קרדיט: Roshianu & Moloko

דוחות כספיים

טוגדר: מכירות של 11.1 מיליון ₪ ומעבר לרווח גולמי של 4.1 מיליון ₪

מנכ"ל טוגדר, ניסים ברכה: "פעילות החברה לשנת 2020 משקפת את אסטרטגית החברה לפריצה לשוק בשנת 2021

חדשות ספונסר 24/03/2021 12:12

א+א-

חברת הקנאביס הרפואי טוגדר מדווחת היום על תוצאותיה הכספיות לשנת 2020, ומציגה לראשונה הכנסות של 11.1 מיליון ₪ ורווח גולמי של 4.1 מיליון ₪. לחברה הכנסה נוספת ב- 2020 של כ-6.5 מיליון ₪ המביאה את סך ההכנסות ל-17.5 מיליון ₪.

 

מרבית ההכנסות והרווח הגולמי התהוו במהלך הרבעון האחרון של 2020. מגמת הצמיחה ממשיכה גם לאחר מועד הדוח, לתוך שנת 2021, עם הרחבת הפעילות העסקית מול בתי המרקחת.

 

החברה מסיימת את פעילותה לשנת 2020 בסימן צמיחה ומעבר לרווח גולמי של למעלה מ-4.1 מיליון ₪, החברה מדווחת על ההתאמות בגין שווי הוגן של נכסים ביולוגים בהיקף של 34.1 מיליון ₪ שהוביל לרישום רווח נקי של כ-15.5 מיליון שקלים בהשוואה להפסד של 16.7 מיליון ₪ אשתקד.

 

במקביל להמשך המכירות בישראל, ישנם רווחים מהתאמות השווי של הנכסים הביולוגים ומלאי אשר עתידים להימכר בהתאם לתוכניותיה העסקיות של החברה לשנת 2021, עיקר המלאי והנכסים הביולוגיים הינם הזנים הפופולריים "אור" ו"ים" שהינם זני THC-20 וכן שני זנים חדשים שהינם זנים עתירים THC של 22% ומעלה.

 

שני ערוצי פעילות נוספים עתידים לתרום באופן חיובי לרווחיות בשנת 2021. הראשון נובע מהשלמת הקמת מפעל הייצור של החברה, שייתר את הצורך בשימוש בשירותים חיצוניים של ייצור ואריזה ויוביל לחיסכון משמעותי, זאת בנוסף למגעים לאספקת שירותי מפעל גם לחברות אחרות.

 

בנוסף, החברה דיווחה לאחרונה כי הושלמה הסמכה של החווה באוגנדה כספק מאושר למפעל של תאגיד גרמני, שבדק ומצא כי החווה באוגנדה עומדת בדרישות המתאימות לאספקת חומר גלם לצורך הפצתו, באמצעות המפעל של התאגיד הגרמני, לבתי מרקחת בגרמניה.

 

במהלך 2020 נחתם הסכם אסטרטגי עם שראל להקמת מערך משותף לשיווק והפצת מוצרי קנאביס רפואי בשוק המקומי והגלובלי. בנוסף, הוכרז על ידי החברה ורשת גוד פארם על הקמת רשת בתי מרקחת בתוך סניפי גוד פארם למכירת מגוון מוצרי קנאביס רפואי תפרחות ושמנים של טוגדר.

 

מנכ"ל טוגדר, ניסים ברכה: "פעילות החברה לשנת 2020 משקפת את אסטרטגית החברה לפריצה לשוק בשנת 2021. המעבר להכנסות משמעותיות ורווחיות נובע הן מהגברת הנוכחות שלנו בשוק המקומי והנחת התשתית המסחרית והרגולטורית בשוק הגלובלי.

 

המוצרים של החברה בשוק המקומי תופסים נפח בשוק שגדל מחודש לחודש והמעורבות שלנו בכל שרשרת הערך של מוצרי הקנאביס הרפואי עתידה להביא לשיעורי רווחיות טובים יותר. אנו מאמינים כי עם השלמת תקינת החווה באוגנדה ואישור על ידי השותף הגרמני, בהתאם לנדרש באירופה, נוכל לבסס הכנסות נוספות גם ללא תלות בשוק בישראל.".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה