ירון בן נון, מייסד ומנכל נוסטרומו קרדיט: מארק נומדר

אנרגיה ירוקה

סומוטו: נוסטרומו החלה בהתקנת מערכת אגירה בירושלים

החברה מקימה על גג בניין מדינול מערכת של 450 טון קרור שעה, המערכת הגדולה ביותר שהתקינה עד היום

חדשות ספונסר 04/02/2021 12:12

א+א- 1

חברת סומוטו מדווחת היום כי החברה הנרכשת נוסטרומו, העוסקת בתחום אגירת אנרגיה, החלה אתמול בהתקנת מערכת לאגירת אנרגיה על גג בניין מדינול בירושלים המערכת הינה הגדולה והמשמעותית שלה ביותר עד כה.

 

טכנולוגית האגירה של נוסטרומו נועדה לחסוך בעלויות צריכת האנרגיה של הבניין על ידי כך שהיא מאפשרת אגירה בזמן בו תעריפי החשמל נמוכים ומאפשרת את הפריקה של האנרגיה בעיתוי בו תעריף החשמל גבוה, ובכך להוזיל עבור הנהלת הבניין והשוכרים את עלויות האנרגיה.

 

המערכת שנוסטרומו החלה בהתקנתה על גג בניין מדינול היא בגודל של כ- 450 טון קרור-שעה (המקביל לכ- 550 קילו וואט שעה, במערכות ליתיום יון), והיא בנויה מ- 48 תאי אגירה (IceBricks). במסגרת ההתקנה כאמור, הניפה נוסטרומו מעל ל- 50 טון ציוד על גג המפעל.

 

מטרת התקנת המערכת הינה, בין היתר, השקה ראשונה של מערכת ניהול האנרגיה והשליטה שפיתחה נוסטרומו, לרבות הטמעה ראשונה של מערכת החיוב (Billing) (השתתפות בחיסכון) אותה מפתחת החברה.

 

מנכ"ל ומייסד נוסטרומו, מר ירון בן נון ציין "זהו יום מרגש עבור נוסטרומו במיוחד כיוון שהמערכת הזו תשרת את אחד מיצרני המכשור הרפואי המתקדמים בישראל ותאפשר לנו להמשיך ולהדגים את ההיתכנות של הטכנולוגיה שאנחנו מפתחים. נוסטרומו שמה לעצמה למטרה לשנות את שוק אגירת האנרגיה ולהציג לעולם אלטרנטיבה נקייה וזולה לבטריות אשר מבוססות על מתכות נדירות, יקרות ומזהמות שאורך החיים שלהן מוגבל מאוד.

 

לפני מספר שבועות נוסטרומו התבשרה על כך שזכתה בפרס החדשנות הטכנולוגית לשנת 2020 של חברת המחקר פרוסט-אנד-סאליבן ואני חושב שעצם הבחירה בנו לפרס שמבוסס על מחקר השוואתי, מדגישים את העליונות של הטכנולוגיה שפיתחנו באופן שמעניק להצהרות שלנו משנה תוקף ומסמן את נוסטרומו כחברה שמפתחת טכנולוגיה שאכן יכולה לתפוס מקום משמעותי בשוק אגירת האנרגיה".

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    סומוטו-עינוי סיני|8||30||8|

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    ymsyms 04/02/2021 12:21