עופר נמרודי, מנכל הכשרת הישוב

אנרגיה ירוקה

הכשרת הישוב נכנסת לתחום האנרגיה המתחדשת בפולין בהשקעה של כ-44 מיליון שקל

החברה הבת MLP תתקין מתקנים פוטו-וולטאיים על גגות פארקים לוגיסטיים בפולין; כ-60% מהאנרגיה תימכר לשוכרים בפארקים ועודף הייצור יימכר לרשויות האנרגיה בפולין

חדשות ספונסר 02/02/2021 12:12

א+א-

הכשרת הישוב, בניהולו של עופר נמרודי, ממשיכה להרחיב ולגוון את פעילות הנכסים המניבים - דירקטוריון החברה-הבת, MLP, הנסחרת בבורסת ורשה שבפולין בשווי שוק של כ-1.4 מיליארד שקל, ומתמקדת בפעילות השכרה של שטחים ללוגיסטיקה באירופה, הודיע על כניסתה של MLP לתחום האנרגיה המתחדשת בפולין בהשקעה של כ-44 מיליון שקל (כ-50 מיליון זלוטי).

 

בכוונת MLP להתקין במהלך השנתיים הקרובות לוחות פוטו-וולטאיים (PV) על גגות הפארקים הלוגיסטיים בפולין בקיבולת של 20 מגה וואט, לכל הפחות. להערכת MLP, עם השלמת ההתקנות בהיקף כאמור צפויה הקיבולת לתרום לגידול בהכנסותיה של החברה בהיקף שנתי של כ-10-8 מיליון זלוטי (9-7 מיליון שקלים). בשלב הראשון, מתוכננת הקמת פרויקט הגגות לפארקים הלוגיסטיים בפולין בלבד, אך בכוונת MLP לבחון את היתכנות וכדאיות הרחבתו לפארקים נוספים שבבעלותה גם במדינות אחרות – גרמניה, רומניה ואוסטריה.

 

בבעלות MLP, גגות בנויים בפולין בשטח כולל של למעלה מ-665 אלף מ"ר ועוד כ-75 אלף מ"ר נוספים בתהליכי הקמה, עליהם ניתן להקים את המתקנים הסולאריים, ללא צורך בנשיאה בעלויות רכישת מקרקעין או שכירתם. כמו-כן, כ-60% מן האנרגיה שתופק מן המתקנים תסופק לשוכרים בפארקים הלוגיסטיים, ועודף הייצור, ככל שיהיה, יימכר לרשויות האנרגיה בפולין.

 

נכון להיום, MLP כבר החלה בהליכים הנדרשים לקבלת רישיון לייצור חשמל אשר להערכתה צפויים להסתיים תוך כשלושה חודשים. כמו-כן, הקמת המתקנים מותנית בקבלת היתרי בנייה כנדרש.

 

כדאיות ההשקעה בפרויקט הגגות נבחנה ע"י הדירקטוריון, על בסיס שיקולים פיננסיים, ונתמכה בהערכה כי התשואה השנתית של הפרויקט הצפויה לעלות על 10%, הגבוהה אף מן התשואה הממוצעת בתחום פעילותה המרכזי של השכרת נכסים מניבים.

 

ל-MLP יש כיום 17 פארקים לוגיסטיים בפולין (12 פארקים), בגרמניה (3 פארקים) וברומניה (1 פארק), ובסוף 2020 חתמה על חוזה לרכישת קרקע להקמת פארק לוגיסטי ראשון באוסטריה בקרבת עיר הבירה וינה בשטח של 98 דונם והמיועד לבניה של 50,000 מ"ר, אשר בכוונת החברה להתחיל בבניה ברבעון הראשון של שנת 2021.

 

סך השטחים המניבים כיום של MLP מסתכם בכ-700 אלף מ"ר, בעוד סך השטחים בהקמה ולקראת הקמה מגיע לכ-140 אלף מ"ר. מעבר לשטחים אלו, במרבית הנכסים שטחים נוספים לפיתוח עתידי בהיקף כולל של כ-620 אלף מ"ר. סה"כ פוטנציאל השטחים להשכרה על השטחים שבבעלות החברה עומד על כ-1.45 מיליון מ"ר.

 

ה-NOI מפעילות הפארקים הלוגיסטיים באירופה גדל באופן מהותי בתשעת החודשים הראשונים של 2020 לכ-70 מיליון שקל. ה-FFO של MLP הסתכם בתשעת החודשים הראשונים של 2020 בכ-37 מיליון שקל, המייצג קצב שנתי של כ-50 מיליון שקל.

 

פעילות הפארקים הלוגיסטיים של הכשרת הישוב MLP - מציגה לאורך השנים האחרונות צמיחה שנתית עקבית של כ-90-100 אלף מ"ר בשטחים מושכרים, בפעילות העסקית ובשווי השוק, תוך שמירה על יחסי מינוף נמוכים של כ- 45% ופיזור שוכרים, בין תעשיות ובין סקטורים. בינואר 2021 חתמה MLP על חוזי שכירות חדשים בהיקף של כ-24,000 מ"ר.

 

בין הדיירים בפארקים הלוגיסטים ב- MLP ניתן למצוא חברות מובילות דוגמת: פיליפ מוריס, אקזו נובל, מקיטה, אלקטרולוקס, DHL ועוד. ממוצע אורך תקופת חוזי השכירות ארוך ויציב כ-8.2 שנים, עם שיעור תפוסה גבוה של כ-95%.

 

עופר נמרודי, מנכ"ל הכשרת הישוב: "הכשרת הישוב מיישמת בשנים האחרונות את האסטרטגיה להרחבת ולגיוון מצבת הנכסים המניבים שלנו, וזאת לצד פיתוח משמעותי בתחום הייזום למגורים בישראל ובפולין. MLP ממשיכה להרחיב

 

באופן משמעותי את פעילותה בתחום הנדל"ן ללוגיסטיקה, וכעת נכנסת למהלך של התקנת אנרגיה סולארית על גגות הפארקים הלוגיסטיים על-מנת להרחיב את התשואה והתזרים מהנכסים שבבעלותנו.

 

אנו ממשיכים בקידום הפרויקטים בישראל, ולצד המגדל שבביצוע ב-BBC, אנו נתחיל בחודשים הקרובים בעבודות בבית מעריב ונחל בהקמת המרכז המסחרי ’שבעת הכוכבים’ באילת. לקראת סוף השנה נתחיל בביצוע עבודות בפרויקט "כל-בו" בירושלים לבניית כ-100 יחידות דיור מעל נכס מניב שבבעלותנו".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה