אנרגיה ירוקה

IBI חיוביים לגבי סקטור האנרגיה המתחדשת בישראל ומעדיפים את אנלייט

חשיפה לסקטור האנרגיה בחו"ל צריכה להיבחן ברמת החברה הספציפית וזאת לאור העלייה החדה שרשמו חלק מהחברות

חדשות ספונסר 04/01/2021 12:12

א+א-

לנה וייסביין, אנליסטית אנרגיות מתחדשות, IBI בית השקעות מפרסמת היום סקירה על התחום בישראל ובחו"ל ומזכירה כי לפני כחצי שנה התחיל בית ההשקעות IBI לעשות ניתוח השוואתי של אנלייט ואנרג’קס לחברות האנרגיה המתחדשת בחו"ל, כאשר המסקנה הייתה להישאר חשופים לסקטור האנרגיה המתחדשת בארץ ויחד עם זאת סברנו שחלק מההשקעות צריכות להיות מוסטות לחו"ל לאור תמחור נוח יותר בהשוואה לתמחור של חברות ישראליות. כהמשך למעקב אנו בוחנים האם פערי תמחור עדיין נשמרים.

 

המכפילים של חברות האנרגיה המתחדשת בחו"ל רשמו עלייה חדה במחצית השנה האחרונה. נכון להיום החברות בחו"ל נסחרות לפי מכפיל EBITDA ממוצע של כ-19.7 עבור התוצאות שנתיים קדימה וזאת לעומת מכפיל של כ-12.5 בתחילת חודש יולי 2020 ומכפיל של כ-15 בתחילת חודש אוקטובר. כפי שניתן לראות חלק מחברות המדגם שהצגנו עשו תשואה יוצאת מן הכלל, הבולטות ביניהן Solaria , ו- Scatec עם תשואה העולה על 100% במחצית האחרונה של שנת 2020.

 

בהשוואה לגזרה הישראלית ניתן לראות שפערי תמחור הצטמצמו (בחודש יולי 2020 נסחרו אנלייט ואנרג’יקס לפי מכפיל 18-19 לעומת מכפיל ממוצע של 12.5 בחברות המדגם בחו"ל), כאשר החברות הישראליות נסחרות נכון להיום לפי מכפיל EBITDA של 21-23 לשנת 2022. בשנת 2023 עם כניסת פרויקטים בהיקף משמעותי אנלייט ואנרג’יקס צפויות להיסחר על פי הערכות שלנו במכפיל של כ-15.7 וכ-17.5, בהתאמה.

 

בשורה התחתונה, אומרת וייסביין, אנחנו נשארים חיובים לגבי הסקטור בישראל עם ההעדפה להיחשף דרך אנלייט. חשיפה לחו"ל צריכה להיבחן ברמת החברה הספציפית וזאת לאור העלייה החדה שרשמו חלק מחברות המדגם.

 

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה