ענת כהן-דייג, נשיא ומנכל קומפיוגן קרדיט: יח"צ

דוחות כספיים

קומפיוג’ן מסכמת את 2020 עם התקדמות במחקר ועם הפסד של כ-29.7 מיליון דולר

החברה מציגה הכנסות ברבעון הרביעי של 2 מיליון דולר; דר’ ענת כהן-דייג: "הנתונים החדשים מאששים את ביטחוננו באסטרטגיית הפיתוח הקליני שלנו"

חדשות ספונסר 25/02/2021 12:12

א+א-

חברת קומפיוג’ן הדואלית, העוסקת בפיתוח של תרופות ראשונות מסוגן לאימונותרפיה של סרטן, פרסמה היום את תוצאותיה הכספיות עבור הרבעון הרביעי לשנת 2020 ועבור השנה שהסתיימה ב-31 בדצמבר 2020.

 

ברבעון זה השיגה החברה אבן דרך ראשונה וקיבלה תשלום של 2 מיליון דולר במסגרת ההסכם עם אסטרהזניקה לפיתוח נוגדנים בי-ספציפיים ומולטי-ספציפיים. במהלך הרבעון דיווחה החברה על סימנים מעודדים של פעילות אנטי-סרטנית בניסויי שלב 1 עבור COM701 כמונותרפיה או כטיפול משולב, כולל תגובות ארוכות טווח ותגובה אחת מלאה, בסוגי סרטן שלרוב אינם מגיבים למעכבים של חלבוני בקרת מערכת החיסון.

 

החברה הודיעה ברבעון הרביעי על הרחבת שיתוף הפעולה הקליני עם בריסטול מאיירס סקוייב, עם ניסוי שלב 1b להערכת COM701 עם Opdivo בסרטן השחלות, השד, רירית הרחם, וסרטן המעי הגס מסוג MSS. הניסוי צפוי להתחיל ברבעון השני של 2021.

 

בנוסף קומפיוג’ן מתכוונת להרחיב את התוכנית הקלינית לבחינת השערת ציר DNAM כך שתכלול הרחבת הניסוי שלב 1b עבור COM701 עם Opdivo ברבעון השני של 2021, וניסוי שלב 1 לבדיקת השילוב של COM701 עם COM902 במחצית השנייה של 2021.

 

החברה הציגה נתונים פרה-קליניים בכנס דיגיטלי על תרופות מבוססות TIGIT שמדגימים את הפוטנציאל של עיכוב PVRIG להפעיל תאי T ולעודד אותם לחדור לסביבת הגידול הסרטני, הן בגידולים מודלקים והן במודלקים פחות. הנתונים מספקים גם תמיכה נוספת לשילוב מעכבי TIGIT ו-PD-1 כדי לטפל באוכלוסיות חולים שלא מגיבות לטיפולים הקיימים במעכבים של חלבוני בקרת מערכת החיסון.

 

את הרבעון הרביעי סיימה החברה כאמור עם הכנסה של 2 מיליון ש"ח שקיבלה מאסטרהזניקה. הוצאות המחקר והפיתוח ברבעון הרביעי ובשנה שהסתיימה ב-31 בדצמבר, 2020 הסתכמו לסך של כ-8.1 מיליון דולר, וכ-22.8 מיליון דולר בהתאמה, בהשוואה לכ-4.3 מיליון דולר וכ-19.8 מיליון דולר בתקופות המקבילות אשתקד.

 

הגידול בהוצאות המחקר והפיתוח בתקופות המדווחות, נובע בעיקר מעלייה בהוצאות הקשורות לניסויים הקליניים שלב 1 אותם עורכת החברה, בייצורCOM701 ו- COM902 ובפעילויות כימיה, ייצור ובקרה (CMC).

 

ההפסד הנקי ברבעון הסתכם בכ-8.6 מיליון דולר, או 0.10 דולר למניה (בסיסי ובדילול מלא), בהשוואה להפסד נקי של כ-6.5 מיליון דולר, או 0.10 דולר למניה (בסיסי ובדילול מלא) ברבעון המקביל אשתקד. ההפסד הנקי בשנה כולה הסתכם בכ-29.7 מיליון דולר, או 0.37 דולר למניה (בסיסי ובדילול מלא), בהשוואה להפסד נקי של כ-27.3 מיליון דולר, או 0.43 דולר למניה (בסיסי ובדילול מלא) בתקופה המקבילה אשתקד.

 

נכון ליום ה-31 בדצמבר, 2020 סך יתרות המזומנים, יתרות הקשורות למזומנים ופיקדונות לטווח קצר וארוך הסתכמו לסך של כ-124.4 מיליון דולר בהשוואה לכ-43.9 מיליון דולר ליום 31 בדצמבר 2019. לחברה אין הלוואות.

 

דר’ ענת כהן-דייג, נשיאת ומנכ"לית קומפיוג’ן, אמרה, "הנתונים החדשים מאששים את בטחוננו באסטרטגיית הפיתוח הקליני שלנו, שמטרתה לבחון בצורה מקיפה שילוב של שניים או שלושה מעכבים של PVRIG ו-TIGIT, בציר הביולוגי DNAM, יחד עם מסלול PD-1 שמצטלב עם ציר זה.

 

ראוי לציין שהתגובות הממושכות וסימנים של פעילות אנטי-סרטנית שהתקבלו בניסויי COM701 שלנו התקבלו בחולים עם עמידות גבוהה לטיפולים ועם התוויות שלרוב אינן מגיבות למעכבים של חלבוני בקרת מערכת החיסון. סימנים מעודדים אלו מעידים ש-COM701 פעיל קלינית ומחזקים את ההשערה שלנו ש-PVRIG הוא מטרה חדשה וחשובה לאימונותרפיה, והיוו בסיס להרחבת שיתוף הפעולה שלנו עם בריסטול מייארס סקוייב".

 

דר’ כהן-דייג הוסיפה, "עם המידע החדש שבידנו, אנחנו מתמקדים כעת בקידום והרחבת התוכנית הקלינית שלנו. ברצוני להדגיש שאנו החברה היחידה עם תוכניות קליניות בבעלות מלאה הן כנגד PVRIG והן כנגד TIGIT, ומשום כך אנחנו בעמדה ייחודית שמאפשרת לנו להעריך את הפעילות של עיכוב PVRIG עם PD-1 או TIGIT, או עיכוב של שלושתם יחדיו.

 

אנו מצפים להתחיל את הניסוי המשולב של COM701 ו- COM902 במחצית השניה של השנה ולחלוק נתונים ראשוניים מניסויי העלאת המינונים עבור COM902 כמונותרפיה ועבור שלב העלאת המינונים בניסוי המשולש במהלך הרבעון הרביעי השנה. אנחנו מצפים להמשיך ולחשוף את הפוטנציאל הטמון בציר DNAM לצורך הרחבת ההשפעה של טיפולי אימונותרפיה גם בחולים שלא מגיבים לטיפולים הקיימים כיום".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה