קנאביס

קנאשור וליפידור מפתחות תרסיס קנאביס לטיפול במחלות עור דלקתיות

שתי החברות סיימו בהצלחה את שלב ההיתכנות בפיתוח המכשיר; בנוסף, בכוונת החברה לשווק מוצרי CBD ללא מרשם במדינות בהן הרגולציה תומכת בכך

חדשות ספונסר 18/01/2021 11:47

א+א- 1

חברת קנאשור, העוסקת בריבוי, גידול, עיבוד, הפצה ומו"פ של מוצרי קנאביס רפואי, חתמה עם חברת הפיתוח הפרמצבטי ליפידור השבדית, על הסכם רישיון בלעדי לטכנולוגיית ה- AKVANO של החברה.

 

מדובר בטכנולוגיה פרמצבטית שפיתחה ליפידור, מוגנת פטנטים, המשמשת למתן כמות מדודה של חומרים פעילים על גבי העור בעזרת תרסיסים, כך שמתאפשרת החדרה מיטבית שלהם.

 

ההסכם נחתם לאחר שהחברות סיימו בהצלחה את שלב ההיתכנות לפיתוח תכשיר קנאביס רפואי לטיפול במחלות עור דלקתיות, ולמעשה את השילוב בין טכנולוגיית ה- AKVANO ובין קנבינואידים של קנאשור, לגבי מידת חדירת הקנבינואידים לעור, בעזרת שימוש במודלים מקובלים פרה-קליניים. מקנאשור נמסר כי הוכח שניתן לשלב היטב את הקנבינואידים במערכת ה AKVANO לכדי פורמולציה הומוגנית, אחידה ויציבה. 

 

תחת תנאי ההסכם, לאחר השלמת פיתוח המוצרים וקבלת האישורים לכך, קנאשור תוכל להשתמש בטכנולוגיה לאינדיקציות כגון: פסוריאזיס, אטופיק דרמטיטיס, כאב ופצעים, על מנת להיכנס במהירות לשוק התרופות ללא מרשם מעבר לדלפק (OTC), ובהמשך, לשוק תרופות המרשם. לפי הערכות, שוק הטיפולים המצרפי להתוויות אלה, עשוי להגיע למעל ל-50 מיליארד דולר, עד שנת 2027.

 

קנאשור צריכה להודיע לליפידור על בחירה של 2 מתוך ארבע האינדיקציות וההתוויות הרפואיות בהן תתמקד ולגביהן תימשך הבלעדיות של קנאשור. לגבי 2 ההתוויות הנותרות, ההסכם ישאר על בסיס לא בלעדי. ליפידור תקבל תמלוגים ממכירות מוצרים עתידיים בשיעור של 15% ממכירות המוצרים שנבחרו בבלעדיות ו-10% ל-2 ההתוויות האחרות. בכפוף להגעה ליעד מכירות מצטבר של מיליון דולר ממוצרים אלה, יוקצו לליפידור מניות החברה בשיעור של 1%.

 

רן עמיר, מנכ"ל קנאשור, אמר כי "אנו מצפים להמשיך בשיתוף הפעולה המוצלח עם ליפידור בתחום הקנאביס הרפואי, כדי להביא בשורה אמיתית של טיפולים חדשניים לעור, בשוק הצומח של מוצרי קנאביס רפואי".

 

אולה הולמונד, מנכ"ל ליפידור, אמר כי "אנו שמחים על חתימת הסכם הרישיון הבלעדי עם קנשאור, שמייצג פוטנציאל מסחרי משמעותי. זוהי אבן דרך חשובה, כמו גם ולידציה חיצונית של פלטפורמת הפורמולציה שלנו, המראה שקנבואידים יכולים להשתלב היטב ב- AKVANO".

חדשות ספונסר

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    בבקשה-זה יתרון ה|24|הישראלי לעולם|266|

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    RedHead69 18/01/2021 11:51