עמית גרין – מנכל יוניקורן טכנולוגיות קרדיט: יח"צ

מיזוגים ורכישות

יוניקורן השלימה השקעה בחברת פורטפוליו חמישית - סטריקס המפתחת תחנות עגינה לרחפנים

בשלב ראשון יושקעו 550 אלף דולר, מתוך סבב גיוס של מיליון דולר לפי שווי של 3 מיליון דולר לפני הכסף; לאחר ההשקעה השותפות תחזיק ב-13.75% מהון המניות של סטריקס

חדשות ספונסר 07/03/2021 12:12

א+א- 1

יוניקורן טכנולוגיות, שותפות השקעה בחברות טכנולוגיה בעלות פעילות מחקר ופיתוח מדווחת כי השלימה השקעה בחברת סטריקס, חברה פרטית שפיתחה טכנולוגיה לטעינת כל סוגי הרחפנים ללא תלות בחיבור לחשמל.

 

ההשקעה, בהיקף של כ- 550 אלף דולר בשלב הראשון, תקנה ליוניקורן טכנולוגיות החזקה של 13.75% מהון המניות המונפק של החברה בדילול מלא. בנוסף, עם עמידת סטריקס באבן דרך, תבוצע השקעה נוספת בסך 550 אלף דולר נוספים לפי שווי של 9 מיליון דולר. לאחר ההשקעה הנוספת תחזיק השותפות בכ-17.72% מהון המניות המונפק של סטריקס בדילול מלא.

 

עמית גרין, מנכ"ל יוניקורן: "אנו שמחים על השלמת ההשקעה בסטריקס הפועלת בתחום טעינת רחפנים שהינו בעל פוטנציאל צמיחה משמעותי. פתרון תחנות העגינה האוניברסלי של סטריקס מאפשר לרחפנים רצף פעילות לכל רחפן, לביצוע משימות חיוניות ללא הפוגה וללא מטיס אנושי בשטח."

 

עוד הוסיף גרין כי "העולם מתחיל להכיר בפתרון כמרכיב בסיסי בכל פלטפורמה ומשימה של רחפנים. אני משוכנע כי בעתיד מעורבות הגורם אנושי תרד דרמטית ומנגד נראה תשתית תחנות עגינה נרחבת".

 

סטריקס נוסדה על ידי מר ניב אהרוני, יזם בתחום הביטחון ופיתוח מערכות טכנולוגיות המשמש כמנכ"ל החברה מיום היוסדה. ממועד היוסדה מומנה סטריקס על-ידי מקורות מימון פרטיים של היזם. כמו כן, החברה סיימה את שלב ניסויי השטח ומתכננת לפרוס קפסולות עבור חברות שמעוניינות להטיס רחפנים ללא מטיס בשטח, דבר שהופך את המערכת לאוטונומית לחלוטין.

 

שוק הרחפנים מתפתח בשנים האחרונות עקב שיפור ביכולות טכנולוגיות של יצרני הרחפנים ושל מפעילי מערכות השליטה והבקרה. בעולם כבר ניתנו מספר רישיונות להפעלת רחפנים ללא קשר עין וההערכה היא כי מגמה זו תגדל מאוד בשנים הקרובות. הקפסולה שפיתחה סטריקס נותנת מענה יעיל וממוקד בפתרון הטסת רחפנים ללא צורך בחזרתם למטיס לצורך החלפת סוללות. בכך, מאמינה החברה שהיא מהווה פתרון להטסת רחפנים למשימות צבאיות, אבטחתיות ואזרחיות.

 

שוק הרחפנים העולמי הוערך בשנת 2020 בכ-25 מיליארד דולר ארה"ב ועל פי התחזיות צפוי לגדול לכ-45 מיליארד דולר ארה"ב עד לשנת 2025. על פי הערכות, המוצרים אותם סטריקס מפתחת מתחרים על שוק בשווי של כ-15 מיליארד דולר ארה"ב. לקוחות קצה פוטנציאלים לפתרונות אלה הם התעשיות הביטחוניות, האזרחיות, חברות משלוחים ולוגיסטיקה (דוגמת UPS, DHL, FEDEX וכו’), חברות אבטחת מתקנים, מפעלים וכו’.

 

תחנות הטעינה (קפסולות) הן אוניברסליות ומתאימות לכל סוגי הרחפנים בעולם וכוללות בקרת אקלים לטעינה מרבית, יכול שידור של טלמטריה והעברת נתונים לחדר בקרה. פיזור נרחב של קפסולות מאפשר סביבת עבודה לביצוע משימות צבאיות, אבטחתיות ואזרחיות לטווח ארוך ובאופן משמעותי יותר ממה שקיים היום ומייתרת את הצורך בהחלפת סוללות תכופה או חזרה למפעיל.

 

ליוניקורן טכנולוגיות ארבע השקעות נוספות, סייברוואן ווויפלאש, בובייל ופלו-ליט. סייברוואן דיווחה לאחרונה על מספר רב של פיילוטים למערכת למניעת היסח דעת בנהיגה שפיתחה, לרבות פיילוט בצה"ל וחברת חשמל וכן דיווחה על הזמנה מסחרית ראשונה של 250 מערכות מקבוצת מילניום, מחברות הלוגיסטיקה המובילות והגדולות בארץ.

 

כמו כן, החברה עדכנה כי הוכרו שני פטנטים נוספים (בסין וישראל) מתוך מערך הפטנטים השלם של החברה. וייפלאש, שמפתחת בד מתפרק למגבונים נשטפים מחומרים מתכלים שאינם כוללים פלסטיק ומזהמים, זכתה לאחרונה בתוכנית האצה של MassChallenge Israel לשנת 2020 ולאחרונה קיבלה הכרה Seal of Excellence מטעם האיחוד האירופי.

 

בובייל, העוסקת בפיתוח מערכות ויישומים לארגונים קטנים שהשיקה את Glue, פתרון טכנולוגי המייצר נאמנות לקוח באופן אוטומטי עבור עסקים בינוניים וקטנים, המבוסס בינה מלאכותית (AI) ולמידת מכונה (Machine Learning) ונועד לענות על חוסר גדול בשירותי ענן טכנולוגיים עבור עסקים קטנים.

 

פלו-ליט פיתחה טכנולוגיה אלקטרואופטית מתבססת על אלגוריתמים ייחודיים לעיבוד תמונה המאפשרים למדוד בזמן אמת ובאופן לא פולשני את המהירות ואת פרופיל הזרימה של נוזלים או הגזים הזורמים בצינורות ולנטר את איכותם על ידי מעקב רציף של פילוג גודל החלקיקים שהם מכילים.

 

  1. מניות בכתבה
  2. יוניקורן

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    ולכבוד ההשקעה היא יורדת כרגע -2.76%|3||46|

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    האמת11 07/03/2021 14:11