ירון קריסי, מנכל אפקון קרדיט: סיון פרג'

אנרגיה ירוקה

אפקון התקשרה עם חברה פולנית לביצוע השקעה משותפת ב-11 פרויקטי רוח

הפעילות תבוצע דרך תאגיד שהקבוצה מקימה; התאגיד ישקיע בפרויקטים בתמורה ל-33% ממניות אותו פרויקט ויעמיד הלוואות למימון הפעילות עד השלמת סגירה פיננסית

חדשות ספונסר 12/01/2021 12:12

א+א-

אפקון החזקות מעדכנת כי אמש  התקשרה חברת הבת אפקון אנרגיות מתחדשות במזכר הבנות שאינו מחייב, עם חברת FIGENE CAPITAL SA הפולנית, לביצוע השקעות משותפות ב-11 פרויקטי רוח בפולין, בהספק כולל של עד 109 מגה וואט. הפעילות תבוצע דרך תאגיד שהקבוצה מקימה, אשר ירכז השקעות ממשקיעים חיצוניים בפעילות.

 

FIGENE היא חברה פולנית הנסחרת בבורסה לניירות ערך בוורשה. על פי מזכר ההבנות התאגיד הייעודי שיוקם ישקיע בהון העצמי של תאגידים ייעודיים לכל אחד מהפרויקטים, בתמורה ל-33% ממניות הפרויקט ויעמיד הלוואות לטווח ארוך למימון הפעילות עד להשלמת סגירה פיננסית, בכפוף לתנאים שנקבעו במזכר ההבנות.

 

לחלק מהפרויקטים תעמיד החברה מימון ביניים של כ-1.4 מיליון אירו בשבועות הקרובים. ההיקף הכולל של ההשקעה וההלוואות לטווח ארוך צפוי להסתכם בסכום כולל של עד כ-22 מיליון אירו, והוא כפוף להתאמות שנקבעו במזכר ההבנות. בנוסף, התאגיד החדש יוכל להעמיד מימון נוסף לכל אחד מהפרויקטים לתקופה של עד 24 חודשים ממועד ההקמה.

 

ביצוע הסכמי ההשקעה הסופיים והשלמת העסקאות כפופים בין היתר להשלמת בדיקת נאותות, הסכמה בין הצדדים על כל התנאים המסחריים, קבלת אישורים רלוונטיים מכל הצדדים המעורבים בהסכם ההבנות, וקבלת אישורים רגולטוריים ככל שידרשו.

 

מזכר ההבנות אינו מחייב את הצדדים ואין וודאות שהעסקה תושלם.

 

אפקון החזקות הודיעה בחודש ספטמבר 2020 כי היא מתכוונת להקים קרן השקעות ייעודית בתחומי האנרגיות המתחדשות ואף רכשה 70% מחברת לוגיה שהיא חברה יזמית בתחומי אנרגיה ירוקה בתמורה להשקעה של עד 21 מיליון ש"ח.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה