איתמר דויטשר, מנכל אלקטרה קרדיט: יח"צ

אנרגיה ירוקה

אלקטרה תקים את תחנת הכוח אגירה שאובה במנרה תמורת כ-1.13 מיליארד שקל

חברת אלומיי, עבורה תבצע אלקטרה תשתיות את הפרויקט, השלימה סגירה פיננסית לפרויקט; העבודות להקמת תחנת כוח הידרו אלקטרית בהספק של 156 מגה וואט, יחלו בשבועות הקרובים

חדשות ספונסר 14/02/2021 12:12

א+א-

פרויקט הקמת תחנת הכוח במנרה יוצא לדרך. קבוצת אלקטרה בניהולו של איתמר דויטשר, דיווחה היום כי חתמה באמצעות החברה-הבת אלקטרה תשתיות, על ההסכם עם חברת אלומיי לתכנון והקמה של תחנת הכוח אגירה שאובה בצוק מנרה תמורת כ-1.13 מיליארד שקל. זאת, לאחר שלמיטב ידיעת החברה בעל הרישיון בפרויקט השלים את הסגירה הפיננסית.

 

הפרויקט הנוכחי יתווסף לצבר העבודות של הקבוצה שהסתכם, נכון ל-30.9.2020, בכ-17 מיליארד שקל.

 

במסגרת ההסכם תהיה אלקטרה תשתיות הקבלן הראשי לביצוע פרויקט הקמת תחנת כוח הידרו אלקטרית בהספק של 156 מגה וואט, שהקמתו צפויה להתחיל בסמוך לאחר קבלת אישור רשות החשמל לסגירה הפיננסית, אשר למיטב ידיעת החברה צפוי להתקבל בשבועות הקרובים. סיום הפרויקט צפוי לאחר כ-63 חודשים.

 

לדברי איתמר דויטשר, מנכ"ל קבוצת אלקטרה, "פרויקט חשוב זה ממחיש יותר מכל את יכולותיה של אלקטרה לספק מגוון פתרונות כוללים לפרויקטים לאומיים מורכבים, תוך עמידה בסטנדרטים גבוהים של איכות וביצוע. הפרויקט מתווסף לצבר העבודות האיכותי והמשמעותי של אלקטרה, שהסתכם בכ-17 מיליארד שקל נכון ל-30.9.2020. זוהי זכות גדולה עבורנו לשמש כקבלן הביצוע של הפרויקט, ומאפשר לנו לתרום לענף התשתיות בישראל מניסיוננו העשיר ומיכולותינו המקצועיות".

 

פרויקט זה מתווסף לפרויקטי תשתית נוספים בהם זכתה אלקטרה תשתיות בשנתיים וחצי האחרונות, ביניהם: הקמת חניון תת קרקעי בכניסה לירושלים בעלות של כ-320 מיליון שקל, עבודות תשתית למסילת 431 עבור רכבת ישראל תמורת כ-385 מיליון שקל, הרחבת מתקן הטיפול הביולוגי בשפד"ן שעלותו מוערכת בכ-605 מיליון שקל, הוספת נתיב בכביש 20 במסגרת פרויקט הנתיבים המהירים בתמורה לכ-430 מיליון שקל ועוד.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה