אנרגיה ירוקה

המערכות הרובוטיות של אקופיה יותקנו במצרים

החברה תמכור ותתקין רובוטים מסוג T4 של החברה ותספק שירותי תחזוקה לרובוטים לתקופה של 25 שנים; להערכת אקופיה, התקנת הרובוטים צפויה להתבצע במהלך שנת 2021

חדשות ספונסר 22/02/2021 12:12

א+א- 4

חברת אקופיה העוסקת בפיתוח, מכירה ותחזוקה של פתרונות רובוטיים לניקוי מתקנים סולאריים, הודיעה על התקנה נוספת של הפתרון הרובוטי שפיתחה עבור חברת אנרגיה בינלאומית. זהו המתקן הסולארי הראשון במצרים בו תתקין החברה את מערכותיה והחברה מעריכה כי ההתקנה צפויה להתבצע במהלך 2021. בהודעתה לבורסה אקופיה לא מספקת נתונים על ההיקף הכלכלי של העסקה.

 

אקופיה תתקין מערכות רובוטיות, על גבי פרויקט קיים (Brownfield) בהיקף של כ-18 MW , באחד מהפארקים הסולאריים הגדולים בעולם עם כ-11 שעות שמש ביום. באתר מותקנים לוחות סולאריים מסוג glass on glass הידועים כעדינים ורגישים במיוחד, ועל כן נבחר הפתרון של אקופיה לבצע עליהם את הניקוי, לאחר שהוכיחה כי טכנולוגיה שפיתחה אינה פוגעת גם בלוחות מסוג זה.

 

רובוט ה-T4 שיותקן בשדה, מיועד לניקוי לוחות סולאריים במתקנים עוקבים מסוג Single Axis SAT. הרובוט מנקה את שורת הלוחות הסולאריים באמצעות סיבוב של פיסות בד רכות מסוג מיקרו-פייבר, ויצירת זרמי אוויר מבוקרים בכדי לדחוף את חלקיקי האבק החוצה מהלוחות הסולאריים.

 

פעולת הניווט של הרובוט מתבצעת באמצעות שימוש בחיישנים ורכיבים טכנולוגיים נוספים, המאפשרים לרובוט לזהות את גבולות הלוחות הסולאריים, תוך תזוזה בין מרווחי הלוחות וניווט בצורה אופטימאלית ויעילה, ובכך הופך את ניקוי הלוחות לאוטונומי לחלוטין ולא מצריך כוח עבודה או מפעילים.

 

לדברי ז’אן סממה, מנכ״ל אקופיה: ״אנחנו נרגשים לעדכן על חתימת הסכם נוסף להתקנת מערכות החברה במצרים ושמחים לקחת חלק בהפיכת המזרח התיכון לאזור ירוק ובר קיימא. אקופיה שמה לה למטרה להיות מובילה עולמית בתחום הניקוי ולהיות לחברה הנבחרת לתחזוקת השדות הסולארים הגדולים בעולם, על כן, כניסה למדינה חדשה מהווה נקודת ציון נוספת חשובה בהתפתחות החברה, שכן הפארק הסולארי בו יוטמעו המערכות הרובוטיות הינו מהגדולים בעולם.

 

אנחנו באקופיה מבינים את הצורך שבמיקסום נצילות הפאנלים הסולארים ומצפים לפרויקטים נוספים באזור אשר מצריך ניקוי תכוף, עדין ואיכותי של הלוחות הסולאריים לאור אתגרי האיבוק שמביא עימו המדבר״.

 1. מניות בכתבה
 2. אקופיה

4 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  ועם זאת המניה ממשיכה להתפרק...

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  מושיקו200 23/02/2021 10:57

 2. 2
 3. 3
  אחריות חלפים מקוריים ל70 שנה

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  poyo 22/02/2021 10:33

 4. 4
  שירותי תחזוקה ל 25 שנים? |39|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  דובי 22/02/2021 10:31