המלצות אנליסטים

כלכלה ירוקה, נדל”ן ושווקים מתעוררים – המלצות ההשקעה של הראל ל-2021

בשוק הישראלי מומלץ התחום הפיננסי שכן חזרת המשק לצמיחה תתמוך במערכת הבנקאות; תמחור הבנקים כיום אטרקטיבי הן בהשוואה היסטורית והן ביחס למצב הסקטור בשאר העולם

חדשות ספונסר 11/01/2021 12:12

א+א-

היועצים של הראל פיננסים מפרסמים היום את מיקוד תיק ההשקעות שלהם לשנת 2021, בו הם ממליצים על סקטורים מועדפים להשקעה בשוק המניות בארץ ובחו"ל ומרכזים המלצות גם על תחום האג"ח.

 

בכל הקשור למניות בחו"ל ממליצים בהראל על תחומי הכלכלה הירוקה והקלינטק ונותנים דגש גם להשקעות ESG – אחד התחומים המדוברים בעת האחרונה, העוסק בהשקעות אחראיות המתחשבות ברווח הכלכלי אך גם ביחס לסביבה, צדק חברתי וממשל תאגידי.

 

הרציונל העומד מאחורי ההשקעה הוא הגדלת תקציבי הממשלות בכל הקשור לכלכה ירוקה, לצד גידול במודעות המשקיעים והצרכנים. בהראל צופים כי הרגולציה התומכת, תחייב גם את המשקיעים המוסדיים בארה"ב להשקיע לפי עקרונות ה-ESG.

 

עוד ממליצים בהראל על תחום הטכנולוגיה והתוכנה, הצופים את המשך מגמת הצמיחה של השנים האחרונות וכניסה של הטכנולוגיה לעוד תחומי כלכלה מסורתית. בנוסף, מדגישים היועצים כי המיקוד אינו רק בחברות הגדולות אלא גם בחברות טכנולוגיה ותוכנה בינוניות וקטנות.

 

המלצה נוספת של כלכלני הראל מדברת על השווקים המתעוררים, והדגש אינו רק על סין. התמחור של שווקים אלה זול לעומת השווקים המפותחים, לאחר שנים של ביצועי חסר, ומה שעוד יסייע לעליות בשווקים אלה הוא הגידול באוכלוסייה לצד שיפור נגישות האוכלוסייה לכלכלה העולמית בזכות השיפורים בטכנולוגיה.

 

לגבי השוק הישראלי, בהראל מאמינים בתחום הפיננסים ואומרים כי חזרת המשק לצמיחה תתמוך במערכת הבנקאות וכי תמחור הבנקים כיום אטרקטיבי הן בהשוואה היסטורית והן ביחס למצב הסקטור בשאר העולם.

 

עוד ממליצים יועצי הראל על תחום הנדל"ן ומסבירים כי ענף זה נהנה ממגמות ארוכות טווח כדוגמת גידול באוכלוסייה, מחסור בקרקעות וצמיחת המשק. בנוסף, ההקלות של בנק ישראל יתמכו בחברות הבניה המקומיות ויעודדו משקיעים ודורשי דיור לרכישת דירות.

 

גם תחום הקמעונאות והמסחר זוכה להמלצה כאשר מחלקת המחקר בהראל צופה צמיחה של 4.4% בשנת 2021. הצריכה הפרטית צפויה להיות המנוע המרכזי, כל עוד המשק לא יצא מהקורונה יתמקדו הביקושים במוצרי מזון וצריכה מרחוק. אחרי הסגרים מעריכים בהראל כי תירשם קפיצה בצריכה הפרטית המקומית, בהיעדר נסיעות לחו"ל בהיקפים אליהם הורגלנו בעבר.

 

תחום נוסף שמציינים כלכלני הראל בסקירתם הוא התוכנה הישראלית, כאשר ישראל בולטת בהון האנושי ובחברות תוכנה וסייבר שצמחו בזירה המקומית וזוכות להצלחה ומעמד בעולם.

 

למשקיעי האג"ח בישראל ממליצים כלכלני הראל על מיקוד באג"ח של חברות ישראליות בדיורגי A הנהנות מתוכנית הרכישות של בנק ישראל. הזמנות קיימת גם באג"ח בנקים COCO על רקע הצפי לשיפור במצב הבנקים ותשואות לפדיון מעניינות באפיק זה.

 

שילוב של מניות בתיק לצד השקעה באג"ח, תסייע לדעת יועצי הראל להפחתת סטיית התקן ולמיתון התנודתיות בתיק ההשקעות.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה