אנרגיה ירוקה

או.פי.סי אנרגיה השלימה את עסקת CPV

החברה מעדכנת שהתקבלו כל האישורים הרגולטוריים להשלמת העסקה; היקף ההשקעה עומד על כ-648 מיליון דולר; או.פי.סי תחזיק ב-70% מ-CPV

חדשות ספונסר 24/01/2021 10:40

א+א-

חברת או.פי.סי אנרגיה מרחיבה את פעילותה לשוק האנרגיה המתחדשת בארה"ב ומדווחת על השלמת עסקת הרכישה של חברת CPV האמריקאית, הפועלת בתחומי החשמל והאנרגיה המתחדשת.

 

בהמשך לדיווחים הקודמים על חתימת הסכם הרכישה, או.פי.סי מעדכנת היום כי התקבלו מלוא האישורים הרגולטוריים הנדרשים להשלמת העסקה, ובכך הושלמו התנאים המתלים. השלמת העסקה צפויה להתבצע במהלך הימים הקרובים. עם השלמת העסקה, תחזיק או.פי.סי ב-70% ממניות CPV, כאשר ב-30% הנוספים יוחזקו ע"י הגופים המוסדיים מישראל - כלל, מגדל ופועלים שוקי הון.

 

התמורה שתשולם במועד השלמת העסקה הינה כ- 648 מיליון דולר, הכוללים סכום מזומן שיישאר בקופת CPV מעבר להערכה המקורית בסך כ-22 מיליון דולר וכן התאמות למועד ההשלמה. לתמורה יתווסף סכום של כ-95 מיליון דולר עבור 17.5% החזקה בפרויקט הנמצא בשלבי הקמה Three Rivers, הצפוי להיות משולם באמצעות הלוואת מוכרים. שיעור ההחזקה בפרויקט בהקמה עשוי לרדת עד ל-10%, והצדדים דנים במכירת חלק מהזכויות בפרויקט והתאמת המחיר בגינו.

 

חברת CPV (Competitive Power Ventures) היא אחת מהחברות הבולטות בשוק החשמל האמריקאי עם פעילות של ייזום, פיתוח, הקמה וניהול של תחנות כוח בצפון מזרח ארה"ב בשווקים PJM, NYISO, ISO-NE אשר מספקים חשמל לכ-100 מיליון תושבים. שווקים אלו מכסים בין היתר את מדינת ניו יורק, ניו ג’רסי, פנסילבניה, אוהיו, מסצ’וסטס, וירג’יניה ומרילנד. בנוסף, החברה פועלת גם בטקסס ובקליפורניה.

 

החברה פועלת משנת 1999 , מטה החברה נמצא בבוסטון ובוושינגטון. החברה מנוהלת על ידי גארי למברט, שהינו גם אחד ממייסדיה, והיא מעסיקה כ-90 עובדים. החברה חרטה על דיגלה בשנים האחרונות את ערכי הקיימות, השקעות ירוקות ו-ESG (Environmental, Social, Governance), המנחים אות בכל הפרויקטים בהם היא מעורבת.

 

ל-CPV צבר פרויקטים באנרגיות מתחדשות בשלבים שונים של פיתוח עם סך הספק מותקן של כ-2,245 מגה ואט, הכוללים עשרה פרויקטים בשלבי פיתוח מתקדמים בהיקף של כ-1,145 מגה ואט, וכ-1,100 מגה-ואט נוספים בשלבי פיתוח מוקדמים. מרבית צבר הפרויקטים מבוסס על אנרגיה סולארית (כ-2,000 מגה וואט) והיתרה באנרגיית רוח. חלק משמעותי מצבר הפרויקטים נמצא בשווקים בצפון מזרח ארה"ב, ובשווקים נוספים שיש לגביהם צפי גידול משמעותי בהספק המותקן של אנרגיות מתחדשות בעשור הקרוב.

 

בתחום הקונבנציונאלי, מקדמת CPV ארבעה פרויקטים מונעים בגז בטכנולוגיה מתקדמת המצויים בשלבי פיתוח שונים עם סך הספק מותקן של כ-3,995 מגה וואט. החברה מחזיקה כיום, יחד עם שותפים, ב-5 תחנות כוח פעילות, המונעות על בסיס גז טבעי, בהספק כולל של כ-4,045 מגה וואט (חלקה של החברה עומד על כ-1,290 מגה וואט).

 

התחנה הוותיקה בצי התחנות החלה פעילות ב-2016, והתחנה החדשה ביותר החלה פעילות בדצמבר 2019. התחנות מבוססות על טכנולוגיה של מחזור משולב, עם יעילות גבוהה, ועמידה בסטנדרטים של איכות סביבה. בנוסף החברה מחזיקה, יחד עם שותפים, בתחנת כוח דומה אשר הקמתה החלה באוגוסט 2020, שתפעל באזור שיקגו עם סך הספק מותקן של כ- 1,258 מגה וואט החל ב-2023. חלקה של החברה בפרויקט עומד היום על 17.5%. עוד מחזיקה החברה בתחנת כוח פעילה, המבוססת על אנרגיית רוח, בהספק כולל של כ-152 מגה וואט (חלק החברה כ-106 מגה וואט).

 

גיורא אלמוגי, מנכ"ל או.פי.סי: "אנחנו שמחים לעדכן כי אנו צפויים להשלים בימים הקרובים את העסקה לרכישת חברת CPV האמריקנית, זאת לאחר שהתקבלו האישורים הנדרשים להשלמתה. עסקת משמעותית זו מרחיבה את פעילותה של או.פי.סי לשוק יעד אטרקטיבי, תוך גיוון מקורות ההכנסה, וכן תומכת בצמיחתה העתידית של או.פי.סי. ארה"ב ניצבת בפני תנופת פיתוח של אנרגיות מתחדשות ואנו מתכוונים להשתלב במגמה זו ולממש את הפוטנציאל הטמון בה.

 

CPV הינה חברה דינמית וצומחת, הפועלת במספר מדינות בארה"ב בשווקי החשמל הגדולים והמשמעותיים בארה"ב ובעלת יכולות ייזום ופיתוח מוכחות. בין היתר, העסקה מכניסה את או.פי.סי באופן ישיר לתחומי האנרגיה המתחדשת, ובעיקר לתחומי האנרגיה הסולארית ואנרגיית הרוח, המסומנים כחלק ממנועי הצמיחה המשמעותיים ביותר של CPV, במקביל לפעילות תחנות הכוח מבוססות גז טבעי שברשותה וכן פעילותה בתחום ניהול הנכסים.

 

ל- CPV צוות ניהולי איכותי מאוד ובעל ניסיון שימשיך להוביל את פעילותה תחת או.פי.סי, בשיתוף פעולה ובמטרה להרחיב ולהשביח את הפעילות בארה"ב"

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה