מרב פישר-שרוני, אנליסטית בכירה בלאומי פרטנרס קרדיט: אורן דאי

המלצות אנליסטים

אחרי תוצאות מפתיעות לטובה ברבעון, לאומי פרטנרס מעלים המלצה למניית סקופ

התאוששות כלכלות העולם כבר ב-2021 צפויה להביא לצמיחה בפעילות ולשיפור ברווחיות החברה; המלצת ההשקעה במנייה מתעדכנת ל"קניה" במחיר יעד של 93 ₪ למניה, המהווה אפסייד של 15%

חדשות ספונסר 07/03/2021 12:12

א+א-

מרב פישר-שרוני, אנליסטית בכירה בלאומי פרטנרס, מגיבה לפרסום תוצאות סקופ מתכות ל-2020 "חברת סקופ פרסמה הבוקר את הדוח הכספי לרבעון הרביעי והאחרון של שנת 2020 המאתגרת. תוצאות הרבעון היו מפתיעות לטובה, אף יותר מהרבעון הקודם, והביאו את החברה לקיטון מינורי במכירות השנתיות, בהתחשב בסביבה הכלכלית המאתגרת, בלשון המעטה.

 

ברבעון הרביעי רשמה החברה צמיחה במכירות של כ- 8.5% למול הרבעון המקביל. הנובע בעיקר מפעילות החברה בארה"ב וקוריאה, אשר צמחה ברבעון בכ-9% ומפעילות החברה בישראל, אשר צמחה ברבעון בכ- 11%. פעילות החברה באירופה רשמה קיטון במכירות של כ-1.5% ברבעון, שיעור השחיקה הנמוך ביותר בהשוואה לרבעונים הקודמים.

 

ברמה שנתית צמחו קטנו החברה בכ-3.6%, בעיקר בשל ירידות חדות בהיקף הפעילות במחצית הראשונה של השנה, בעקבות התפרצות נגיף הקורונה ומדיניות הסגרים המקיפה בעקבות כך, אשר לירידה בפעילות הכלכלית ולהקשחת תנאי האשראי, אשר הביא לקיטון בביקוש למוצרי החברה.

 

על אף השחיקה במכירות החברה שמרה על שיעורי הרווחיות הגולמית, כאשר הרווחיות במחצית השנייה של השנה הייתה גבוהה מזו במחצית הראשונה. החברה הציגה שיפור גם ברווח וברווחיות התפעולית ברבעון למול הרבעון המקביל ולמול הרבעון הקודם, וזאת על אף שהחברה לאורך כל התקופה לא הוציאה עובדים לחל"ת, גם בתקופות הסגר, וזאת בכדי לשמור ולשמר את עובדיה.

 

אנו מניחים שעם היציאה ההדרגתית מהמשבר, ברמה עולמית, וההתאוששות בפעילות הכלכלית, נמשיך לראות התאוששות גם בתוצאות החברה, אך יחד עם זאת הקורונה עדיין עמנו, וחוסר הוודאות לגבי קצב חזרה לשגרה, מבחינה עסקית וכלכלית, עדיין גבוה.

 

פעילות חברת סקופ התבססה בשנים האחרונות בשלושה אזורים גיאוגרפים. בעוד שפעילות החברה בישראל ובאירופה ממשיכה לסבול מהיעדר צמיחה משמעותית ומסביבה תחרותית מאתגרת מאד, בארה"ב ממשיכה פעילות החברה להתרחב, תוך שיפור הדרגתי ברווחיות, ומהווה מנוע צמיחה עיקרי לשנים הבאות.

 

אנו מעריכים כי בהתחשב בניהול האיכותי בחברה ובהקמת מרכז לוגיסטי נוסף בחוף המערבי של ארה"ב, אשר הסתיימה בתחילת השנה, כי צפויה המשך ההתרחבות בשוק זה. כמובן שכמו בכל העולם, ההתמודדות של ארה"ב עם משבר הקורונה משפיעה גם בפן הכלכלי ולמרות שהחיסון כבר נראה באופק, קשה להעריך מתי תחזור הפעילות הכלכלית לסדרה.

 

בשורה התחתונה, מציינת פישר-שרוני כי סקופ הנה חברה וותיקה, אשר פועלת בתחום ובסביבה תחרותית מאד, אך מצליחה לצמוח ולשפר רווחיות הודות לניהול איכותי ולמודל עסקי ייחודי. משבר הקורונה לא פסח על החברה ופגע בתוצאותיה לאורך השנה, אך יחד עם זאת, התאוששות כלכלות העולם, על פי ההערכות, כבר ב-2021, צפויה להביא לצמיחה בפעילות, בעיקר בשוק האמריקאי, תוך שיפור ברווחיות הכוללת אותה מציגה החברה. אנו מעדכנים את המלצת ההשקעה במניית החברה ל-"קניה", במחיר יעד של 93 ₪ למניה.

 

 

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה