המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים חדות

מדד ת"א 35 ירד 2.35% ומדד ת"א 125 ירד 2.19%. מקרב הסקטוריאליים: מדד הנפט והגז הוביל את הירידות כשצלל יותר מ - 4%

מערכת ספונסר 21/12/2020 17:52

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות שערים ניכרות, על רקע חששות מהשפעות המוטציה של נגיף הקורונה שנפוצה בבריטניה. מדד ת"א 35 ירד בשיעור של 2.35%, מדד ת"א 125 ירד בשיעור של 2.19% ומדד ת"א 90 ירד 1.90%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הנפט והגז בלט כשצנח 4.13%, הנדל"ן ירד 3.16%, מדד הבנקים ירד 2.83%. מניות התקשורת בלטו בעליה.

מניות דיסקונט, לאומי, פועלים, נייס, קבוצת דלק, מזרחי טפחות, פתאל החזקות ואורמת טכנו, ריכזו מחזורי מסחר גדולים, כולן בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית וואן טכנולוגיות שעלתה 2.62%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: קומפיוגן, מטריקס, פורמולה מערכות, סלקום, פרטנר, סאפיינס, יוחננוף.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית קבוצת דלק שירדה 9.09%, ואחריה ירדו מניות פתאל החזקות, גזית גלוב, דמרי, דלק קידוחים יהש, אזורים, רבוע נדלן ואורמת טכנו.

היקף המסחר היום עמד על כ – 2.24 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח שבוע המסחר במגמה שלילית וגם באירופה מסכים אדומים על רקע איום המוטציה של הנגיף.

אפי נכסים דיווחה כי השלימה רכישה של בניין משרדים בוורשה שבפולין. מרבית תמורת העסקה מומנה באמצעות קבלת הלוואה בסך של כ - 59 מיליון אירו מתאגיד בנקאי.

בעקבות החלטת קבינט הקורונה לחייב את השבים מחו"ל בבידוד במלוניות, אל על מפרסמת מדיניות שינויים וביטולים, ומודיעה כי לקוחותיה יוכלו להקדים או לבטל טיסות ללא תוספת תשלום.

הנהלת בזק, ועד העובדים וההסתדרות חידשו את ההסכם הקיבוצי. ההסכם יחול על כ - 5,300 עובדי החברה, והוא כולל מענק חתימה בהיקף של 40 מיליון שקל ותנאי שכר ופרישה משופרים.

תגובות חיוביות בניסוי של אנלייבקס בטיפול בספסיס חמור. השוואה בין 10 חולים שטופלו ב -Allocetra לבין 37 חולים בקבוצת הביקורת, הדגימה תגובות חיוביות משמעותיות במניעה של קריסת מערכות, במשך אשפוז בטיפול נמרץ ובתמותה.

 גילת נבחרה לספק תמסורת סלולרית על גבי לווין לאזורים כפריים במקסיקו. למעלה מ - 3 מיליון אנשים החיים באזורים הכפריים במקסיקו, שכיום מקבלים קישוריות מוגבלת, ייהנו מכיסוי 4.5G LTE ומשירותי קול ונתונים בפס רחב באיכות גבוהה במכשירים ניידים.

 טאואר ו -GMEMS ייצרו מיקרופונים לשוק אוזניות הכפתור ולענף הטלפונים הניידים. הטכנולוגיה שפיתחה טאואר מאפשרת הגדלה משמעותית בנפח הייצור של המיקרופונים, לעמידה בדרישות הגדלות של השוק.

מידרוג מותירה דירוג A2.il לקבוצת אמנת באופק יציב: "לאמנת פרופיל פיננסי חזק, מינוף נמוך ורמת נזילות גבוהה שעשויה לשמש מקור למיזוגים ורכישות".

החשב הכללי יהלי רוטנברג: ”ללא תקציב מאושר ל – 2020, כבר בינואר יחסרו 5 מיליארד ₪ במשרדי הממשלה”. במהלך דיון בוועדת הכספים של הכנסת, עלה כי בהעדר תקציב מדינה וללא התאמות חקיקה, יקוצצו כ - 100 מיליארד ₪ מתקציבי המשרדים השונים.

טוגדר וגוד פארם מקימות רשת בתי מרקחת. החברות חתמו על מסמך עקרונות מחייב לשותפות שכוללת הקמת בתי מרקחת בתוך סניפי גוד פארם, למכירת מגוון מוצרי קנאביס רפואי, תפרחות ושמנים של טוגדר.

פרויקט הנתיבים המהירים בגוש דן יוצא לדרך: הזוכה, "נתיב לעיר", תתכנן, תקים, תתפעל ותתחזק חניונים ומערך היסעים למשך תקופת הזיכיון, שתמשך 14 שנים. בניית החניונים תחל בשנת 2021 והם ייפתחו לשימוש הציבור בשנת 2025.

מגוריט רוכשת מדמרי בניין מגורים באשקלון בכ - 91 מיליון שקל. במקביל דמרי תרכוש מניות ממגוריט בהיקף של 20 מיליון שקל. יגאל דמרי: "מקווים שמערכת היחסים שבין דמרי למגוריט תתגבש גם לעסקאות נוספות בעתיד".

 רוטשטיין נדל”ן זכתה במכרז להקמת פרויקט פינוי בינוי בתל אביב. על פי הערכת החברה, היקף ההכנסות הצפוי לקבוצה מהפרויקט הוא כ - 820 מיליון ₪ והיקף העלויות הצפוי מוערך בכ - 700 מיליון ₪.

 אינטר תעשיות תקים עמדות טעינה לרכבים חשמליים באירופה, בהיקף של 2.1 מיליון אירו. החברה קיבלה הזמנת מסגרת של פיילוט לאספקת 500 עמדות טעינה בגרמניה. תספק 100 עמדות באופן מיידי והשאר במהלך 2021.

אר.אס.אל זכתה במכרז של לוקהיד מרטין בהיקף של 5.7 מיליון דולר, לתכנון, ייצור, ואספקה של בקרי בלימה למטוסי F-16 וכן למתן שירותי תחזוקה לבקרי הבלימה. זהו ההסכם הגדול ביותר שהחברה זכתה בו בשנים האחרונות.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה