IPO

קבוצת הביטוח הדיגיטלית WeSure גייסה 85 מיליון ש”ח

ההנפקה הראשונית לציבור בועה לפי שווי של כ-385 מיליון ש"ח; בשלב הציבורי גייסה החברה כ-5 מיליון ש"ח

חדשות ספונסר 28/02/2021 15:42

א+א-

קבוצת הטכנולוגיה והביטוח WeSure Global Tech השלימה הנפקת מניות ראשונה (IPO) בבורסה בתל-אביב, ובימים הקרובים יחלו מניות החברה להיסחר. החברה גייסה סכום של כ- 80 מיליון שקל בשלב המוסדי וסכום נוסף של כ- 5 מיליון ₪ בשלב הציבורי תמורת כ-22% ממניותיה. בסך הכל, גייסה החברה כ-85 מיליון שקל בהנפקה המשקפת שווי חברה של כ- 385 מיליון שקלים, אחרי הכסף.

 

בהנפקה נטלו חלק שורה של גופים מוסדיים מהמובילים בשוק הישראלי וכן משקיעים זרים. במסגרת השלב הציבורי של ההנפקה נרשמו ביקושי יתר גבוהים, בסך של כ-72 מיליון שקל, גבוה משמעותית מהסכום של כ-5 מיליון שקל שביקשה החברה לגייס בשלב זה, כך שיחס ההקצאה היחסי עמד על כ- 6.96%), אם כי החברה התכוונה לגייס כ-50 מיליון דולר לפי שווי חברה של כ-150 מיליון דולר אחרי הכסף.

 

את הנפקת החברה הובילה חברת החיתום פועלים אי.בי.אי, בליווי של עו"ד שוני אלבק, מיכל ניסני ויותם קליימן ממשרד עו"ד FBC.

 

החברה יצאה לגיוס הון בכדי להאיץ את תוכניות הפיתוח העסקי של הקבוצה ובמסגרת זו להרחיב את תחומי הפעילות ונתח השוק של החברה בישראל וכן להיערך לכניסה לפעילות בארה"ב ובאירופה בשנים הקרובות. ווישור גלובלטק היא למעשה קבוצת הביטוח הדיגיטלית הישראלית השנייה, שהונפקה לציבור לאחר Lemonade (הנסחרת בבורסה בארה"ב).

 

ווישור השיקה את פעילותה העסקית בשנת 2019, החברה נמצאת בשליטת אמיל וינשל וניצן צעיר-הרים, שניהם בכירים בענף הביטוח הישראלי עם ניסיון של למעלה משני עשורים בתעשיית הביטוח והפיננסים. החברה וחברות הבנות שלה הוקמו מתוך מטרה להוביל את המהפכה הדיגיטלית והטכנולוגית, שמתרחשת בשנים האחרונות כמעט בכל תחומי החיים, גם לתחום הביטוח השמרני, תחילה בישראל ובהמשך גם למדינות נוספות בעולם.

 

אמיל וינשל, מייסד ויו"ר WeSure חברה לביטוח: "אנו מודים לשותפינו החדשים על הבעת האמון בקבוצה ומברכים על השלמת ההנפקה המוצלחת. זהו צעד שיאפשר לנו לעמוד ביעדי הצמיחה של הקבוצה בארץ וכן להתרחב, בשלב ראשון, לארה"ב ובהמשך יתכן גם למדינות נוספות באירופה. אנו מאמינים כי תפיסתנו הדיגיטלית, בשילוב השקיפות, היעילות והגמישות מול הלקוחות יביאו בשורה צרכנית לעולמות הביטוח, וגאים להיות בין המובילים את המהפכה הדיגיטלית בתעשיית הביטוח השמרנית".

 

מטרת הקבוצה, הפועלת בתעשיית ה-Insure-Tech הצומחת, היא להפוך את מוצרי ענף הביטוח, הנתפסים בעיני הציבור כמורכבים וסבוכים, למוצרים בעלי אופי אינטואיטיבי ופשוט יותר, עם חווית רכישה וניהול שוטף אשר יכולים להיעשות על-ידי הלקוח עצמאית באופן מקוון, עפ"י תפיסת "Mobile First".

 

המטרה היא להנגיש את תחום הביטוח כך שיהיה זמין 24/7, בממשקים שקופים וגמישים לציבור הלקוחות, באמצעות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות שונות, תהליכים מונעי מידע, יכולות ניתוח מידע והטמעת אלגוריתמים "חכמים" בתהליכים שונים בעולם הביטוח, המפחיתים את השימוש במסמכים וטפסים מודפסים, בצורה יעילה ואפקטיבית לטובת הלקוח.

 

עם ההתרחבות הצפויה של הקבוצה לשוק הביטוח האלמנטרי בארה"ב, עשויה הקבוצה להצטרף לחברות ביטוח דיגיטליות נוספות הפועלות בארה"ב (חלקן הוקמו על ידי יזמים ישראלים), וביניהן: HIPPO, Next Insurance, Lemonade, Metromile,Root ואחרות. בשונה מאחרים, קבוצת WeSure, מציגה כבר לאחר שנתיים ראשונות של פעילות, רווח מתחום פעילות הביטוח בישראל, נתון תקדימי גם ביחס לזירה העולמית.

 

בתשעת החודשים הראשונים של 2020 צמחו הפרמיות ברוטו בלמעלה מ- 120% והסתכמו לכ- 184.1 מיליוני ש"ח בהשוואה לכ- 83.5 מיליוני ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד. ברבעון השלישי של שנת 2020 המשיכה החברה לגדול ורשמה צמיחה משמעותית בהכנסותיה מפרמיות שהורווחו שהסתכמו בכ- 57.6 מיליוני ש"ח, לעומת כ- 20.8 מיליוני ש"ח גידול של כ- 177%.

 

על פי התוצאות הכספיות בדוחות הכספיים המאוחדים ליום 30 בספטמבר 2020, למרות תקופת פעילותה הקצרה יחסית, עברה החברה ברבעון השלישי של שנת 2020 לרווחיות, עם רווח כולל לאחר מס בסך של כ- 2.6 מיליוני ש"ח.

 

סך נכסי הקבוצה הסתכמו לכ- 434.4 מיליוני ש"ח, גידול בשיעור של %130 ביחס ליום 31 בדצמבר 2019 וסך ההשקעות הפיננסיות מזומנים ושווה מזומנים ליום 30 בספטמבר 2020 הסתכמו בכ- 195.8 מיליוני ש"ח גידול בשיעור של 145% ביחס ליום 31 בדצמבר 2019 . 

 

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה