חן מלמד, מנכל משק אנרגיה קרדיט: תמר מצפי

אנרגיה ירוקה

משק אנרגיה רוכשת את יתרת הזכויות בפרויקט פוטו-וולטאי בדרום הר חברון

חתמה מול החברה לפיתוח דרום הר חברון לרכישת חלקה (49.9%) בפרויקט "מיתרים"; עם השלמת העסקה, משק אנרגיה תחזיק במלוא הזכויות בפרויקט

חדשות ספונסר 20/01/2021 12:12

א+א-

משק אנרגיה דיווחה הבוקר כי חתמה על מזכר הבנות לרכישת יתרת הזכויות מהחברה לפיתוח דרום הר חברון (49.9%) במתקן סולארי לייצור חשמל בטכנולוגיה פוטו וולטאית בהספק מותקן של MW5 בתמורה לסכום של כ- 7 מיליון ש"ח.

 

עוד הוסכם במזכר העקרונות כי במועד ההשלמה יתוקן הסכם השכירות בין שותפות הפרויקט לבין  החברה לפיתוח הר חברון כבעלת הקרקע עליה הוקם הפרויקט, כך שהחברה לפיתוח תהיה זכאית לתשלום דמי שכירות שנתיים קבועים בסך של כ-160 אלפי ש"ח, צמודים למדד ודמי שכירות בסכום משתנה השווה לכ-2.25-2.75% מהכנסות שותפות הפרויקט מחברת החשמל בכל שנה קלנדרית בתקופה הרלוונטית.

 

המתקן, הממוקם באזור התעשיה מיתרים שבמועצה האזורית הר חברון, חובר לרשת החשמל בנובמבר 2015.

 

מזכר ההבנות מצטרף למזכר הבנות קודם לרכישת חלקה של חברת אנרג’יקס בפרויקט. עם השלמת שתי העסקאות תחזיק משק אנרגיה במלוא הזכויות בפרויקט "מיתרים".

 

רכישה זאת מצטרפת לשורה של עסקאות עליהן דיווחה משק אנרגיה לרכישת שדות פוטו-וולטאים פעילים אשר נהנים מתעריף חשמל גבוה ביחס לתעריף שהתקבל במכרזים האחרונים של רשות החשמל.

 

בין היתר רכשה החברה פורטפוליו של 10 פרויקטים מאיש העסקים יצחק מירילשוילי של שדות סולאריים פוטו-וולטאיים (מערכות PV) ברחבי הארץ המחוברים לרשת החשמל בהספק כולל של כ-20 מגה וואט ונהנים מתעריף ממוצע של למעלה מ-1 ₪ לקווט"ש.

 

כפי שעולה מדיווחי החברה על עסקאות הרכש, זכייה במכרז האגירה והסכמי פיתוח קרקע, משק אנרגיה הגדילה בחודשים האחרונים את היקף הנכסים שלה (מניבים, הקמה ובייזום) בהיקף של עשרות אחוזים.

 

חן מלמד, מנכ"ל משק אנרגיה: "רכישת מלוא הבעלות בפרויקט מיתרים עומדת בקנה אחד עם אסטרטגיית החברה להרחבת היקף הנכסים הפעילים והרווחיים בתחום ה- PV וביסוס זרוע מניבה ויציבה של פרויקטים. כמו כן, בעלות מלאה בפרויקט מיתרים תאפשר לנו לבצע שיפורים במבנה התפעולי והמימוני של הפרויקט".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה