אנרגיה ירוקה

נפטא מקדמת הנפקה לציבור של שותפות מו”פ בתחום הקלינטק

נפטא תהיה בעלת השליטה בשותפות, שאר המניות יוחזקו על ידי ניר מרום, אברהם קרמין ועמית שרביט; השותפות תנסה לגייס 70-100 מיליון ש"ח

חדשות ספונסר 29/12/2020 11:44

א+א- 1

חברת חיפושי הגז והנפט נפטא מעוניינת להיכנס לתחום האנרגיה הירוקה ומדווחת היום כי דירקטוריון החברה הנחה את ההנהלה להגיש טיוטה ראשונה של תשקיף הנפקה לציבור (IPO) לרשות לניירות ערך.

 

החברה מעוניינת להקים שותפות מוגבלת בשם קלין וליו ונצ’רס, שהחברה תהיה בעלת השליטה בה באמצעות חברת הבת חנ"ל – חברת נפט לישראל. השותפות תעסוק במחקר ופיתוח באמצעות השקעה או החזקה בתאגידים העוסקים במחקר ופיתוח של טכנולוגיות מתקדמות בתחומי האנרגיה, ה- Cleantech והתשתיות.

 

51% ממניות השותף הכללי בשותתפות קלין וליו ונצ’רס יוחזקו על ידי החברה ו-49% ממניות השותף הכללי יוחזקו על ידי שותפות בשליטת ניר מרום, אברהם קרמין ועמית שרביט, כולם יזמים בתחום האנרגיה.

 

את המימון להשקעות השותפות מתכוונת החברה לממן באמצעות כספי הלוואה שתיתן החברה לשותפות, ובנוסף לפעול לגיוס של 70-100 מיליון ש"ח בשלב הזני. במידה והשותפות תונפק לציבור, בכוונת החברה לרכוש לפחות כ-20% מיחידות ההשתתפות שיוצעו לציבור במסגרת ההנפקה לציבור.

 

הליך ההצעה לציבור של יחידות ההשתתפות מותנה, בין היתר, בקבלת אישורים רגולטוריים, ובנוסף נפטא מסייגת כי ההנפקה כולה תלויה בתנאי השוק המשתנים, ולכן ואין כל ודאות לגבי סיום הליך הנפקת שותפות קלין וליו ונצ’רס, תנאי ההנפקה או היקפה.

 

נפטא פועלת בתחום הנפט והגז ועוסקת בחיפוש, הפקה ומכירה של חומרים אלה בישראל ובארה"ב. החברה מפעילה נכסי נפט וגז בארה"ב ועוסקת גם בהשכרת נדל"ן מניב. בעלת השליטה בנפטא היא יואל ובעלת השליטה ביואל היא אקויטל של חיים צוף, המיועד לעמוד בראש השותפות החדשה.

 

נפטא נסחרת במדד תל אביב 90 ובמדד נפט גז, לפי שווי של 1.4 מיליארד ש"ח, אחרי שחוותה מתחילת השנה ירידה של קרוב ל-30% מערכה. היא נסחרת כיום במכפיל 8.7.

חדשות ספונסר

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    הגיעו ימות המשיח שנפטא מקדמת אנרגיה

    ירוקה זה שווה ערך שפוטין יקדם שקיפות וזכויות אדם הכול בצחוק כמובן
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    omriko 29/12/2020 11:52