רמי רשף, מנכל ג'נסל קרדיט: יח"צ

אנרגיה ירוקה

ג’נסל תפתח את ”דלק העתיד” בשיתוף עם התאגיד היפני TDK

החברות חתמו על הסכם להשקעה בפיתוח תהליך לייצור אמוניה ירוקה, הנחשבת כדלק העתיד, בשוק יעד המוערך בכ-70 מיליארד דולר; ההשקעה הראשונית המשותפת עומדת על 30 מיליון ש"ח

חדשות ספונסר 23/02/2021 12:12

א+א-

תאגיד הטכנולוגיה היפני TDK, מיצרני סוללות הליתיום-יון המובילים בעולם, חתם עם ג’נסל הישראלית על הסכם אסטרטגי להשקעה בפיתוח תהליך לייצור אמוניה ירוקה, הנחשבת בעולם כדלק העתיד. הכניסה לתחום ייצור אמוניה ירוקה והידוק שיתוף הפעולה עם תאגיד כמו TDK הם צעדים חשובים בהשגת היעד של אפס פליטות פחמן.

 

ג’נסל, המפתחת פתרונות אנרגיה ירוקה על בסיס תאי דלק הפועלים על בסיס מימן ואמוניה, תפתח תהליך נקי ויעיל מבחינה אנרגטית לייצור אמוניה ירוקה שיוכל לשמש כתחליף לייצור כ-235 מיליון טונות של אמוניה המיוצרת כיום, ששווים הנוכחי במונחי שווי שוק מוערך בכ- 70 מיליארד דולר. מאמצי הפיתוח מוערכים בהשקעה ראשונית של כ- 30 מיליון שקל על ידי שתי החברות לשלב א’ של הפיתוח, שמטרתו השגת הוכחה טכנולוגית לתהליך הייצור החדשני.

 

עפ"י חברת המחקר Argus, שוק האמוניה הירוקה צפוי לגדול בשנים הבאות בקצב הולך וגובר עד לכמיליארד טון לשנה, ויגיע לשווי של כ- 350 מיליארד דולר שווי שוק. אמוניה ירוקה תשמש כנשא מימן מרכזי למשק האנרגיה וכן תשמש כחומר גלם לדשנים בתעשיית החקלאות, להנעה ימית, לתעשיית הסמיקונדקטור ועוד.

 

באמצעות תהליך זה, תוכל ג’נסל לייצר את הדלק הדרוש להפעלת תאי הדלק האלקליים שלה במקום, באופן עצמאי ונקי ללא תלות בתשתיות. בדרך זו, TDK וג’נסל יממשו את החזון המשותף של שתיהן לאספקת אנרגיה נגישה ונקיה לעולם.

 

"עבור TDK, טכנולוגיה זו מהווה צעד משמעותי לקראת השגת יעדי אפס פליטות הפחמן עד שנת 2050, כפי שקבעה ממשלת יפן. אנו שמחים להכריז על ציון דרך חשוב זה לקראת הרחבת חזון האנרגיה הירוקה שלנו על ידי השותפות שלנו עם חברת ג’נסל", אומר דאי מטסואוקה, מנכ"ל טכנולוגיה וקניין רוחני ב- TDK. שיתוף הפעולה הטכנולוגי שלנו עם ג’נסל לפיתוח דלק העתיד – אמוניה ירוקה, יאפשר לנו להגשים יחד את החזון של אספקת אנרגיה ירוקה בכל מקום ובכל עת".

 

רמי רשף, מייסד ומנכ"ל ג’נסל, מסביר, "ג’נסל גאה להוביל את מהפכת האמוניה הירוקה בשותפות עם TDK, חברה בינלאומית מובילה בתחומי האנרגיה, והיצרן המוביל בעולם בפיתוח ויצור של סוללות ליתיום יון. מדובר בתחום הצובר תאוצה בצורה יוצאת דופן, ובשוק המתהווה במהירות והופך למעשה לדור הבא של עולם האנרגיה.

 

אנו גאים להיות מחלוצי המהפכה הזו, ולעשות זאת לצד שותף מוביל ואיכותי. המחויבות וההתמדה של TDK בעבודה משותפת איתנו לפיתוח דלק העתיד - האמוניה הירוקה - יבטיחו כי הגישה החדשנית והיעילה שלנו תייתר חלופות יקרות לייצור דלק ידידותי ויעיל, תעורר עניין בשוק של כ-70 מיליארד דולר היום, הנהנה מקצב גידול מואץ כתוצאה מחשיבות האמוניה בהשגת היעד של אפס פליטות פחמן, וכן תייצר הזדמנות עסקית גדולה, הן עבור TDK והן עבור ג’נסל.

 

חשוב מכך, טכנולוגיה זו תאפשר זמינות נרחבת יותר של אמוניה ירוקה ומימן לשימושים רבים, לרבות באמצעות תאי הדלק שלנו, לתחבורה, לחקלאות ולתעשייה".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה