אנרגיה ירוקה

משרד האנרגיה נותן מענק של 4 מיליון ש”ח לביצוע פרויקטים להתייעלות אנרגטית

11 רשויות מקומיות, מפעלים ומבני מסחר בדרום הארץ יזכו למענק, ויסייעו בהשגת היעד של 30% אנרגיות מתחדשות עד שנת 2030

חדשות ספונסר 15/02/2021 12:12

א+א-

משרד האנרגיה מכריז בימים אלו על הזוכים במענקים לביצוע פרויקטים להתייעלות באנרגיה בדרום הארץ: 11 רשויות מקומיות, מפעלים ומבני מסחר זכו למענק כולל מהמשרד של כ-4 מיליון ₪, שצפוי להוביל לחיסכון של כ-3 מיליון שקלים בשנה וכמובן, להפחית את פליטת גזי החממה ולסייע בהתמודדות עם שינוי האקלים.

 

המענקים ניתנו לטובת תמיכה בפרויקטים להתייעלות באנרגיה שחוסכים בחשמל כגון: שדרוג מערכות תאורה, החלפת יחידת קירור מרכזיות ישנות בחדשות ויעילות, החלפת מזגנים מפוצלים במערכות חדשות ויעילות, החלפת מדחסי אוויר ישנים ובזבזנים ועוד.

 

בין הזוכים ניתן למצוא את עיריית רהט, שזכתה במענק של כ-700 אלף ₪ להחלפת גופי תאורת חוץ לתאורת LED, עיריית קריית גת שזכתה במענק של 628 אלף ₪ להחלפת תאורה במבני חינוך וציבור, מפעל "ברום ים המלח", שזכה במענק של 890 אלף ₪ להתקנת וסתי מהירות למנועי חשמל וחברת "רותם אמפרט נגב", שזכתה במענק של 895 אלף ₪ להחלפת מדחסי אוויר ומערכות ייבוש אוויר מיושנות.

 

שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ: "מסלול זה של מתן תמריצים, בנוסף לתכנית הלאומית להתייעלות באנרגיה שפורסמה לאחרונה, יובילו להפחתת פליטת גזי חממה באופן משמעותי, יסייעו לעמוד ביעד הלאומי של צמצום צריכת האנרגיה, יקטינו את הוצאות האנרגיה של הצרכנים שזכו במענק ויסייעו בהשגת היעד של 30% אנרגיות מתחדשות בשנת 2030"

 

המענקים מהווים 10-40% מעלות הפרויקט בהתאם לעלות הכוללת של הפרויקט, והם, כאמור, מיועדים לרשויות מקומיות, מפעלי תעשייה ומבני מסחר בדרום הארץ. רשויות המסווגות באשכולות 1-5 במדד הכלכלי-חברתי זכו למענק מוגדל.

 

מהלך זה הוא חלק מהתכנית הרב שנתית לפיתוח הדרום, אשר מהווה חלק מהחלטת הממשלה, במסגרתה הוקצו 50 מיליון ₪ להתייעלות באנרגיה ביישובי הדרום.

 

פרויקט זה הוא צעד נוסף לקידום התייעלות באנרגיה במשק הישראלי. לאחרונה פרסם המשרד את התכנית הלאומית להתייעלות באנרגיה, שממליצה על שורת צעדי מדיניות לקידום ייעול השימוש באנרגיה בכל תחומי המשק: מתן מענקים והעמדת הלוואות בתנאים אטרקטיביים למגזרים הציבורי-מסחרי-תעשייתי להתייעלות באנרגיה, יישום תכניות פעולה לאנרגיה מקיימת ברשויות מקומיות, גיבוש תקנים, תקנות ואכיפה בתחום התייעלות באנרגיה וקידום אנרגיה מקיימת במבנים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה