שקל, וה- EBITDA צמח לכ-160.6 מיליון שקל.

 

חברת סופרגז הוקמה בשנת 1953 והשליטה בה נרכשה ב-2019 על ידי קבוצת אלקו. לחברה כ-400 אלף לקוחות פרטיים וכ-5,000 לקוחות עסקיים ומוסדות. לצד הפעילות בתחום של שיווק והפצה של גז ביתי, והפעילות המתרחבת של שיווק והפצה של גז טבעי לחברות, החברה החלה לפעול בשנתיים האחרונות בתחום של ייזום תחנות כוח קטנות מבוססות גז טבעי (קוגנרציה).

 

החברה מקימה כיום מתקני קוגנרציה בהספק של כ-40 מגה וואט. הקמת תחנות כוח אלה נמשכת פרקי זמן קצרים יחסית של 18-24 חודש. החברה הציבה לעצמה יעד להגיע לתחנות בהספק של 70-100 מגה-וואט בשנים הקרובות.

 

סופרגז השלימה בחודש יוני 2020 הנפקה ראשונית לציבור (IPO) במסגרתה גייסה כ-270 מיליון שקל, ובחודש יולי 2020 ביצעה הנפקת אג"ח במסגרתה גייסה כ-206 מיליון שקל. מניית החברה נסחרת במדד ת"א 90.

  1. מניות בכתבה
  2. סופרגז

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה