גדעון תדמור, יור נאוויטס קרדיט: יח"צ

אנרגיה ירוקה

נאוויטס ואנלייט יפעלו יחד להקמת פרויקטי אנרגיית רוח בים

שתי החברות חתמו על הסכם עקרונות לפיו אנלייט תחזיק ב-60% מהפעילות המשותפת ונאוויטס ב-40% הנותרים

חדשות ספונסר 07/02/2021 12:12

א+א- 1

חברת האנרגיה המתחדשת אנלייט וחברת חיפושי הנפט נאוויטס פטרוליום, חתמו על הסכם עקרונות לשיתוף פעולה בלעדי בין אנלייט לבין פלר - חברה בבעלות יחידי השותף הכללי בנאוויטס, לייזום, הקמה ותפעול של פרויקטי אנרגיית רוח בים (Off Shore Wind) בשוק הבינלאומי.

 

במסגרת ההסכם הצדדים ישתפו פעולה בתחום באופן בלעדי למשך שנתיים. עוד דיווחה נאוויטס כי בכוונת פלר לפעול להעברת הפעילות לנאוויטס, בכפוף לאישור התיקון בתקנון הבורסה ואישור בעלי יחידות ההשתתפות. בהתאם להסכם העקרונות, אנלייט צפויה להחזיק ב-60% מהפעילות המשותפת ונאוויטס ב-40%.

 

שיתוף הפעולה והסינרגיה בין אנלייט לנאוויטס יאפשרו להביא לידי ביטוי את היתרונות היחסיים של כל אחד מהצדדים. לאנלייט ניסיון בייזום, הקמה ותפעול של פרויקטים באנרגיה מתחדשת בארץ ובעולם. החברה ומחזיקה בפורטפוליו פרויקטים נוכחי בהיקף של כ-2,000 מגה ואט וביניהם פרויקטים משמעותיים באנרגיית רוח ביבשה בארץ ובעולם, ובנוסף בפורטפוליו פיתוח של פרויקטים בהיקף כ 2,300 מגה ואט נוספים. 

 

נאוויטס פטרוליום פועלת בעיקר בצפון אמריקה בפיתוח והפקה של פרוייקטי נפט ימיים - בקסקין ושננדואה, והיא בעלת ניסיון עם הרגולציה והספקים בתחום וכן ניסיון במימון פרויקטים ימיים. שיתוף פעולה זה יאפשר לנאוויטס ולאנלייט ניצול של היכולות והניסיון שלהן לאיתור הזדמנויות בתחום וצפוי להרחיב את פעילותן באופן משמעותי.

 

אנרגיית רוח בים היא מהתחומים הצומחים ביותר בסקטור האנרגיות המתחדשות, עם עלייה של כ-20% בשנה, תוך שימוש באנרגיה נקייה לחלוטין ומינימום של טביעת אצבע אקולוגית. קיימת בעולם הערכה כי הסקטור צפוי לקבל רוח גבית משמעותית מצד הממשל בארה"ב, ששם את קידום האנרגיות המתחדשות כיעד מדיניות מרכזי. בנוסף, התחום צפוי ליהנות מירידה משמעותית בעלויות ההקמה ומשיפורים טכנולוגיים, בין השאר בשל התקדמות טכנולוגיית טורבינות רוח ימיות צפות.

 

עד היום הוקמו כ-34 ג’יגה-וואט של פרויקטי Offshore Wind בעולם, והיקף ההתקנות העולמיות צפוי להמשיך ולצמוח לרמה של מעל 80 ג’יגה-וואט עד שנת 2025. חלקו של שוק ה- Offshore Wind בצפון אמריקה, הנמצא בראשית דרכו כיום, צפוי לגדול משמעותית ולהגיע להיקף של כ- 164 ג’יגה-וואט עד לשנת 2050, המהווה נתח משמעותי מכלל ההתקנות בעולם.

 

יו"ר נאוויטס, גדעון תדמור: "כניסתה הצפויה של נאוויטס לתחום האנרגיות המתחדשות והשותפות בתחום ה-Offshore wind עם אנלייט, המהווה שחקן משמעותי ומוערך בישראל, יאפשרו הרחבה נוספת משמעותית בפעילותה של נאוויטס, תוך יצירת ערך רב נוסף למשקיעיה".

 

מנכ"ל אנלייט גלעד יעבץ: "סקטור ה- Offshore Wind מעניין מאוד מבחינתנו, וכניסתנו אליו מהווה המשך טבעי של פעילותנו העניפה בתחום אנרגיית הרוח בעולם. בשנים האחרונות קיימת האצה בקצב הגידול של סגמנט זה, ואנו צופים שקצב זה יימשך, כאשר הפעילות העולמית תמשיך לצמוח באירופה אך גם תתרחב מאוד בשווקים נוספים.

 

אנו שמחים על השת"פ עם קבוצת נאוויטאס שתוסיף יכולות ייזום, מימון וניסיון בתחום האופרציה והרגולציה של פרויקטי תשתית ואנרגיה ימיים, בדגש על צפון אמריקה".

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אנלייט עם

    לא מעט פרוייקטים חדשים, צופה לה עתיד מזהיר |4|
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    מניונטר 07/02/2021 12:03