הדר גולדמן קרדיט: יח"צ

אנרגיה ירוקה

הדר גולדמן משקיע 150 מיליון ש”ח בהקמת חוות סולאריות בישראל

חברת "המאור הגדול" שבבעלות גולדמן רכשה עשרות חוזים ממושבים, קיבוצים ומפעלים שעברו את אישורי חברת החשמל להקמת חוות סולאריות שייצרו חשמל בהיקף של כ-30 מגה בשנה

חדשות ספונסר 28/01/2021 12:12

א+א-

חברת המאור הגדול, שבבעלות הדר גולדמן, ביצעה עסקת ענק בתחום האנרגיות המתחדשות בישראל ורכשה עשרות חוזים מול מושבים, קיבוצים ומפעלי תעשייה, המעוניינים להשכיר את הגגות שלהם לטובת הקמת חוות סולאריות. בין המקומות שבהם יקומו הפאנלים הסולאריים ניתן לציין את כפר הנגיד, מושב חצב, מושב צרופה ועוד.

 

העסקה היא למעשה השכרת נדל"ן ל- 25 שנים של מאות גגות של רפתות, לולים, חדרי אוכל ושאר מבנים במטרה להקים עליהם מתקני פאנלים סולאריים ליצירת חשמל. השילוב של כל החוזים יוכלו לייצר חשמל בהיקף של כ-30 מגה בשנה, שחלקו יוזרם למערכת של חברת החשמל וחלקו יירכש ע"י הלקוחות שעל גגותיהם ייקמו המתקנים.

 

על פי הערכות, עלות העסקה שנחתמה עומדת על 150 מיליון שקלים, כאשר שלב ההקמה צפי להסתיים ב-2022.

 

העסקה נולדה בעקבות עסקה קודמת של גולדמן השקעות, שרכשה 75% ממניות EDI המספקת ייעוץ הנדסי וכלכלי, תכנון, הקמה ושירותי תפעול ותחזוקה למערכות סולאריות תמורת כ-60 מיליון שקל. חברת EDI היא זו שתהיה אחראית גם על תכנון והקמת הפרויקט הזה.

 

זו אינה הפעם ראשונה שהדר מבצע עסקה גדולה בתחום הסולארי בישראל, באוקטובר האחרון הוא רכש את החווה הסולארית בכפר הירוק סמוך לצומת גלילות שמספקת חשמל נקי מאנרגית שמש לחברת החשמל ולכפר הירוק עצמו במסגרת חוזה עד שנת 2043.

 

המערכות הסולאריות הפועלות באתר בכפר הירוק מיועדת להגיע ליכולת ייצור של 7 מגה וואט וההיקף הכספי של העסקה עמד על 20 מיליון דולר.

 

"העסקה התבצעה מול כל בעלי הגגות, המשכירים, שיקבלו שכר דירה חודשי כמסוכם בהסכם" מסביר גולדמן. "מערך מכירות גדול שהקמנו ביחד עם חברת EDI הלכו ואספו את החוזים כאשר הכלל אצבע הוא ששווי כל מגה לאחר ההקמה מייצר 550,000 ש"ח שווי חשמל בשנה".

 

"העסקה היום היא צעד נוסף הרבה יותר גדול שאני מתכנן - להפוך את כל נכסי הנדל"ן של גולדמן השקעות בארה"ב לאוטונומיים מבחינה אנרגטית" מסכם הדר גולדמן. "הנשיא הנכנס ביידן מייצג את ערכי העולם החדש וכבר הכריז על רצונו להוביל בתחום האנרגיה הירוקה ואני מאוד מאמין בתפיסה הזאת ומעריך שיזרים בעתיד הקרוב מיליארדי דולרים לתחום העיסוק שלנו".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה