חמש רשויות זכו במכרזי התחדשות עירונית שיחליפו את תמ”א 38

במסגרת המכרז, הרשות להתחדשות עירונית קראה לרשויות המקומיות להכין תכנית משופרת להתחדשות בניינים בשטחן; התכניות יאפשרו תוספת של כ-130 אלף יחידות דיור

חדשות ספונסר 07/01/2021 13:07

א+א- 1

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית תקדם תכניות התחדשות בניינית, שיחליפו את תמ"א 38, בחמש רשויות שזכו במכרז קול קורא שפרסמה הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית בחודש נובמבר 2020. הרשויות הזוכות הן אשדוד, כפר סבא, נהריה, פתח תקווה וראשון לציון.

 

במסגרת המכרז, הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית קראה לרשויות המקומיות להמשיך את תנופת תמ"א 38 על ידי הכנת תכנית משופרת להתחדשות בניינים ברשות. תמ’’א 38 עתידה להסתיים באוקטובר 2022, והרשות מבקשת לסייע לרשויות המעוניינות להחליף את התמ"א בגרסה מקומית משופרת, המותאמת לצורכי הרשות המקומית ומדיניותה.

 

בכוונת הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית לקדם בהמשך השנה תכניות דומות ברשויות נוספות, בכפוף לתקציב נוסף. התוכניות שיוכנו יאפשרו פרויקטים בכ-6,500 בניינים ישנים.

 

התכניות יקודמו בשיתוף פעולה מלא עם הרשויות המקומיות, ויאפשרו תוספת של כ-130 אלף יחידות דיור. כל הרשויות שזכו הציגו פעילות במסגרת תמ"א 38 הקיימת, מדיניות ברורה לקידום התחדשות בניינית ופוטנציאל להמשך ההתחדשות מסוג זה בהיקף משמעותי.

 

יו"ר הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, חיים אביטן: "אני מברך את הרשויות שזכו לראשונה בקול הקורא לתוכנית התחדשות בניינית כלל עירונית. אני סמוך ובטוח כי התוכניות הממומנות על ידי הרשות בכ-8 מיליון ₪ ייצרו חלופה טובה יותר מתמ"א 38, יבטיחו את המענה התכנוני הנדרש לאזורים השונים ויאפשרו התחדשות עירונית ברמת הבניין הבודד, תוך מתן דגש לפיתוח שטחי ציבור, חיזוק המרקם העירוני וקידום איכות חייהם של התושבים" .

 

מנהל אגף תכנון ברשות הממשלתית להתחדשות עירונית, גורי נדלר: "התחדשות ברמת המגרש הבודד היא כלי חשוב בסל הכלים של התחדשות עירונית. היעד הוא לקדם את התוכניות בלוח זמנים צפוף, לייצר ודאות והמשכיות ולהתחיל לפעול על פי תכניות אלו מיד עם סיום תוקפה של תמ"א 38".

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    test

    test

    test 11/02/2021 15:07