מיזוגים ורכישות

מיט-טק השלימה את רכישת Peace Of Meat הבלגית

החברה עוסקת בייצור מוצרי עוף מתורבת, מבוססים על תאי גזע וללא פגיעה בבעלי חיים; תמורת העסקה עומדת על 15 מיליון אירו שישולמו במזומן ובמניות מיט-טק

חדשות ספונסר 11/02/2021 14:47

א+א- 2

מיט-טק, העוסקת בייצור מוצרי בשר מתורבת למאכל ומפתחת מוצרי מזון מבוססי טכנולוגיית הדפסה דיגיטלית תלת ממדית, מדווחת על השלמת רכישת כלל הון המניות (100%) של חברת Peace Of Meat הבלגית, העוסקת בייצור בתחום מוצרי עוף מתורבת, תמורת 15 מיליון יורו במזומן ומניות של מיט-טק.

 

בהתאם להסכם הרכישה, שילמה מיט-טק מחצית מהתמורה בתשלום מיידי והיתרה תשולם בכפוף לעמידת Peace of Meat באבני דרך טכנולוגיות שנקבעו על פני תקופה של כשנתיים. עוד סוכם, כי שדרת הניהול של Peace of Meat תמשיך לכהן בתפקידה כדי להוביל את תהליך הפיתוח.

 

לאחרונה הצליחה Peace of Meat לגדל תאי עוף בביוריאקטור, שלב קריטי בפיתוח טכנולוגיית ייצור של מוצרים מתורבתים בהיקפים מסחריים, וצעד נוסף בהתקדמות קבוצת מיט-טק לפיתוח יכולת גידול תעשייתית של שומן עוף מתורבת. ההצלחה בניסוי של החברה הבת מצטרפת לדיווח של מיט-טק על הדפסת תרכובת שומן בקר מתורבת אשר גודל ופותח מתאי גזע במעבדות החברה.

 

Peace of Meat פיתחה טכנולוגיה לייצור שומנים מן החי מעוף וברווז, באמצעות ריבוי בביו-ריאקטורים, המבוססת על תאי גזע, ללא פגיעה בבעלי חיים. יישום הטכנולוגיה הראשון צפוי במוצרי מזון היברידיים, המשלבים חלבון מן הצומח עם שומן מתורבת מן החי, במטרה לספק לתחליפי בשר תכונות של "בשרניות" (טעם ומרקם) הקרובה יותר למוצרי בשר מסורתיים. כבר בוצעו מספר בדיקות טעימה להדגמת הפוטנציאל של השומן המתורבת של Peace of Meat לשדרוג טעמם של מוצרים מבוססי חלבון מן הצומח.

 

מיט-טק מעריכה כי ייתכן שהמוצרים ההיברידיים הראשונים המבוססים על הטכנולוגיית Peace Of Meat יתחילו להיכנס לשוק כבר בשנת 2022. מעבר למוצרים היברידיים, השומן המתורבת צפוי להוות רכיב במוצרים נוספים (לא בהכרח אכילים) המכילים שומן, ורכיב משולב בטכנולוגיית ההדפסה של מיט-טק בכדי לייצר רקמה מודפסת.

 

מיט-טק נסחרת בבורסת תל אביב במדד הצמיחה ובמדד טק עילית לפי שווי שוק של 325 מיליון ש"ח. ב-12 החודשים האחרונים זינקו מניות החברה בשיעור של 85% ומתחילת שנת 2021 טיפסה המניה ב-16.3%.

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  תודה ממש

  היא כבר לא יושנת זה כן, ניראה מה מנייה טובה תעשה בזמנים הבאים

  Yossi45 11/02/2021 23:10

 2. 2
  אחלה תודה

  ניראה עכשיו מה תעשה מנייה טובה
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  haim45 11/02/2021 14:51