IPO

סטיקספיי תגייס 325 מיליון שקל בהנפקה ראשונית לפי שווי של כ-1.4 מיליארד שקל

החברה מפתחת שבבים ומוצרים בתחום תקשורת הלוויינים; מאז הקמתה גייסה החברה כ-40 מיליון דולר וקיבלה למעלה מ-60 מיליון דולר במענקים מסוכנות החלל האירופאית

חדשות ספונסר 28/02/2021 15:04

א+א-

אחת מהנפקות ההיטק הגדולות בבורסה של תל אביב יוצאת לדרך. חברת סטיקספיי קומיוניקיישנס (SatixFy), העוסקת בתחום השבבים לתקשורת לוויינים הגישה טיוטת תשקיף לקראת הנפקה ראשונה של מניות ורישום למסחר בבורסה לניירות ערך של תל אביב. החברה מתכוונת לגייס 325 מיליון שקל לפי שווי חברה של כ- 1.4 מיליארד שקל.

 

השבבים של החברה והמערכות שפיתחה ישמשו למגוון רחב של שירותי תקשורת בפס רחב, תקשורת wifi במטוסים (IFC), חיבוריות אינטרנט לווייני, תקשורת לציים ניידים (יבשתיים וימיים) ומערכות תקשורת לווייניות המבוססות על הדרישה הגוברת ללווייני LEO ו-MEO, שווקים פוטנציאליים הנאמדים במיליארדי דולרים.

 

מערכות המבוססות על השבב הראשון של החברה, ה-SX-3000, נמכרו למספר לקוחות והובילו משנת 2018 למכירות בהיקף מצטבר של 55 מיליון דולר. בין לקוחותיה של סטיקספיי, חברת Airbus, המשתתפת במימון הפיתוח של אחד השבבים של החברה שנועד למתעד תקשורת לווייני.

 

לסטיקספיי הסכם שותפות עם STE העולמית בתחום התעופה המסחרית המחזק מאוד את יכולות המכירה של החברה. סטיקספיי צמחה ב-2019, טרום מגפת הקורונה, ביותר מ-50% בשנה למחזור מכירות של כ-30 מיליון דולר.

 

סטיקספיי הוקמה ב-2012 על ידי היזם יואל גת ממקימי ומנהלי חברת הלוויינים גילת, המשמש כיו"ר ומנכ"ל החברה. מיום הקמתה גייסה החברה כ-40 מיליון דולר וקיבלה עד כה מעל 60 מיליון דולר מענקים מסוכנות החלל האירופאית. מוצרי החברה מבוססים על טכנולוגיות פרי פיתוחה ובבעלותה הבלעדית. שבבי התקשורת של החברה נמצאים בכל רכיבי מערכות התקשורת הלווייניות – ציודי משתמשי קצה קרקעיים, מתעדי תקשורת בלוויין ורכזת הרשת על הקרקע.

 

סטיקספיי צמחה ב-50% ב-2019 לסך מכירות של 30 מיליון דולר. בשנת 2020, בהשפעת מגפת הקורונה, ההכנסות במחצית הראשונה של השנה הסתכמו ב-5.5 מיליון דולר וצפויות להיות בהיקף דומה גם במחצית השנייה של השנה.

 

למרות השפעות הקורונה על התעופה העולמית, ולאור הגידול בהיקפי הפרויקטים, סטיקספיי לא פיטרה ולא הוציאה את עובדיה לחל"ת, ולמעשה הגדילה את מצבת כוח האדם בכ-20 אנשי פיתוח נוספים. נכון למועד פרסום התשקיף, צבר ההזמנות של החברה גדל ונאמד בסך 17.5 מיליון דולר.

 

על רקע שיגורם הצפוי של אלפי לווייני LEO בשנים הקרובות, נוצר צורך באנטנות סורקות אלקטרוניות, כך שניתן יהיה להבטיח תקשורת רציפה ובאיכות גבוהה במעבר מלוויין אחד לאחר. במסגרת פרויקט שאופיין בחברה, בניהול ובמימון רשות החלל האירופאית, סטיקספיי פיתחה אנטנה סורקת אלקטרונית שתספק מענה לניהול מספר רב של אלומות שידור וקליטה בכל גודל. החברה  מפתחת פתרון מסוג זה עבור חברת OneWeb, המקימה רשת תקשורת לווייני LEO גלובאלית שתספק שירותי קישוריות לממשלות, עסקים וקהילות בכל העולם. פיתוחים אלו נועדו עבור הדור הבא של מתעדי התקשרות וציוד משתמשי הקצה.

 

מעבר התעופה האזרחית לשימוש במשאבי לווייני ה- LEO החדשים יעניק יתרון למעבר לשימוש באנטנות סורקות אלקטרונית. שימוש באנטנות מכניות המקובל כיום, הוא כמעט בלתי אפשרי ברשת שמופעלת על לוויני LEO. האנטנות הסורקות אלקטרונית מאפשרות שימוש בו זמנית בלווייני LEO ולוויינים רגילים. שיתוף הפעולה עם חברת STE הסינגפורית באמצעות הבעלות המשותפת ב- Jet-Talk, נותנת לסטיקספיי יתרון בתחום התעופה המסחרית.

 

בנוסף, מפתחת החברה פורטפוליו שבבים רחב. במסגרת זו, Airbus משתתפת בפיתוח שבב חדש של סטיקספיי, SX-4000, בהיקף כולל של כ-14 מיליון דולר והשקעה נוספת של 3 מיליון דולר עבור פיתוח תוכנה ספציפי לצרכיה ומנהלת מו"מ עם סטיקספיי להסכם רכש לשבבים ראשונים.

 

סטיקספיי מפתחת עבור לקוחותיה מסופי תקשורת לוויינית המבוססים על שבבי המודם שפיתחה לאספקת שירותי תקשורת לוויינית ניידים ונייחים והיא נמצאת במו"מ מתקדם עם אחד המפעילים של מערכות לווייני LEO למכירת מודמי תקשורת למגזר הקרקעי של מערכות התקשורת של המפעיל.  

 

להערכת החברה ההסכם צפוי להיחתם במהלך החציון הראשון של 2021 והיקפו נאמד בכ-30 מיליון דולר, מתוכו הסכם ראשוני להתנעה מידית של ההתקשרות כבר התבצע בפברואר 2021 בהיקף ראשון של 4 מיליון דולר. 

 

תמורת ההנפקה תשמש את החברה בעיקר למימון פעילות המחקר והפיתוח ולחיזוק מערך השיווק והמכירות, בדגש על שוק היעד המרכזי בארה"ב.

 

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה