אנרגיה ירוקה

אקופיה תספק מערכות רובוטיות במתקן סולארי במדינה במזרח התיכון

ההזמנה בוצעה ע"י היזמית של האתר הסולארי, חברת אנרגיה בינלאומית גדולה, וההתקנה צפויה להתבצע במהלך 2021

חדשות ספונסר 26/01/2021 12:12

א+א-

חברת אקופיה סיינטיפיק העוסקת בפיתוח, מכירה ותחזוקה של פתרונות רובוטיים לניקוי מתקנים סולאריים הודיעה היום כי תפרוס את הפתרון שפיתחה במתקן סולארי במדינה בה לא הייתה לאקופיה עד היום פעילות. מדובר במדינה במזרח התיכון אשר אין לישראל עימה יחסים רשמיים.

 

ההזמנה בוצעה ע"י היזמית של האתר הסולארי, חברת אנרגיה בינלאומית גדולה, וההתקנה צפויה להתבצע במהלך 2021. כמו כן, צפויה החברה להרחיב את פעילות באזור זה ונמצאת במגעים עם גופים נוספים לגבי פרויקטים משותפים.

 

לדברי ז’אן סממה, מנכ״ל אקופיה: ״אנו נמצאים במגעים עם גופים נוספים לגבי כניסה לפרויקטים חדשים במזרח התיכון בעקבות החוזה שנחתם והזדמנויות משמעותיות נוספות. הניסיון המוכח שנרכש בשבע שנות פעילות החברה במספר גאוגרפיות, הפכו את אקופיה לשחקנית המובילה בעולם לניקוי רובוטי של לוחות סולאריים, ועל כן ההתרחבות לשווקי המפרציות והמזרח התיכון הינה טבעית ומתבקשת.

 

אני סמוך ובטוח כי הפתרונות הייחודים שפיתחה החברה, יוזילו משמעותית את עלויות הניקוי והתחזוקה של השדה, ובכך יאפשרו ניצולת מיטבית של הלוחות הסולאריים לאורך השנה. האיתנות הפיננסית של החברה מאפשרת לנו להמשיך ולבצע התקשרויות ארוכות טווח עם השחקנים הפעילים באזור, בהמשך לשורת הלקוחות ושיתופי הפעולה הקיימים עם חברות ענק בתחום האנרגיה המתחדשת כדוגמת EDF, Engie, SoftBank, AES, First Solar, Azure Power ואחרות.״

 

אקופיה הוקמה בשנת 2013 על-ידי היזמים ערן ומשה מלר, החברה החלה להיסחר בבורסת תל אביב בדצמבר 2020 וגייסה סכום של 82.5 מיליון דולר לפי שווי של 300 מיליון דולר.

 

החברה היא בעלת קניין רוחני משמעותי עם מעל ל-50 פטנטים מאושרים בכיסוי עולמי. מערך הרובוטים של אקופיה מנקה כ-10,000,000 פאנלים סולאריים מדי לילה ללא מים ובצורה אוטומטית לחלוטין. החברה הציגה ב-6 השנים האחרונות קצב גידול שנתי ממוצע בחתימה על הסכמים של מעל 285%.

 

לאקופיה 16.6 ג׳יגה-וואט הסכמי מסגרת חתומים, המהווים כ-4% בלבד מכלל השוק העולמי, נתון המשקף את הפוטנציאל האינסופי הקיים כיום. החברה פעילה כיום בארבע יבשות, ולקוחותיה הינם שחקני האנרגיה המובילים בעולם כאשר ההתקשרות עמם היא לתקופה של 25 שנים.

  1. מניות בכתבה
  2. אקופיה

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה