נדב טנא, מנכ"ל נופר אנרגיה קרדיט: יח"צ

אנרגיה ירוקה

קרן נוי ונופר אנרגיה נכנסות לאיטליה

החברות ישקיעו עד כ-60 מיליון אירו בסאנפריים ג’נרשיין, חברה בתחום הגגות הסולאריים; סאנפריים זכתה במכרז להקמת כ- 30MW בתעריף מובטח של 90-102 יורו לתקופה של 20 שנה

חדשות ספונסר 07/02/2021 12:12

א+א-

נופר אנרגיה מדווחת היום, כי חתמה על הסכם לביצוע השקעה בחברה האיטלקית סאנפריים ג’נריישן (Sunprime Generation SRL ). ההשקעה תתבצע באמצעות חברת אנדרומדה סולושנס המוחזקת על ידי קרן נוי (60%) ונופר אנרגיה (40%) ועוסקת בפיתוח, רישוי והקמה של מערכות פוטו-וולטאיות על גבי גגות באיטליה. מערכות אלו צפויות לפעול ולמכור חשמל בתעריף קבוע וידוע ל-20 שנה, מכוח מכרזים שעורך מנהל שירותי החשמל האיטלקי.

 

השותפות ישקיעו כ-40 מיליון אירו כנגד מניות המהוות עד 50% מהון המניות של התאגיד האיטלקי, ובכפוף לעמידה במספר אבני דרך. מהדיווח עולה כי ההשקעה תתבצע באמצעות רכישת מניות והקצאת מניות, וכן באמצעות העמדת הלוואות המירות למניות, ובמספר שלבים המותנים בזכייה במכרזי מנהל המערכת האיטלקי ומוכנות לחיבור של המערכות הפוטו-וולטאיות. בנוסף, יעמידו השותפות עוד כ- 20 מיליון יורו בדרך של הלוואות בעלים לפיתוח וצמיחת החברה.

 

"סאנפריים" זכתה במכרז להקמת מערכות פוטו-וולטאיות על גבי גגות בהספק כולל של MW 27.9 ובתעריף מובטח וודאי של בין 90 ל-102 יורו ל-MW שעה המובטח לתקופה של 20 שנה (9 יורוסנט עד 10.2 יורוסנט לקוט"ש). כמו כן, בכוונת התאגיד האיטלקי להגיש הצעות לפרויקטים נוספים במכרזים שיפורסמו במהלך השנים 2021-2022, ובהמשך להקים מערכות אלו ולמכור את החשמל המיוצר בהן בתעריפים שיקבעו במכרזים השונים, אשר גם הם יהיו מובטחים לתקופה של 20 שנה.

 

מנהלי קרן נוי, פיני כהן, רן שלח וגיל-עד בושביץ: "השקעה זו מהווה השקעה אסטרטגית נוספת של הקרן בתחום האנרגיות המתחדשות בכלל ובתחום הצומח והנישה של גגות סולאריים בפרט. הקרן זיהתה את סאנפריים כבעלת הפוטנציאל הגדול ביותר לפרוץ את תחום הגגות הסולאריים באיטליה בגלגולו הנוכחי, וכשכך השקעה זו מהווה בשבילנו המשך טבעי לאותה חשיבה אסטרטגית שהנחתה אותנו בהשקעה המוצלחת שביצענו בנופר".

 

נדב טנא, מנכ"ל נופר אנרגיה " נופר אנרגיה יחד עם שותפתה קרן נוי, נכנסות לראשונה לשוק האיטלקי, המאופיין בשוק חשמל מפותח ובריבוי מקורות ייצור אנרגיה, ובהתחייבות של ממשלת איטליה להעלות את שיעור החשמל המיוצר מאנרגיות מתחדשות ל-55% מסך צריכת החשמל עד לשנת 2030.

 

בהתאם לשיטה הנופרית אנו מתמקדים בפרויקטים בהם ניתן להביא ערך ותשואה עודפת ולמעשה גם באיטליה ה- MW שלנו שווה יותר החל מהמכרז הראשון . בנוסף, העסקה עם סאנפריים, כפלטפורמה מקומית שנמצאת בצמיחה משמעותית צפויה להניב לנופר אנרגיה וקרן נוי אפשרות משמעותית לתשואה עודפת".

 

איטליה מאופיינת בשוק חשמל מפותח ובריבוי מקורות ייצור אנרגיה, הכוללים ייצור חשמל באמצעות גז טבעי, מתקנים הידרו-אלקטריים, אנרגיות מתחדשות ופחם. ב-2017 פרסמה ממשלת איטליה את אסטרטגיית האנרגיה הלאומית, במסגרתה התחייבה, בין היתר, להפסיק עד לשנת 2025 את השימוש בפחם לייצור חשמל, ולהעלות את שיעור החשמל המיוצר מאנרגיות מתחדשות ל-28% מסך צריכת האנרגיה עד לשנת 2030 ול-55% מסך צריכת החשמל עד לשנת 2030.

 

בשלהי 2019 הוגדרו יעדים קונקרטיים לתחום האנרגיות המתחדשות, הכוללים הגעה, בין היתר, לקיבולת מותקנת של GW50 מאנרגיה סולארית ו-GW18 מאנרגית רוח עד שנת 2030.

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה