מיזוגים ורכישות

אירודרום רוכשת חברת פתרונות אוויריים תמורת 5 מיליון ש”ח ומניות

החברה הנרכשת נותנת שירותים ופתרונות אוויריים מבוססי כלי טיס בלתי מאוישים עם פעילות בתחום האזרחי הכוללת משלוחים, חקלאות, אבטחה ועוד

חדשות ספונסר 02/03/2021 12:12

א+א-

חברת אירודרום מחזקת את פעילותה בתחום האזרחי ומדווחת על רכישה נוספת של חברה הפועלת בסקטור זה. החברה התקשרה במזכר הבנות לרכישת מלוא (100%) הונה של חברה המתמחה במתן שירותים ופתרונות אוויריים מתקדמים מבוססי כלי טיס בלתי מאוישים, בתמורה לתשלום של 5 מיליון ש"ח והקצאת כ-1.1 מיליון מניות רגילות של החברה.

 

החברה פועלת בשוק האזרחי והביטחוני-למחצה (ביטחון פנים) ומספקת שירותי הטסה על בסיס כלי טיס מתקדמים שבבעלותה. כמו כן, להחברה הנרכשת התקשרות ארוכת טווח עם גופים אזרחיים וממשלתיים בתחומי התשתיות, אנרגיה מתחדשת, שיטור וגופי מיפוי והגנה על הסביבה.

 

למוכרים, תוענק אופציה לתמורה עתידית המותנית בעמידת החברה הנרכשת בשנים 2021 עד 2025 (כולל) ביעדי הכנסות ויעדי רווחיות שנקבעו. בגין עמידת החברה הנרכשת בשנה מסוימת ביעדים שנקבעו בגין אותה שנה, יהיו זכאים המוכרים לתמורה נוספת בסך של 1 מיליון ש"ח (במזומן), וכן 1 מיליון ש"ח בדרך של הקצאת מניות של החברה או במזומן, בהתאם לשיקול דעתה של החברה.

 

השלמת העסקה תהא כפופה להתקיימותם של מספר תנאים מתלים, ובכלל זה השלמת בדיקת נאותות לשביעות רצון החברה וקבלת אישור דירקטוריון החברה להתקשרות בעסקה.

 

תחומי העיסוק המרכזיים של החברה הנרכשת הם משלוחים אוויריים – הובלת רגולציה ואב טיפוס פעיל. הצעתה של החברה הנרכשת נבחרה, בדומה להצעת החברה, כאחת ההצעות הזוכות במכרז מסגרת של חברת נתיבי איילון לאיתור, בחינה ואספקת פתרונות טכנולוגיים לשינוע מטענים באמצעות כטב"מים. בהמשך לכך, החברה הנרכשת אף קיבלה מענק להקמה ותפעול של הפתרון אותו היא מפתחת.

 

תחום נוסף נקרא אקדמיה אווירית – החברה הנרכשת מפעילה אקדמיה לצורך קבלת רישיון מטיס רחפן מסחרי מרשות התעופה האזרחית (מעל 600 חניכי טיסה) ומשתמשת לצורך כך בין היתר במחולל מבחנים אפליקטיבי ומתקדם שפיתחה.

 

בתחום החקלאות עוסקת החברה בחקלאות מדייקת, כלומר בניטור וזיהוי מחלות וכן ריסוס חקלאי אווירי. בתחום ההנדסה האזרחית מבצעת החברה מיפוי ומדידה, ליווי פרויקטים של תשתית והנדסה (גשרים, כבישים ומבנים), תחזוקת לוחות סולאריים וליקויים בטיחותיים. כמו כן החברה מספקת שירותי אבטחה כמו שירותי אכיפה מהאוויר, וכן ליווי ואינטגרציה לחברות אבטחה.

לדברי רועי דגני מנכ״ל ומייסד החברה, ״הצמיחה החדה בפעילות העולמית בשוק האזרחי מהווה שיקול מהותי באסטרטגיית הצמיחה של אירודורם לרכישת חברות ופעילויות בעלות תחומי השקה לפעילות שלנו ופוטנציאל להרחבת היקף הלקוחות והפעילות.

 

רכישת החברה, שלה לקוחות רבים ויוקרתיים, תגוון את סל המוצרים והשירותים אותם מעניקה אירודרום ללקוחותיה ותשמש את אירודרום הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך בכניסה לתחומי פעילות חדשים בתחום האזרחי (באמצעות כטב"מים) ותחזק את היכולות אצל כל לקוח ולקוח.

 

אנו מאמינים כי רכישת החברה הינה המשך מימוש אסטרטגיית הצמיחה של החברה הבוצעת, בין היתר, באמצעות רכישת חברות ופעילויות בעלות סינרגיה גבוהה לפעילות החברה ופוטנציאל להרחבת היקף הלקוחות והפעילות.

 

הסכם זה מהווה מקפצה לשיתופי פעולה ורכישות נוספות וככזה הוא מרחיב את פעילות החברה בתחום האזרחי הצומח. אירודרום ממשיכה ותמשיך לבחון הזדמנויות נוספות לרכישת חברות ופעילויות בתחום האזרחי, וזאת ללא קשר ובנוסף להתקשרות זו.״

  1. מניות בכתבה
  2. אירודרום קבוצה

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה