גיל רונן, מנכ"ל ומייסד אנרג'ין<br>קרדיט: שי בראל
גיל רונן, מנכ"ל ומייסד אנרג'ין קרדיט: שי בראל

חברת אנרג’ין (NRGene), העוסקת בהשבחת הזרעים באמצעות בינה מלאכותית, והחלה להיסחר בבורסה ב-28.1.21, הודיעה היום כי שיתוף הפעולה שלה עם חברת קאיג’ין (Kayagene) המתמחה בגידול קנאביס והמפ בקליפורניה, הניב תוצאה דרמטית.

 

כחלק משיתוף הפעולה, החברות מיפו תכונה המאפשרת פריחה ללא תלות באורך היום. פיצוח זה מאפשר לייצר צמחים בחממות ללא משטר תאורה הכולל מנורות ומתקני החשכה יקרים, ואפילו גידול לאורך כל השנה בשטחים פתוחים (במדינות בהן הדבר חוקי), ובכך להגדיל מאד את השטחים החקלאיים המתאימים לייצור קנאביס/המפ. שילוב תכונת ה auto-flower היתה הכרחית בגידולים חקלאיים רבים וערכה שנים רבות.

 

להערכת החברה, תודות למיפוי התכונה ופיתוח סמני DNA המאתרים צמחים הנושאים אותה, ניתן כיום להחדיר את התכונה הרצויה לכל זן קנאביס או המפ במשך 12-18 חודשים. כך קאיג’ין תשלב את התכונה בתוכנית הטיפוח הטבעי של הזנים שלה בתוך תקופה זו, המהווה קיצור של כ-50% מהזמן שהיה נדרש ללא שימוש סמני ה DNA. זוהי דוגמא נוספת להטמעת עקרונות הקיימות (sustainability) המתאפשרת באמצעות השבחת זרעים מתקדמת ומשפיעה על הוזלת הגידול וקיצור זמנים למגדל.

 

ד"ר גיל רונן, מייסד ומנכ"ל אנרג’ין: "אנו שמחים לעזור לשותפים שלנו להפוך את צמח הקנאביס למתאים לגידול אינטנסיבי יעיל וזול, וכל זאת בזמן קצר ובהשקעות כלכליות נמוכות. בעזרת סמני ה DNA יכולים השותפים שלנו לשלב תכונות רצויות ביעילות ולפתח זנים חדשים הרצויים בשוק".

 

כריסטופר הון, מנהל המחקר והפיתוח של קאיג’ין: "אנו משתמשים בטכניקות מתקדמות אלה תוך שימוש בכלי הגנומיקה של NRGene ובניסיון הרב שלנו בגידול, לפיתוח זני המפ וקנאביס מובחרים משופרים. המטרה שלנו היא להאיץ את הענף על ידי פיתוח גנטיקה תחרותית, נמרצת ואמינה באמצעות יישום כלים גנומיים ואנליטיים".

 

המודל העסקי של אנרג’ין מבוסס בין היתר על שיתופי פעולה עם חברות תעשייתיות מובילות, באמצעות התקשרויות ארוכות טווח למתן זכויות שימוש בתוכנה, שירותי ניתוח מידע גנטי ופיתוח קניין רוחני משותף בתמורה לתמלוגים. השלמת פרויקט זה מהווה אבן דרך נוספת בתהליך התיקוף והוכחת היעילות הטכנולוגית של מוצרי אנרג’ין בכלל ובתחום הקנאביס וההמפ בפרט. כיום לחברה כעשרה שיתופי פעולה פעילים עם חברות קנאביס והמפ מהמובילות בעולם.

 

אנרג’ין (NRGene) מפתחת וממסחרת כלי בינה מלאכותית המנתחים מידע גנטי במטרה לייעל ולהאיץ תהליכי השבחת צמחים ובעלי חיים. הטכנולוגיה של NRGene מאפשרת ללקוחותיה פיתוח מואץ של זנים עתירי יבול, עמידים למחלות ולתנאי אקלים קיצוניים, ובעלי הרכב תזונתי בריא יותר. 

 

הפתרון הטכנולוגי של החברה הוכח בלמעלה מ 250 פרויקטים עם מעל 100 לקוחות ב- 30 מדינות ברחבי העולם. בין לקוחות החברה נמנות החברות המובילות בעולם בתחומי החקלאות, מזון, משקאות, שמן, נייר, גומי, קנביס ועוד.

 

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש