מיזוגים ורכישות

אקסל סולושנס רוכשת שליטה בחברת פתרונות המחשוב צ’יפ.פי.סי

מדובר בעסקת ה-M&A החמישית בחצי שנה שמבצעת החברה; סכום ההשקעה המיידי במזומן ומניות עומד על כ-4 מיליון ש"ח

חדשות ספונסר 24/01/2021 13:46

א+א-

אקסל סולושנס התקשרה בהסכם לרכישת 55% מהון המניות המונפק והנפרע של חברת צ’יפ פי.סי. טכנולוגיות בע"מ. צ’יפ פי.סי. עוסקת בפתרונות מחשוב מנוהלים של תחנות רזות בסביבת ענן ומחשבי מיני כבסיס להקטנת עלויות, שליטה ואבטחת מידע.

 

בהתאם להסכם שנחתם בין החברה לבין צ’יפ פי.סי. ובעל השליטה בה –שלומי נידם, המחזיק בצ’יפ פי.סי. הן באופן ישיר והן באמצעות חברה בבעלותו (נידם תקשורת), אקסל תרכוש 55% מהון המניות המונפק והנפרע של צ’יפ פי.סי. בתמורה לסכום המורכב מהשקעה במזומן בצ’יפ פי. סי. בסך של 1,000,000 ש"ח, הקצאה לבעלי מניות צ’יפ פי.סי. של 1,200,000 מניות רגילות של אקסל וכן הקצאת מניות נוספת של 150 אלף מניות של אקסל, אשר יוקצו בכפוף להתקיימות אבני דרך כפועל יוצא של רווחי צ’יפ פי סי בשנים הקרובות.

 

השלמת העסקה תבוצע לאחר עמידה בתנאים המתלים שהעיקרי ביניהם הוא קבלת אישור הבורסה להקצאת המניות.

 

צ’יפ פי סי. סיימה את שנת 2020 בהכנסות של כ-5.6 מיליון שקל לעומת הכנסות של כ-4.9 מיליון שקל בשנת 2019. את תשעת החודשים הראשונים של 2020 סיימה החברה בהכנסות של כ-4.4 מיליון שקל ורווח תפעולי של כ-0.7 מיליון שקל.

 

רונן שור מנכ"ל אקסל אומר: "רכישת צ’יפ פי.סי., כמו גם רכישות קודמות שביצעה החברה בחצי השנה האחרונה, הינה בהתאם ליעדים ולאסטרטגיה העסקית של החברה. הרחבת פעילות החברה וחברות הבנות שלה בד בבד עם כניסה לתחומי הפעילות של צ’יפ פי.סי., יאפשרו לאקסל להנות מיתרונותיה של כל חברה בקבוצה, להציע ללקוחות קיימים פתרונות מתקדמים רחבים יותר ולהגדיל את מגוון הפעילות והידע של הקבוצה".

 

שלומי נידם מנכ"ל ציפ פי סי : "החיבור עם אקסל הינו חיבור טבעי, העסקה תהווה קפיצת מדרגה לצ׳יפ פי סי, אשר תוביל להרחבת הפעילות בישראל ובעולם ולפיתוח מוצרים ושירותים חדשים לשוק העסקים הגדולים וללקוחות קצה ביתיים."

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה