בלעדי

נציגות בעלי האג”ח של אול-יר פנתה לקרן צ’רצ’יל בבקשה לשפר את הצעתם

לספונסר נודע כי הנציגות ביקשה מהקרן להגיש הצעה גבוהה יותר מזו שהוגשה לפני כשבועיים; החברה חייבת למחזיקי האג"ח המקומיים 2.3 מיליארד ש"ח

פולי טל 16/02/2021 12:12

א+א- 2

נציגות בעלי האג"ח של אולייר פנתה היום לקרן צ’רצ’יל בבקשה לשפר את הצעתם שהוגשה לפני כשבועיים זאת בניגוד להצעה הקודמת אותה הנציגות ביטלה על הסף.

 

אול-יר שבשליטת יואל גולדמן הודיעה בסוף נובמבר כי החברה הגיעה לחדלות פירעון והיא עוצרת תשלומים למחזיקי האג"ח ואף לא תפרסם דוחות. החברה חייבת למחזיקי האג"ח המקומיים 2.3 מיליארד ש"ח.

 

בהצעתה הראשונה הציעה קרן צ’רצ’יל למחזיקים מסדרות ב’ ו־ד’ תשלום מיידי במזומן של 15 אגורות עבור כל שקל של חוב נקוב; וכן שותפות בנכסים המרכזיים של אול־ייר, דבר שעשוי לייצר להם תזרימים בעתיד.

 

למחזיקי האג"ח מסדרה ג’, שיתרת החוב כלפיהם היא 600 מיליון שקל מציעה צ’רצ’יל 55 אג’ לכל שקל ערך נקוב, בצד שותפות במלון The William Vale ובנכסים נוספים. המחזיקים באג"ח אלה מחזיקים בשעבוד על חלק מזכויותיה של אול־ייר במלון המדובר, שנמצא בניו יורק.

 

למחזיקי האג"ח מסדרה ה’, שיתרתה 820 מיליון שקל, צ’רצ’יל מציעה 70–75 אג’ לכל שקל ערך נקוב; וכן אפשרות ליהנות בעתיד מעליית ערך בפרויקטים בושוויק 1 ו–2 של החברה. סדרה ה’ מגובה בשעבוד על פרויקט דירות להשכרה דנזין־בושוויק.

 

קרן צ’רצ’יל הוקמה ב–2014, והמטה שלה נמצא בניו יורק. היא מנוהלת בידי שותפים בכירים: ג’אסטין ארליך (Justin Ehrlich), סוראב מאחשווארי (Sorabh Maheshwari), דריק לאנד (Derrick Land) וטראביס מאסטרס (Travis Masters). צ’רצ’יל מתמחה בהשקעות בחוב לנדל"ן שונים; בהון של חברות נדל"ן; ובהשקעה בחוב במצוקה. באוגוסט האחרון צ’רצ’יל גייסה ממשקיעים שונים, בהם בנקים יפניים גדולים, 2 מיליארד דולר, שאותם היא מייעדת להשקעות הזדמנותיות.

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  ממה שקראתי בהצעה שפורסמה, לא הוצעה שותפות לאג"ח ב ו-ד בנכסים

  ההצעה שלהם משמעותית יותר נמוכה מהצעות מתחרות שפורסמו - הראשונה נקבה ב-22 אג' לש"ח חוב והאחרונה שפורסמה אתמול כבר מציעה החזר מצטבר של מעל 30 אג' לש"ח חוב (20.5 במזומן, 7.8 אגח חדשות ועוד 5% upside אפשרי ממימוש נכסים כעבור 5 שנים). השאלה איך המהלך האחרון של לאשר לחברה לפתוח בהליכים בארה"ב יכול לסנדל אותנו. אם הסדר החוב היה נעשה בבית משפט ישראלי, היה מאשר בסבירות גבוהה להעביר את החברה לבעלי החוב, בארה"ב תחת צאפטר 11 השאלה אם ההצעות האלה עדיין רלוונטיות בכלל. נצטרך לוותר לבעל השליטה על כל החוב שלו כלפי החברה בשביל שיסכים להעביר את השליטה. נראה לי קצת עשו לנו תרגיל....

  אבי 17/02/2021 09:27

 2. 2
  עצוב מאוד אבל זה עלול להיות הפתרון הכי טוב למשקיעים ששקעו

  למרות הסגרים עקב הקורונה התספורות באג"ח של חברות הנדל"ן מארה"ב נמשך, לכל המשקיעים המתוחכמים או המושחתים שהפסידו פעם נוספת ובעקביות את כספי לקוחותיהם שלל ברכות על העבודה המדהימה, ככל הנראה ההצעה שמונחת על השולחן זו ההצעה הטובה ביותר, הריביות על ההלוואות ישאבו את המעט שנותר מהר מאוד, אין ברירה, תחתכו את ההפסדים עכשיו, ממאבק משפטי ירוויחו רק עורכי הדין........

  גלגל הצלה 17/02/2021 05:34