בעלי קרן גשרים יגייסו קרן אשראי חוץ בנקאי מגובה נדל”ן

הקרן תעמיד אשראי חוץ בנקאי על בסיס בטוחה נדל"נית. ההשקעה ב"קרן גשרים 2" היא ברף מינימלי של מיליון ש"ח

מערכת ספונסר 18/03/2021 16:27

א+א-

יגאל צמח ואודי פרומקין, מנכ"לים משותפים בקרן גשרים, מגייסים קרן אשראי חוץ בנקאי. על פי הודעתם, "התחום הצומח של קרנות אשראי מגובה נדל"ן עונה על הצורך של לווים שאינם עומדים בקריטריונים לקבלת משכנתא או אשראי בנקאי ופונים לאפיק מימון שמסוגל להתמודד עם עסקאות מורכבות מבחינה משפטית ועסקית, תמורת ריבית גבוהה משמעותית".

עוד הוסיפו כי "מצד ההיצע, הכספים המנוהלים בקרנות אשראי לנדל"ן מוזרמים על ידי הגופים המוסדיים באמצעות החלק הלא-סחיר של תיקי ההשקעות ועל ידי משקיעים פרטיים אמידים באמצעות משרדי פמילי אופיס. הקרנות נהנו מתשואה של 4% - 8% בשנה החולפת על הלוואות בטוחות יחסית לאג"ח קונצרני למשל שברובו אינו מגובה בביטחונות או שעבודים ספציפיים".

השניים ציינו ש"על פי הערכות היקף הכספים המנוהלים בקרנות אשראי מגובה נדל"ן צמח בשנת 2020 בכ-20% ועומד כיום על כ-15 מיליארד ש"ח שניתנו כהלוואות ליחידים לצורך רכישת נכס, לקבוצות רכישה וליזמים".

בהמשך לקרן גשרים 1, צמח ופרומקין מגייסים סכום נוסף לשם השקעה באשראי חוץ בנקאי מגובה נדל"ן. קרן גשרים בניהולם המשותף מתקדמת עם הגיוס לקרן גשרים 2.

הקרן נועדה לגייס סכום משמעותי, כאשר כמחצית ממנו כבר גויס ממקורות פמילי אופיס (שירותי ניהול נכסים למשפחות ומשקיעים אמידים). ההשקעה בקרן גשרים 2 היא למשקיעים כשירים בלבד עם רף של מיליון ש"ח להשקעה מינימלית. בדומה לקרן גשרים 1, גם בגשרים 2 הקרן תעמיד אשראי חוץ בנקאי מגובה בבטוחה נדל"נית.

צמח: "קרן גשרים מאתרת הזדמנויות להעמדת אשראי כנגד בטוחות נדל"ניות באזורי ביקוש בישראל. האשראי מועמד רק כנגד בטוחה נדל"נית איכותית בארץ ומהווה הזדמנות מעולה עבור משקיעים לקבל תשואה מיטבית מובטחת בשיעבוד נדל"ן".

פרומקין: "לווים איכותיים אשר נפגעו מהקורונה וחלקם הגדול יחזרו לאיתנות פיננסית עם סיום המשבר, נתקלים בקשיים בעקבות פיטורין או יציאה לחל"ת. בשונה מהסתכלות משרד האוצר והבנקים, אשר מעריכים את הלווים במידה רבה על בסיס התזרים שנפגע במשבר, קרנות חוץ בנקאיות מגובות נדל"ן, מסוגלות להסתכל מעבר לכך ולבצע חיתום מהיר ואיכותי לנכסים, ועל בסיסם להעניק הלוואות".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה