אנרגיה ירוקה

אנלייט חתמה על הסכם למכירת מחצית מהחשמל בפרויקט בשבדיה

ההסכם נחתם לתקופה של 10 שנים בתעריף קבוע; תקבולי החשמל מהפרויקט מוערכים בכ-30 מיליון אירו בשנה הראשונה, וכ-60 מיליון אירו לשנה בממוצע למשך כל תקופת ההפעלה

חדשות ספונסר 20/12/2020 11:11

א+א-

חברת האנרגיה המתחדשת אנלייט מדווחת היום על חתימת הסכם לרכישת חשמל (PPA) עבור מחצית מהחשמל שייוצר בפרויקט אנרגיית הרוח בשבדיה, פרויקט "ביורן", המצוי בתחילת הקמתו, וצפוי להיות מופעל מסחרית בסוף שנת 2022.

 

חברת הפרויקט, שהספקו הכולל עומד על 372 מגה ואט, התקשרה עם תאגיד Tier 1 בינלאומי בהסכם מסחרי (Power Purchase Agreement - PPA), למכירת 50% מהחשמל שייוצר בפועל בפרויקט ולאספקת שירותי מכירת החשמל לרשת לתקופה של 10 שנים בתעריף קבוע.

 

בהתאם לאסטרטגיה עליה החברה דיווחה בעבר, יתרת ייצור החשמל תימכר בתנאי שוק, ב- Nord Pool שהינו שוק החשמל הגדול, העמוק והסחיר ביותר באירופה.

 

על פי כושר הייצור החזוי של הפרויקט ובהתבסס על תמהיל המכירה הנ"ל ועל תחזיות מחירי החשמל בשבדיה, תקבולי החשמל הכוללים של הפרויקט צפויים להסתכם בכ- 30 מיליון אירו בשנה הראשונה, ובכ- 60 מיליון אירו לשנה בממוצע למשך כל תקופת ההפעלה.

 

גלעד יעבץ מנכ"ל אנלייט מסר: "זהו ההסכם השני של אנלייט למכירת חשמל המיוצר בחוות הרוח שלה באירופה לתאגידים עולמיים גדולים. בכך אנו מבססים עצמנו בחזית המגמה העולמית בתחום ה- CORPORATE PPAs, תחום הולך וגדל, שבו אנו צוברים יכולות ליבה ויתרונות תחרותיים".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה