חן מלמד, מנכל משק אנרגיה קרדיט: תמר מצפי

אנרגיה ירוקה

משק אנרגיה משקיעה 2 מיליון דולר בחברה שפיתחה רובוט לניקוי פאנלים סולארים

הפתרון של AirTouch Solar עונה על הצורך לתחזק ולנקות פאנלים סולאריים המתפרשים על פני שטחים אדירים, באופן שיבטיח ניצול מירבי של השמש לצורך הפקת החשמל

חדשות ספונסר 03/01/2021 12:12

א+א- 1

משק אנרגיה, זרוע האנרגיה המתחדשת של הקיבוצים הודיעה הבוקר על רכישת 4.19% מחברת AirTouch Solar (איירטאצ’ סולאר) בתמורה ל-2 מיליון דולר. עסקה זו מצטרפת לרצף העסקאות האחרונות שביצעה משק אנרגיה מאז הנפקתה, והעסקה השנייה שנחתמת בשבוע הנוכחי.

 

במסגרת העסקה הוקצו למשק אנרגיה כתבי אופציה לרכישת מניות נוספות של חברת איירטאצ’, בכמות שמהווה עד מחצית מכמות המניות שנרכשה בעסקה, בכפוף למנגנוני התאמה לכמות ומחיר כפי שנקבע בהסכם הרכישה.

 

איירטאצ’ סולאר הישראלית, פיתחה רובוט אוטונומי לניקוי פאנלים סולאריים ללא צורך במים או בכוח אדם. השימוש בפאנלים סולאריים מצריך ניקוי לעיתים תכופות באופן שיבטיח ניצול מירבי של השמש לצורך הפקת החשמל. באמצעות פתרון זה יוכלו היזמים להגדיל את התשואה מהמתקנים באופן משמעותי.

 

בתוך כך, משק אנרגיה מדווחת כי השלימה את המו"מ וחתמה על רכישת פורטפוליו של פרויקטים פוטו-וולטאיים מחברת קו"ף דל"ת שבשליטת איש העסקים יצחק מירילשווילי בתמורה לכ-45 מיליון ₪. במסגרת עסקה זו, רכשה החברה 10 פרויקטים של שדות סולאריים ברחבי הארץ המחוברים לרשת החשמל בהספק כולל של כ-20 מגה וואט בתעריף ממוצע של מעל 1 ₪ לקוט"ש.

 

חן מלמד, מנכ"ל משק אנרגיה: "אנו מאוד מרוצים מחתימת שתי העסקאות, שמצטרפות לזכייה במכרז האגירה בשבוע שעבר. רכישת השדות הפוטו-וולטאים הפעילים מגדילה באופן משמעותי את הפורטפוליו המניב של נכסי החברה. בחברה כבר עובדים במרץ לקלוט ולהשביח את הפרויקטים.

 

שנית, ההשקעה בחברה טכנולוגית שמציעה פתרון ייחודי שיגדיל את תפוקת החשמל משדות פוטו-וולטאים. אנחנו מאוד מאמינים בטכנולוגיה, במוצר ובהנהלה של חברת AirTouch Solar. שתי החברות כבר משתפות פעולה והסינרגיה עוד תלך ותגדל."

 

את העסקה מטעם משק אנרגיה ליוו עו"ד שירה מרגלית ועו"ד ניר דאש ממשרד הרצוג, פוקס נאמן, רו"ח דורון גיבור ורונית בכר ממשרד דלויט ומשרד הייעוץ גיזה אשר שימש כיועץ הפיננסי לעסקה. את המוכרים ליוותה עו"ד חגית רוזנברג ממשרד פישר בכר.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    קנתה 20MW-DC שזה רבע מ AC

    דומה ל-5MW-AC. לדעתי 5MWAC אמורים לעלות כ 20M ש"ח. כלומר החברה שילמה מחיר כפול. לא מבין למה???

    BOSOF 05/01/2021 15:40