אור יוגב, מנכ"ל אוגווינד קרדיט: יח"צ

אנרגיה ירוקה

אוגווינד תשתף פעולה עם סולגרין במסגרת זכייתה בהליך של רשות החשמל

סולגרין תשלב את מערכת האגירה של אוגווינד במתקנים שתקים בעקבות הזכייה; אוגווינד תהיה זכאית להצטרף להחזקה של עד 25% מזכויות סולגרין בפרויקטים בהם ישולבו מערכות האגירה

חדשות ספונסר 29/12/2020 12:12

א+א- 1

חברת אוגווינד הודיעה היום כי בהמשך למזכר ההבנות לשיתוף הפעולה עם חברת סולגרין לקידום ובניית פרויקטים לייצור חשמל פוטו-וולטאים קרקעיים משולבי מערכת האגירה של אוגווינד, ה-AirBattery מודיעה החברה כי שתי החברות יקימו יחד מערכות פוטו וולטאיות משולבות אגירה במתקניה של סולגרין במסגרת זכייתה בהליך תחרותי של רשות החשמל. 

 

במסגרת ההסכם התחייבה סולגרין לשלב את מערכת האגירה במתקניה בתנאים שסוכמו בין הצדדים, הכוללים תנאים מסחריים מועדפים לרכישה ושימוש במערכת האגירה של החברה לעומת פתרונות אגירה חלופיים. כמו כן, תהיה אוגווינד זכאית להצטרף להחזקה בשיעור של עד 25% מזכויות סולגרין בתאגידי הפרויקטים בהם ישולבו מערכות האגירה.

 

לדברי אור יוגב מנכ״ל ומייסד החברה: ״מדובר בהסכם משמעותי לאוגווינד בכל קנה מידה. החברה מזהה את שוק האגירה המשולבת במתקנים פוטו-וולטאים כשוק יעד אסטרטגי להתפתחותה של החברה בפעילותה הגלובאלית. הקמה של מערכת האגירה של החברה בהיקף של 120 מגה-וואט שעה מהווה אבן דרך משמעותית להרחבת פעילות החברה בארץ ובעולם".

 

כזכור, אמש זכתה סולגרין במכרז השני של רשות החשמל להקמת מתקנים סולאריים בשילוב אגירה בהספק מצטבר של כ-95.6 מגה-וואט במונחי AC, המשקף הקמת מתקנים בהספק מותקן במונחי DC של כ-210 מגה-וואט.

 

ההכנסות הצפויות מהפרויקטים ביחס לכלל היקף הזכייה של החברה בתקופת ההסדרה, ובהתחשב בתרחישי ההפעלה השונים של המתקנים, מוערכות בכ-70 מיליון שקלים לשנה במצטבר. עלות ההקמה הכוללת של המתקנים ומערכות האגירה הנלווים להם צפויה להיות בסך של כ-630-680 מיליון שקל.

 

גל בוגין, יו"ר סולגרין: "אנחנו שמחים על הזכייה במכרז רשות החשמל הכולל שילוב של מערכות אגירה ורואים בה צעד נוסף ביישום אסטרטגיית החברה לצמיחה מואצת של החברה בישראל. במסגרת שילוב פתרון האגירה בפרויקטים שזכינו נשתף פעולה עם חברת אוגווינד, עימה חתמנו בחודש שעבר על שת"פ אסטרטגי ארוך טווח בו הוסכם בין היתר, כי לחברה יינתנו תנאים מסחריים מועדפים ביחס לפתרונות אגירה חלופיים ולאוגווינד תינתן אפשרות להצטרף להחזקה בתאגידי הפרויקטים הרלוונטיים, בשיעור של עד 25% מחלק החברה".

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    במפגש אתמול עם בעלים של דוראל

    ציין גם על שיתוף פעולה עתידי עם אוגווינד
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    אוריין 29/12/2020 13:19